K ukládání a/nebo přístupu k informacím o zařízení používáme technologie, jako jsou soubory cookie. Děláme to, abychom zlepšili zážitek z prohlížení a zobrazovali personalizované reklamy. Souhlas s těmito technologiemi nám umožní zpracovávat údaje, jako je chování při procházení nebo jedinečná ID na tomto webu. Nesouhlas nebo odvolání souhlasu může nepříznivě ovlivnit určité vlastnosti a funkce.
Technické uložení nebo přístup je nezbytně nutný pro legitimní účel umožnění použití konkrétní služby, kterou si účastník nebo uživatel výslovně vyžádal, nebo pouze pro účely provedení přenosu sdělení prostřednictvím sítě elektronických komunikací.
Technické uložení nebo přístup je nezbytný pro legitimní účel ukládání preferencí, které nejsou požadovány odběratelem nebo uživatelem.
Technické uložení nebo přístup, který se používá výhradně pro statistické účely.
Technické úložiště nebo přístup, který se používá výhradně pro anonymní statistické účely. Bez předvolání, dobrovolného plnění ze strany vašeho poskytovatele internetových služeb nebo dalších záznamů od třetí strany nelze informace uložené nebo získané pouze pro tento účel obvykle použít k vaší identifikaci.
Technické úložiště nebo přístup je nutný k vytvoření uživatelských profilů za účelem zasílání reklamy nebo sledování uživatele na webových stránkách nebo na několika webových stránkách pro podobné marketingové účely.
Londýn? Chcete vidět atrakce a památky Londýna?
Chcete objevit Londýn a jeho krásy? Tento krátký
průvodce Londýna může být užitečný…
.
Poslední červencový víkend jsme s rodinou navštívili Londýn…
OBSAH – Informace o čem v článku najdete:
V článku se také dočtete o těchto osobnostech:
Usain Bolt, Tiger Woods, Muhammad Ali, Mahatma Gandhi, Freddie Mercury, Jonah Lomu, David Cameron, John F. Kennedy, Margaret Thatcher, Dame Judi Dench, Barack Obama, Arnold Schwarzenegger, George Clooney, Johnny Depp, Benedict Cumberbatch, Marilyn Monroe, Spider-Man. Najdete o tom více info v části o Muzeu voskových figurín Madame Tussauds…
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
Gratulujeme. Jste skvělí... Děkujeme za čtení příspěvku...
Registrujte se na webu pro další skvělé dárky...
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
Jak začala naše návštěva Londýna?
Několik týdnů nazpět k nám zavítala dcera našeho kamaráda z České Republiky a tak jsme se rozhodli, že ji vezmeme do velkého, věčně žijícího, nikdy nespícího a pumpujícího města moderní civilizace…
Do města, které je staré již více než 2000 let.
Do města zvané Londýn…
Vyjeli jsme v sobotu kolem 7 ráno z Ivybridge (Plymouth), kde trvale žijeme, a měli jsme před sebou cca 4 hodinovou cestu.
Před Exeterem jsme uvažovali o tom, že nepojedeme po M5 do Bristolu a potom po M4 směrem na Londýn, ale že to vezmeme po A303 jižnější cestou. Což je časté dilema těch, kteří v létě míří do Devonu či Cornwallu na několik týdnů na dovolenou.
Nakonec jsme se rozhodli přece jen přiklonit k dálnici M4, M5 protože je ta cesta pohodlnější, rychlejší, ač pravděpodobně méně malebnější.
Příjemně nám po cestě svítilo sluníčko a cesta ubíhala rychle a nakonec nás navigace i docela rychle promotala věčně zasekaným Londýnem. [Auto navigace je v Londýně absolutní nezbytnost.]
Mířili jsme do samého centra. Naším cílem byly Kensingtonské Zahrady (Kensington Gardens), kde jsme doufali, že zaparkujeme a projdeme si centrum.
Cestou jsme do mobilu stáhli aplikaci, která nás navigovala a informovala o tom, kde se dá v centru parkovat.
První parkoviště, které bylo v blízkosti Paddington Station (vlaková stanice v centru Londýna) bylo obsazeno, nicméně hned na druhý pokus jsme zaparkovali hned u jednoho z vchodů do Kensington Garden. Bylo to na ulici Queensway, kde se nachází podzemní parkoviště.
