Je můj partner ten pravý? Pojďme to v 7 krocích probrat..

A je to tu! Konečně potkáte člověka, na kterého jste čekali snad celý život. Zamilovali jste se, nevydržíte bez sebe ani minutu, neustále si píšete, voláte. Je to však ten pravý? Ta pravá? Tuto otázku si zřejmě položí úplně každý. Kde máme “jistotu”, že s tímto člověkem neztrácíme svůj drahocenný čas? Je to opravdu ten vyvolený/á, na kterého/kterou jsem čekal/a? 

Vztahy jsou tím nejemocionálnějším v životě. Tolik nám na nich záleží a když to pak nevyjde, trápíme se. Bolí to, vždyť mi do toho vložili celé své srdce. Říkáme si. Proč, proč? Ale potkali jsme opravdu toho pravého člověka, se kterým máme prožít zbytek života? Nebo to jen vidíme skrz růžové brýle tak idylicky?

Od známého kouče Aleše Kaliny jsem si nechala poradit. Protože existuje 7 kroků, kdy odhalíte pravdu. Zda ANO, či NE pro váš vztah. A ušetříte si tím spousty času a případné zklamání, že onen partner vlastně není tím člověkem, kterého jste v něm na začátku viděli.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Gratulujeme. Jste skvělí... Děkujeme za čtení příspěvku... 

Registrujte se na webu pro další skvělé dárky... 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Tak se tomu podíváme na zoubek… Jak to vlastně s těmi vztahy je. A co nám pomůže prozřít dřív než bude pozdě.

images (1)

http://www.mistrovstvizivota.cz/?a_box=3yh3sv2t

 

1. KROK – Navštivte jeho rodiče a místo, kde vyrůstal.

Projďete se po domě/bytě a dívejte se.. Zaznamenejte si do bločku, jak se chová k jeho otci, a jak jedná se svou matkou. Chová se k ní arogantně? Pak vězte, že nebude dlouho trvat, a bude se tak chovat i k vám. Pozorujte, jak se chová jeho otec ke své manželce. To je hodně důležité.

Protože v dětství to váš partner viděl denodenně a bere to jako samozřejmost. Proto zda vám v jejich rodině přijde něco divného, napište si to do poznámek, abyste věděli. Protože dříve nebo později se to objeví i ve vaší budoucí rodině, pokud s partnerem zůstanete.

2. KROK – Jeďte spolu na dovolenou.

A víte proč? Tam budete s partnerem celé dny, týden nebo čtrnáct dní. Tak poznáte, jak se k vám bude chovat doma.

Budete spolu chodit na snídaně, obědy, večeře. Zjistíte, zda váš partner s vámi pojede na výlet. Zkrátka vše, co vy považujete za příjemné, uvidíte, zda i partnerovi to dělá dobře, pokud ne, vzpouří se. A raději se bude dívat na televizi nebo číst noviny.

Ne nadarmo mi kamarádi říkali, pokud se svým partnerem pojedeš na vodu, tak jednoznačně zjistíš, jestli spolu zůstanete, protože když překonáte vodu, kde číhají všelijaké překážky a je potřeba velké spolupráce, tak zvládnete všechno 🙂

3. KROK – Začněte spolu bydlet.

Z příběhů vím, že se vztah může rapidně změnit už jen tím, že se žena přestěhuje k muži, kde předtím bydlel on. Je možné, že muž začně ženě diktovat, co může a nemůže dělat v “jeho” domácnosti. I přesto, že byl vztah předtím idylický, společná domácnost ho může ze dne na den o velký kus zhoršit.

I já jsem si sama vyzkoušela, když se dva jen vídají, ale nebydlí spolu. Více se na sebe těší. Ten čas, který spolu tráví si užívají naplno. Protože vědí, že pak přijde odloučení. Ale pokud spolu dva bydlí, přestanou si sebe vážit. Berou se jako samozřejmost, ale proč?

Podle mého je třeba si udělat časový rozvrh, kdy se dva budou věnovat svým zájmům, rodině a sami sobě. Je potřeba, aby nezapomínali na partnerský život, jinak z něj jiskra vyprchá a zbydou jen oči pro pláč.

Je pozdě se k sobě nastěhovat, když je na cestě vaše dítě nebo po svatbě.

