Kreditní karta: Znáte svoji platební kartu?

Mezi debetní a kreditní kartou existuje hned několik rozdílů, na které je třeba pamatovat. Jste si jich vědomi?
Zatímco debetní karta je spojena s běžným účtem, ta kreditní symbolizuje spíše kartu na úvěr. S její pomocí lze dosáhnout na určitou peněžní výpomoc, kterou je nutno do určitého termínu splatit.

Výhody a nevýhody kreditních karet

Jistě vás zajímá, v čem jsou vlastně tyto platební karty užitečné a v čem méně. Za podstatné mínus lze považovat vysoký úrok. Jeho výše může dosáhnout až na 30 % p.a. Bezstarostné stáří si tak dluhy určitě nezaslouží. Když si zkusíte vypočítat důchod, zjistíte, že na další závazky nezbývá místo.
Rozhodně se tak nedoporučuje používání kreditní karty pouze v případech, kdy nedisponujete dostatečnou finanční částkou. V minulosti sloužila jen bohatým lidem. K postupnému rozšíření došlo v šedesátých letech minulého století, kdy banky již neměli dostatek bonitních klientů, kterým by kartu nabídli, a tak museli postoupit na běžné obyvatele.

S kreditní kartou lze vydělávat

A není na tom nic složitého. Jednoduše tuto kartu používáte jako platební nástroj a můžete zpět získat až 2 % z utracených peněz. Důležité je pamatovat na bezúročné období a hlídat si, do kdy má být vše splaceno.
V případě, že vás toto období mine, můžete se připravit na opravdu vysokou úrokovou míru i poplatky s tím spojené.
Nezapomínejte, že každá kreditní karta se chová jako úvěr. Její vlastnictví vás tak může ovlivnit třeba při žádosti o hypotéku.
Buďte finančně nezávislí. Zjistěte více o projektu Renta pro život.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Gratulujeme ke čtení příspěvku... 

Registrujte se na webu pro další skvělé dárky... 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =