Je lidský osud předurčen?

Při své práci s lidmi se často setkávám s názory: „Ale to je osud, s tím já nic neudělám. To mám v karmě. Když tady trpím, musel jsem si to zasloužit v některém z minulých životů.
“Kdysi jsem byl bohatý a teď tedy musím žít v chudobě.“ Je až neuvěřitelné kolik „výmluv“ si lidé vymysleli, aby nemuseli žít ve zdraví, lásce a hojnosti. Je tedy osud předurčen a proto tady musím žít v nemoci, nenávisti a chudobě? Já zastávám stejný názor jako většina lidí. Ano osud je předurčen. Ale to by byl konec článku a tak si pojďte se mnou trochu pojem OSUD přezkoumat.

Co je to tedy osud?

Podle mě je to soubor scénářů (situací) a dekorací (předmětů). Tedy lze říct, že na naší cestě životem máme předem určeny scénáře – tedy kdy dostaneme nemoc, jakou školu budeme studovat, kolik dětí budeme mít a určeny dekorace – model auta, velikost domu, kde budeme žít, jak se budeme oblékat.

Souhlasíte? Takže před narozením do této časoprostorové reality neboli sem na planetu Zemi nebo na planetu Nula (podle toho, který pojem využíváte) máme napsaný přesný soupis věcí třeba jako  v diáři na rok 2011 – 23.1. – v 9:00 vstávat; v 11:00 jít nakoupit do samoobsluhy – koupit: mléko, rohlíky, salám, zeleninu; v 13:00 vyzvednout Pavla ze školy; v …

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Gratulujeme. Jste skvělí... Děkujeme za čtení příspěvku... 

Registrujte se na webu pro další skvělé dárky... 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Takže ve vašem diáři, který má místo roku 2011 napsáno Země možná je: Narození: narodím se to této rodiny s tímto a tímto postavení; ve 20 letech si najdu tohoto může, který bude vyučen v oboru automechanik; ve 30 letech budu mít třetí dítě atd.

Stále tedy nosíme u sebe svůj diář, podle kterého se naše “Já” řídí. Do tohoto příručního diáře se dá kdykoliv nahlédnout – existují na to rozličné metody – meditace, astrologie, výklad karet, run.

Pokud chcete vědět, co vás čeká, stačí otevřít diář a nahlédnout. Ale teď někteří z vás určitě kroutí hlavou a říkají si: „Ale já jsem byl u kartářky, která mi řekla, že … ale nic se nestalo a proto jsem na všechny kartářky zanevřel.“ Já vám opět řeknu, máte pravdu. Mohlo a nemuselo se to stát.

Teď se dozvíte tajemství, ale někteří ho už znáte. Ano lidský osud je předurčen, ale neexistuje jen jeden diář, existuje několik (přímo nekonečně mnoho) variant diářů. Můžete si to představit jako knihovnu – kde je nekonečně mnoho knih. A vy máte možnost si vybrat jeden diář chvilku podle něho žít a pak si vybrat jiný. Rozumíte jaký je v tom rozdíl? Diář není jeden na celý život, pokud si ho sami a svobodně nezvolíte.

Proto se některé věštby neplní – kartářka vám řekne, co vás čeká v aktuálním diáři, ale vy máte možnost si svobodně vybrat jiný, pokud vám tento daný nevyhovuje.

A zase zde narážíme na základní pravidlo vašeho života zde na Zemi – každý z nás je tvůrcem svého života. Opravdu každý! Já, ty, vy, sousedka Nováková, bratranec Karel. Můžete si opravdu vytvořit svůj vlastní život stejně tak, jako když spisovatel píše román, kde se Alžběta a Mojmír nakonec vezmou.

Cílem tohoto článku je ve vás zapálit malinkou naději, že to, co teď zažíváte, je odrazem toho, co máte napsáno ve svém diáři, ale diář můžete hned teď zahodit a vybrat si jiný.

Místo diáře, kde máte nemoc, si vyberte diář, kde je zdraví; místo nenávisti si vyberte diář s láskou. A jak to udělat? Rozhodněte se hned teď – řekněte: „Vybírám si zdraví. V mém novém diáři jsem zdravý.  Vybírám si lásku. V mém novém diáři jsem láskyplný.“

A tuto větu, nebo si sestavte jinou, si říkejte, napište si ji na zrcadlo, noste ji v peněžence a každý den si ji párkrát v duchu připomínejte. Je to jednoduché a praktické. Uvidíte, za 30 dnů si budete říkat. Ano, je to pravda, vybral jsem si jiný scénář – a vidím ty výsledky. Teď mám láskyplný vztah. Pamatujte si  a teď hned si třikrát zopakujte – „Mohu si vybrat svůj osud (diář) a právě teď si ho vybírám.“

A otázka na závěr – Jaký si tedy vyberete?