Londýn, Kensingtonské zahrady:
Jakmile jsme vstoupili do Kensington Gardens (Kensingtonských zahrad), měli jsme možnost vidět zajímavé panorama různých lidí, kteří se věnovali různým činnostem – někteří meditovali, někteří cvičili Tai Chi, další se vyhřívali na slunci, jiní byli na vycházce se psem, další krmili husy.
Jakmile vstoupíte do Kensington Gardens, uvědomíte si stále přetrvávající hlubokou potřebu lidí po kontaktu s přírodou.
A pro centrum Londýna a lidi v něm jsou to jistě Kensington Gardens, případně Hyde park (viz. níže).
Zajímavosti, které jsme v Kensington Gardens měli možnost vidět…
Round Pond (Kruhový rybník)
Rybník, který byl uměle vytvořen Georgem II. Králem Velké Británie v roce 1730.
Round Pond má velikost 150m na 200m, hluboký cca 5m a přitahuje mnoho lidí, stejně jako ptactva – labutě, kachny.
Samotný rybník pravděpodobně není příliš udržovaný, takže je docela špinavý a plave v něm řada odpadků od papírků přes plastové láhve. Je to škoda. Kdyby byl pravidelně čištěn a lidé by do něj neházeli odpadky, mohlo by to být zajímavé místo, kde by se lidé mohli koupat…
Kensington Palace (Kensingtonský palác)
Jsme viděli pouze z povzdálí, nebylo to naším cílem. Kensington Palace je v současnosti využíván méně významnými členy královské rodiny – vévodou a vévodkyní z Gloucesteru, princem a princeznou Michaelem z Kentu.
Kensingtonský palác je také používán jako neoficiální základna pro prince Harryho, podobně jako pro jeho sestřenici Zaru Phillipsovou, dceru princezny Anny.
Kde Kensington Palace najdete?
Physical Energy Statue
Bronzová socha koně, který byl umně odlit a má představovat nezkrotnou fyzickou energii.
Chtěli jsme si udělat pár fotek a jakmile jsme vylezli nahoru, tak jsme záhy byli v obklopení dětí, které chtěli nahoru snad ještě více než my. Vlastně ani nerozumím tomu, kde se tam tolik dětí najednou objevilo 🙂
Londýn, Památník Lady Diany & Hyde Park:
V této části parku už se vlastně přesunujeme z Kensington Gardens směrem do Hyde Park.
Hodně lidí má pocit, že Kensington Garden a Hyde Park jsou jeden park. Není tomu tak, i když to tak zprvu vypadá.
Když si však kliknete na tento obrázek mapy níže a zvětšíte na celou obrazovku, nebo se podíváte do google maps, můžete to zřetelně vidět.
Oba parky (Kensington a Hyde Park) jsou od sebe odděleny silnicí Carriage Drive a také Serpentine Bridge a jedná se o dva oddělené parky, i když mezi nimi není žádná brána či ohrazení.
Princess Diana Memorial Fountain – Památeční Fontáta Princezny Diany
Na počest Lady Diany byl vytvořen památník, který nese název Princess Diana Memorial Fountain a jde o objekt, který má přibližně 50 metrů v obvodu a jedná se vlastně o kruhovou strouhu, kdy z jedné (horní) strany vyvěrá voda a teče dvěma stranami dolů směrem do jednoho místa, kde se dva proudy stékají.
Tento prostor Hyde Park je hlídaný – najdete zde policii, ale ta je zde pravděpodobně pouze pro bezpečnost – nebrání totiž nikomu v tom, aby se v této fontáně svlažili nohy.
Děti tento památník rozhodně směle využívají ke spokojenému cachtání…
A nikdo se nad tím nijak zvlášť nepohoršuje 🙂
Kde Princess Diana Memorial Fountain najdete?
Londýn, Wellington Memorial & Arch
Od Princess Diana Memorial Fountain jsme se vydali skrz Hyde Park podél vody The Serpentine směrem k Buckinghamskému paláci.
Cestou jsme míjeli další sochy, mimojiné také Wellington Memorial (památník) a Wellington Arch (oblouk).
Polní maršál Wellington byl britský voják a státník, který se narodil v Dublinu a byl významnou osobností 19-tého století.
Mimojiné také tím, že porazil Napoleona v bitvě u Waterloo v roce 1815 a stal se tak národním vojenským hrdinou a je oslavován mnoha sochami, které jsou na počest jeho památce.