4. KROK – Vnitřní “trk”. 

Může se stát, že se stane něco, co partner udělá, co vás trkne – pak si to napište do svého bloku..

Něco, co vám nesedí. Třeba, že partner přišel pozdě nebo že řekl něco, co vás zamrzelo.

5. KROK – Poznejte jeho přátele. 

Častokrát partner nechce před svatbou seznamovat svou drahou polovičku se svými přáteli.

Většinou ti lidé odpovídají charakteru vašeho partnera. Vše, co se vám nelíbí si zapisujte. Pozorujte, jak se on chová k vám v jejich společnosti, jak komunikují navzájem. Jsou to lidé, které máte rádi? Chovají se k vám hezky?

Setkala jsem se s tím, že pokud se partner setkal se svými přáteli, dělal jakoby mě neznal. To je podle mého určitě špatné znamení!

6. KROK – Sexuální barometr a křivka vztahu. 

Vezměte si stupnici 0 – 10. 0 jako nejhorší zážitek v životě a 10 jako nejlepší.

Můžete si po sexuálním zážitku se svým partnerem ohodnotit, jak se vám to líbilo, pokud je to hodnota nižší než 7.5 je hodně pravděpodobné, že se váš vztah zanedlouho rozpadne. Je dokázané, že pokud spolu dva tráví většinu času, tak se to odráží i na jejich sexuálních prožitcích.

A kde se berou ty čísla, jak poznáme, že náš sexuální zážitek není na 10? Asi proto, že máme s čím porovnávat, že jsme v životě zažili situace, kdy bychom desítku dali s přehledem a dnes tomu tak není. Na milování se odráží spousty událostí. Jeden z partnerů je unaven z práce. Neshody mezi sebou. Nedostatek klidu (v domě nebydlíte sami) a podobně.

7. KROK – Chobotnicova metoda. 

Většinou nejlepší vztahy jsou s našimi kamarády. Ale zeptejte se, kolik z kamarádů jsou vašimi opravdovými přáteli?

A teď si vezměte, že váš partner by měl být tím vaším nejlepším přítelem. Kterému se svěřujete se svými nejniternějšími zážitky, pocity, tužbami. Proč? Protože se svým partnerem budete trávit nejvíc času. Budete jezdit na dovolené, vychovávat děti. Pokud váš partner nebude vaším nejlepším přítelem, budete chtít trávit svůj čas někde jinde.

Je to normální, člověk chce trávit svůj čas tam, kde se cítí dobře. Jak to zjistím, zda ten člověk se kterým jsem, je mým nejlepším přítelem?

Zeptejte se sami sebe, co ve svém životě dělám nejraději? Co dělám s radostí? Kde jsou moje největší touhy?

Kdybych vám tuto věc vzala, ztratíte svůj životní smysl. Pro každého to bude něco jiného.. Někoho baví modelařina, někoho šití. Napište si s partnerem všechny činnosti, které milujete. A v druhé části testu si napište, které činnosti vás nebaví, to samé partner. Najděte alespoň jednu věc, kterou máte s partnerem společnou.

Nemělo by se stát, aby činnost, kterou vy milujete, měl partner v těch nenáviděných. A naopak..

Vztah nabírá ty nejlepší obrátky, pokud čas se svým partnerem trávíte činnostmi, které naplňují jak vás, tak vašeho partnera. 

Tyto kroky vám pomůžou poodhalit roušku, podívat se na vašeho partnera v novém světle. Ušetří vám váš čas, který je tolik drahý.

Nebojte si říci, pokud nemám s partnerem společné průsečíky, že je čas odejít.

Když se mi podaří vytvořit dobré emoce v oblasti vztahů, mám dobře našlápnuto do oblasti kariéry, zdraví..

Šéfredaktorka Romča

Doufám, že vám můj příspěvek pomohl se podívat na ten váš vztah tím správným okem 🙂 A že i další články vám pomohou v rozkvětu vašich vztahů, podnikání nebo rodinných záležitostí. 

Přeji příjemný zbytek dne či večera, záleží  na tom v jakém čase čtete tento článek. 

Romča

PS: A pokud byste se chtěli přeci jen vzdělat víc, zlepšit vaše vztahy, doporučuji k přečtení EBOOK mého přítele Roberta Slováka – Magická slova mistrů života http://www.mistrovstvizivota.cz/?a_box=3yh3sv2t