Jak se dožít vysokého věku… Elixír mládí a dlouhověkost

Napadlo Vás, že elixír mládí skutečně může existovat? Jestli očekáváte genetické zázraky a farmaceutické přípravky, možná budete překvapeni…

Napadla Vás už někdy otázka, jak se můžeme dožít vysokého věku?

A nejlépe v plném zdraví?

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Gratulujeme. Jste skvělí... Děkujeme za čtení příspěvku... 

Registrujte se na webu pro další skvělé dárky... 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Prakticky každý touží po tom být úspěšný a zdravý – ideální kombinace pro to, aby si svého života mohl plnohodnotně užívat co nejdéle.

Zní to logicky a na první pohled by se mohlo zdát, že za tímto cílem bude kráčet úplně každý. Zběžný pohled na realitu všedního dne ale poskytuje přesně opačný obrázek:

  • Polovina populace se štve a honí za pomyslným úspěchem, kde tato činnost vede často k nenapravitelnému poškození vlastního zdraví, které si zpátky za vydřené peníze už nekoupí.
  • Ta druhá část přežívá na vegetativní úrovni s filozofií „Nějak bylo, nějak bude“. 

Elixír mládí…

V celé své historii se lidé snažili objevit bájný elixír mládí a dlouhověkosti, dnes v tom statečně pokračují i moderní vědci.

Víte, co zjistili?

Přišli na to, že je možné se dožít velmi vysokého věku při pevném zdraví. A dokazují to mnohými výzkumy prováděnými po celém světě. 

Při hledání zázračného receptu, který může za to, že se mezi námi vyskytují čiperní sto a víceletí staříkové a babičky, se všechny vědecké studie společně shodují na jednom jediném:

Na vině je STŘÍDMOST.

Střídmost v jídle, pití, pohybu či jakýchkoli šílenostech, které máme tendenci ve svém životě provádět.

Zjistilo se, že konzumace alkoholu není to, co by nás primárně zabíjelo. Není to ani kouření, nedostatek peněz, genetika nebo užívání některých drog.

Výzkumů v oblasti dlouhověkosti se vždy účastnili jedinci, které celoživotně provázely neřesti jako je kouření čehokoli nebo pití alkoholu, mnozí z nich dokonce žili ve velmi skromných podmínkách. 

Pro všechny z nich ale byla typická střídmost.

A moderní věda z toho odvodila revoluční závěr – problém lidské dlouhověkosti se skrývá v ovládání vlastní nenasytnosti.

Babičky by kroutily hlavami… 

Naše babičky, které nás poctivě učily „Jez do polosyta, pij do polopita“, by určitě nevěřícně kroutily hlavami, kam že se to moderní věda vyvíjí.

Celý problém v dosahování dlouhověkosti spočívá v tom, že máme všeho příliš mnoho a náš organismus to prostě nezvládá zpracovávat. 

1. V oblasti stravy je to typické obžerství. To je samo o sobě zajímavé slovíčko. Příroda nás naprogramovala jako všežravce. Ne býložravce ani masožravce. Špatně jsme to pochopili a „žereme“ opravdu úplně vše. I to, co by jiné živočichy za krátkou dobu vcelku rychle zabilo.

2. Léčíme se tak, že užíváme příliš mnoho léků. Likviduje nás pak spektrum jejich vedlejších účinků (odhaduje se, že jenom ve Spojených Státech Amerických umírá tímto způsobem KAŽDÝ ROK zhruba 300 tisíc lidí)

3. Alkohol není legislativně uznán jako droga, máme tak bezproblémový přístup k dalšímu likvidátoru.

Pouze jakmile náš život začne ovládat princip střídmosti, začneme kráčet po správné cestě.

Zase bez pilulky…

Po zjištění „hrůzného“ faktu, že bychom měli životem projít s pocitem permanentního mírného „hladovění“ a odříkání si přebytku vymožeností moderní doby, přepadne většinu lidí zklamání.

Opět žádná zázračná pilulka ani moderní koncept zásahu do genetického kódu.

Na(ne)štěstí pro nás je vše otázkou postoje a svobodné volby rozhodnutí – vždy máme na výběr více než jednu možnost.