Následně jsme se vydali po silnici s názvem Constitution Hill směrem k Buckinghamskému paláci.
Kde Wellington Memorial & Arch najdete?
Londýn, Buckingham Palace (Buckinghamský palác)
Po pár minutách chůze nás uvítal jasně viditelný The Queen Victoria Memorial – což je památník Královny Victorie.
V horní části je vidět pozlacená socha Okřídleného Vítězství, stojící na zeměkouli s vítěznou palmou v ruce.
Okřídlené Vítězství je často spojováno se sochou Niké ze Samothráky pocházející cca. 190 po Kristu, která byla v řecké mytologii Bohyní Vítězství.
Buckinghamský palác je oficiální londýnské sídlo britského panovníka a největší královská pracovna na světě.
Má funkci londýnské rezidence královny Alžběty II., kde královna bydlí.
Což je rozdílné například od prezidenta České Republiky, který na Pražském hradě přijímá pouze návštěvy, kdežto bydlí na zámku v Lánech.
Buckinghamský palác je také místem konání akcí státního významu.
Královna zde často přijímá své zahraniční hosty a státníky. Buckinghamský palác je místem oficiálních uvítání hlav států a akcí pořádaných dvorem a velkou turistickou atrakcí.
Je také místem, kde se Britové shromažďují v dobách národního veselí a krizí, protože úspořádání kolem Victoria Memorialu a prostranství před Buckinghamským palácem, stejně jako ulice The Mall k němu vedoucí a přilehlé parky (St. James´s Park) pojmou skutečně velké množství lidí, kteří tak mohou být blízko své královně a poslouchat například proslov.
Buckinghamský palác pro tentokrát nebyl v takovém obležení turistů, jak je běžné vidět v televizních přenosech a tak bylo docela snadné udělat pár fotek, kde není milión lidí…
Kde Buckinghamský palác najdete?
Londýn, Westminster Abbey (Westminsterské opatství)
Od Buckinghamského paláce jsme zamířili přes St. James´s park směrem k Westminster Abbey, kde jsme se protáhli uličkou s názvem Storey´s Gate, kde jsme našli starou opatskou pivnici (vzhledem k nedostatku času jsme nešli dovnitř) a přišli jsme přímo před nádherný chrám Westminster Abbey.
Westminster Abbey je tradičním místem korunovací, svateb a místem posledního odpočinku anglických panovníků.
Jen svatba Lady Diany a Prince Charlese se konala v Chrámu Sv. Pavla, nikoliv v Westminster Abbey jak je zvykem.
Následně jsme se vydali po silnici A302 směrem k Parliament Square která se rozprostírá přímo před Big Ben (The Houses of Parliament a Elizabeth Tower).
Právě od Westminster Abbey je na Big Ben velmi hezký výhled – jak můžete vidět fotku kousek níže v textu.
Kde Westminster Abbey najdete?
Na Parliament Square najdete sochy a památníky významných světových státníků jako například:
Londýn, Big Ben – nejznámnější hodiny na světě…
The Houses of Parliament (Parlament sídlící ve Westminsterském paláci) a Elizabeth Tower (věž), běžně znám pod názvem Big Ben, patří mezi nejznámějších památky Londýna a vyskytují se snad na všech pohlednicích či upomínkových předmětech, které můžete o Londýně najít.
Oficiální název hodin s věží byl na počest 60-tého výročí královny Alžběty parlamentem usnesen na „Elizabeth Tower“ (Věž královny Alžběty). Nicméně zažitý název je Big Ben podle jména největšího zvonu.
Jedenáctipatrová hodinová věž, která je vysoká přes 96 metrů, tvoří součást parlamentních budov Houses of Parliament a byla postavena při rekonstrukci po požáru původního Westminsterského paláce.
Tato stavba, má technickou zajímavost – uvnitř věže se nachází masivní zvon, který váží více než 13 tun (13.760 kg) a podle kterého je právě Elizabeth Tower nazývána Big Ben.
Do plného provozu byly hodiny uvedeny 7. září 1859, ovšem o necelý měsíc později zvon popraskal kvůli opakovaným úderům svého srdce. Naštěstí byl ale opraven a po dvou letech navrácen do věže, kde zvoní dodnes.
Kde Big Ben najdete?
Londýn, 10 Downing Street…
Ulice, kde má British Prime Minister (premiér) Home office (domácí kancelář) a oficiální bydliště.
