Jak se zabezpečit na důchod?

A kam ještě můžeme investovat? Podílové fondy.

Investovat do podílových fondů má svůj smysl. Je to efektivní a bezpečné…

Dnešní mladí lidé nemají moc růžové vyhlídky na své stáří.
Jednak se jim docela extrémně zvyšuje věk odchodu do důchodu a jednak budou od státu dostávat mnohem méně peněz, než stačí k důstojnému životu. Ti chytřejší si to uvědomují a snaží se s tím něco dělat.
Je totiž jasné, že chceme-li si zachovat nějakou životní úroveň, je třeba se o sebe postarat sami a nespoléhat se na stát. Jaké máme možnosti?

Investice do vlastních dětí

Začnu investicí do vlastních dětí. Uděláte a vychováte si několik vlastních děti a ti se o Vás pak ve stáří postarají. V dřívějších dobách to tak bývalo běžné a byla to v podstatě jediná možnost. Bohužel v dnešní době to tak už dle mého názoru neplatí.
Mnohdy nejsou mladí lidé ani schopný postarat se sami o sebe, natožpak o své rodiče. Další devizou jsou peníze. Většinou nemají mladí dost ani pro sebe, natožpak, aby sponzorovali své rodiče.
Aby měli alespoň těch málo peněz, musí makat odnevidim do nevidim a na rodiče stejně nemají čas. T
udíž je pak stejně umístí do nějakého domova důchodců. Ideálně do toho nejlevnějšího. Samozřejmě to tak není vždy, ale řekl bych, že v drtivé většině případů to tak je. Tedy dle mého názoru je takováto investice s cílem zabezpečit sebe sama na stáří neefektivní a hodně riskantní.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Gratulujeme. Jste skvělí... Děkujeme za čtení příspěvku... 

Registrujte se na webu pro další skvělé dárky... 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Spolehněte se sami na sebe!

Je proto nezbytné, spolehnout se pouze sám na sebe a nahromadit si dostatečný majetek, během svého produktivního života. Je nezbytně nutné si odkládat nějaké peníze na své stáří.
Protože žijeme jen jednou, je třeba však tyto peníze ukládat bezpečně. Na trhu existuje spoustu možností, které jsou nám nabízeny, ale co z toho si vybrat? A co je opravdu bezpečné?

Podílové fondy – sázka na jistotu

Nebudu to nějak dlouze protahovat a rovnou řeknu, že nejlepší možností je investice do podílových fondů. Proč? V jednom fondu je obvykle kolem 100 akcií a díky tomu máte dobře diverzifikované portfolio.

100 firem naráz nezkrachuje…

Díky dobré celosvětové legislativě, jsou podílové fondy vždy majetkové odděleny od svých správců. Tedy, podílový fond nemůže zkrachovat (a ani se to zatím ještě nikdy v minulosti nestalo).
Samozřejmě ne všechny podílové fondy jsou vhodné, je třeba si vybrat ty správné. A jaké jsou nejbezpečnější? Zkuste se nad tím zamyslet. Je to fond, zaměřený na české akcie?
Nebo snad fond, který investuje do akcií bankovních institucí? No jistěže ne. Nejbezpečnější je fond, který je zaměřený na celý svět a na všechny obory. A nebo si myslíte že ne?
Je jasné, že takový fond nemůže přinést nějaké závratné zisky. Nicméně je to naprosto bezpečné a o to nám jde. A kolik zhruba takový fond vydělává? V průměru je to cca 10 procent ročně. Je to málo nebo hodně?
Pokud investujete pravidelně třeba i jen 2000 Kč měsíčně, dostanete se bez problému na milionové částky.
Na důchod tak budete připraveni, dokonce můžete jít do důchodu mnohem dřív, nežli bude Váš oficiální důchodový věk. Chce to však začít. Zde opravdu platí více než kde jinde ono rčení, že:

Čas jsou peníze…

Zisky v podílových fondech nedaníte!

Navíc zisky z podílových fondů jsou osvobozeny od daní. Víte o tom, že když Vám vyplatí klasické penzijko nebo životko, dojde ke zdanění srážkovou daní? Tedy stát Vám nejprve milostivě vrací peníze každoročně na daních a nakonec si je stejně vybere…
O tom, jak bezpečně investovat do podílových fondů nebo do akcií se můžete podívat na videa zdarma zde.
Nebo víte o nějaké jiné možnosti, jak se bezpečně zabezpečit na důchod? Napište své názory do diskuze.