Lidské vztahy a partnerství

Základem lidských vztahů jste Vy. Vždy vstupuje do vztahů, jste v nich a vystupujete z nich Vy. Pokud jste nespokojení, jedná se o Vaše osobní pocity a těch je třeba si všímat. Proto je důležité, abyste se ve svých vztazích Vy cítili dobře.

Do vztahů bychom měli vstupovat ve chvíli, kdy se cítíme dobře (máme i pozitivní očekávání, které je tímto pocitem umocněno). A to nejen do těch partnerských.

Zaměřím se zde na partnerství, ať už heterosexuální nebo homosexuální (jedná se o dva jedince, kteří spolu chodí, sdílí své myšlenky, pocity, doteky, sexualitu apod.). Lidé většinou vstupují do partnerství s pozitivním očekáváním, že se něco v jejich životech změní k lepšímu. Na začátku vztahu je jejich vztah dokonalý (možná i ten Váš takový byl…), ale postupně… 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Gratulujeme. Jste skvělí... Děkujeme za čtení příspěvku... 

Registrujte se na webu pro další skvělé dárky... 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Co od partnerství očekáváme?

Kromě pocitu pozitivního očekávání se stává, že partnery lidé hledají, když se cítí neúplní. Tíží je samota, chtějí objetí, pochopení, s někým něco sdílet… a hlavně chtějí, aby jejich partner byl takový a makový. Aby je jednoduše doplnil.

Takže, jak lidé hledají partnera z pozice vlastní nedostačivosti, tak se jim to postupně vrací. Vidíte se v tom? Chcete, aby Vás někdo udělal nějakým způsobem šťastné tím, že doplní to, co Vám chybí? Chcete partnerku/partnera, protože si myslíte, že už jste staří a chcete i dítě? Je v tom tlak „okolností“?

Pokud Vy se nemáte opravdově rádi, nenalezte to nikde venku.

Sebeláska a pocity lásky, radosti jsou klíčem. Váš vztah k sobě samému/samotné určuje, jaké jsou Vaše vztahy s lidmi (i s partnery).

Tak jde čas…

V prvních měsících vztahu se lidé většinou zaměřují na věci, které se jim líbí – tím je vztah dokonalý. Postupně však se vrací pocit toho, že jim něco chybí. Začínají svého partnera vidět jinak a vidí věci, které se jim nelíbí. A stále více se na ně soustředí.

V každém okamžiku je proto vhodné zaměřovat se na to pěkné. Na příjemné věci a tím posilovat vlastní lásku. Kdo jiný Vás může mít pak opravdově rád, když Vy sami se nemáte rádi? Kde je pak radost a láska? Najdete ji venku? Nelze zažít dokonalý vztah, když se sami necítíte v dokonalém vztahu sami se sebou.

Najděte soulad s tím, co chcete

Uvědomujte si, že venku nic nenalezte a že druzí lidé Vás nemají proč doplňovat.

Co teda teď chcete ve svém vztahu? Nebo chcete partnera/a partnerku? Vidíte, že ji ještě nemáte? Dobře, tak se první uklidněte. Začněte se dívat na to, co je pěkné a buďte již teď bláznivě zamilovaní (aspoň do sebe). Je to příjemné a mnohé to mění, a to naprosto dokonale pozitivním směrem.

Zaměřujte se na to, co chcete. Jaký je Váš partner? Vidíte ho šťastného? Jste Vy šťastný/á? V momentě, kdy jste dosáhli pocitu štěstí, směřujete tam, kam chcete. Je to o radosti z bytí, o uvědomění si, že Vy jste středem vlastního života, vlastní lásky.

Jste milovaní i milující, druzí Vám nemusí nic dokazovat a Vy jim taktéž ne, pokud se sami cítíte dobře. Ve Vašem životě jste nejdůležitější osobou Vy sami. Mějte se rádi a važte si věcí kolem sebe. 

S láskou Radka