“Number 10” jak se často hovorově hlasí, je 300 let (ano, třista let) stará adresa, která zahrnuje více než 100 (ano sto) pokojů…
Ve třetím patře je soukromá rezidence a kuchyň je situována v suterénu. Další podlaží domu jsou kanceláře a konference, recepce, posezení a jídelny, kde premiér pracuje.
Daná ulice je samozřejmě velmi známá, oplocená a hlídaná.
Jediné co bylo vidět byl hlouček turistů, kteří si dělali své fotky.
Když nad tím tak přemýšlím, musí to být vážně skvělé (sarkasmus), že sedíte doma a před branou Vám téměř pořád stojí hloučky lidí nebo minimálně ochranka a tak nemůžete odejít kdy se Vám chce a jak chce, v jakém se Vám líbí oblečení…
A aby toho nebylo málo, protože jste premiér, tak máte vliv změnit mnoho věcí, tak se často stává, že se před Vaším domem pořádají demonstrace – také jsme jedné byli svědkem…
Tomu říkám skvělá nabídka…
Pro spoustu lidí před vchodem a oplocením zde ani nemám žádnou fotku. Tu najdete níže – přímo z muzea vozkových figurín Madame Tussauds, kde je mnohem lepší přístup.
V muzeu se můžete se vyfotit z bývalým i současným premiérem a pozadí v muzeu je uděláno jako přesný duplikát ulice, kde British Prime Minister bydlí.
Kde 10 Downing Street najdete?
Londýn, Horse Guards Parade
Od 10 Downing Street jsme šli směrem k Horse Guards Parade, což je jen o pár kroků dále.
Londýn je obrovské město se spoustou obyvatel – žije zde 10 miliónů lidí (taková celá jedna Česká Republika), nicméně turistické atrakce v centru jsou jen pár minut chůzí od sebe.
Stejně tak Horse Guards Parade, která je umístěna jen pár metrů od ulice, kde má britský premiér home office.
Horse Guards Parade je tradiční místo, kde je možné ještě vidět stráže na koních a také velmi populární střídání stráží.
Přímo na ulici stojí kůň s jezdcem zpola zakrytí stříškou a kolem něj zpravidla dav turistů, kteří se s koněm fotí a pobaví Vás upozornění, na kterém stojí: “Pozor, koně mohou kousat…”
Když budete mít štěstí dorazíte v dobu, kdy se budou stráže střídat.
Můžete jít také dovnitř objektu, kdy prostě projdete mezi strážemi a podchodem pod domem a dostanete se na prostranství, kde se pořádají přehlídky a různé ceremonie.
Původně šlo o kolbiště Whitehallského paláce, kde se v době Jindřicha VIII. konaly rytířské turnaje.
Tato oblast je používána pro vojenské přehlídky a jiné reprezentativní události od 17. století. Každý rok se zde odehrává velkolepá přehlídka na oslavu královniných narozenin – Trooping the Colour.
Přehlídkové prostranství je lemováno množstvím památníků a trofejí.
V době pořádání letních Olympijských her v Londýně v roce 2012 zde byly postaveny hřiště pro plážový volejbal.
Kde Horse Guards Parade najdete?
Po prohlídce Horse Guards Parade jsme šli na Trafalgar Square, kde jsme si chytli taxi a směřovali do Madame Tussauds muzea.
Londýn, Muzeum voskových figurín Madame Tussauds
Nikdy bych neřekl, že si tolik užijeme návštěvu muzea voskových figurín Madame Tussauds (Madame Tussauds Museum).
Když s tím nápadem moje žena přišla, tak mě to nijak neoslnilo – co může být zajímavého na tom, že uvidíte známou tvář či celebritu jako nehybnou voskovou figurínu.
Takže jsem neměl příliš velké očekávání, že to bude velká zábava…
Nicméně když jste uvnitř, dýchne na Vás atmosféra a najednou to zábavné začne být. Vydrželi jsme to kolem 2,5 hodiny…
Takže máme spoustu fotek z voskovými figurami známých osobností a rozhodně jsme si to užili – jak můžete vidět na fotkách níže…
Božská Marilyn Monroe – zpěvačka, modelka, herečka, sex symbol Ameriky, která je známá fotkou, kdy ji ventilátor nadzvedává sukni šatů. Muzeum je skutečně autentické, takže jí šaty skutečně vlály a tak jsem se rozhodl, že jí šaty pomohu usměrnit.
Zde stojím s Benedictem Cumberbatchem, anglickým hercem, který je hvězdou moderního zpracování Sherlocka Holmese – v novém zpracování představuje geniální mozek, skvělý pozorovací talent a smysl pro detaily, které z postavy Sherlocka dělají nepřekonatelného detektiva, který má však velmi nízkou emoční inteligenci a tudíž nízkou schopnost vytvářet vztahy a přátele a k tomu mu to je navíc úplně jedno, takže je to vtipné pozorovat…
Johnny Depp je velmi známý americký herec a hudebník, který hrál v mnoha různých filmech jako namátkou například Karlík a továrna na čokoládu, Střihoruký Edward, v jednom zpracování Alenky v říši divů, nebo je hlavní postavou ve všech 5-ti dílech Pirátů z Karibiku.
George Clooney – americký herec, producent, režisér a držitel mnoha prestižních ocenění jako Emmy, Academy Awards, Golden Globe Awards. Je miláčkem srdcí snad všech žen na světě a tak i má s ním jednu fotku má. Osobně bych si s Georgem fotku také udělal, ale přišlo mi to vážně hloupé 🙂
Arnold Schwarzenegger je žijící legenda a ztělesnění “Amerického snu” jak chudý k bohatství přišel. Narodil se v Rakousku, v 15 začal posilovat a díky tomu začal jezdit po šampionátech a ve 20 letech vyhrál Mr. Olympia.
Postupně se z něj stal herec, kdy si možná ještě vzpomínáte film Barbar Conan, Terminátor a mnoho dalších titulů a nakonec usedl do křesla jako Guvernér státu California a jeho manželkou se stala neteř bývalého prezidenta Johnna F. Kennedyho, takže se dostal do rodiny s obrovským vlivem v USA.
Tady jsem si zaskočil do prezidentské kanceláře 44-tého prezidenta USA Baracka Obamy a cítil jsem se tam jako doma. Dokonce si myslím, že Barackovi to ani příliš nevadilo – tváří se docela přátelsky – nemyslíte? Snad mi to díky této fotce nesestřelí tento blog z internetu… 🙂
Dame Judi Dench je anglická herečka a autorka, která získala mnoho ocenění za její působení v divadle a za mnoho vystoupení v hrách Williama Shakespeara. Nicméně je pravděpodobně nejvíce známá díky roli M v několika dílech Jamese Bonda, které se těší celosvětové popularitě.
Zde stojím s britským premiérem Davidem Cameronem před jeho home office právě na již výše zmíněné 10 Downing street a absolutně bez tlačenice.
A také s Johnem F. Kennedym s 35-tým prezidentem USA. Americká veřejnost jej považuje za jednoho z největších prezidentů a jeho vláda byla násilně ukončena kulkou atentátníka.
Po levé straně mám Margaret Thatcher s přívlastkem “Železná Lady”, která byla nejdéle působící britským premiérem a měla obrovský tábor příznivců, stejně jako odpůrců pro své nekompromisní rozhodnutí a styl leadershipu.
Jonah Lomu je bývalý novozélandský hráč rugby, který získal 63 pohárů a měl (a stále má) obrovský vliv na hru samotnou a na její vnímaní veřejností. V roce 2007 byl uveden do Rugbyové síně slávy.
Freddie Mercury byl britský zpěvák a autor písní, kdy je nejčastěji spojován se skupinou Queen, se kterou vystupoval a zpíval. Jeho vystoupení však nebyla pouze pouze o zpěvu, ale rovněž také o množství převleků a doslova herním představení. Poté co zemřel na AIDS byl zařazen do britské hudební síně slávy.
Mahatma Gandhi byl vůdce indického hnutí za nezávislost v Indii, kterou v tehdejší době ovládalo Britské impérium. Ghandi svými činy v Indii inspiroval celý svět k tomu, že se zvedla vlna zájmu o občanská práva jednotlivce, stejně jako svobodu společnosti a státu.
Muhammad Ali byl americký boxer v těžké váze, který je obecně považován za jednoho z nejlepších boxerů, kteří kdy žili. Začal boxovat když mu bylo 12 let a první šampionát v těžké váze vyhrál ve svých 22 letech.
Princ Harry je syn dnes již zesnulé Lady Diany a Prince Charlese a je nyní následníkem trůnu, který by měl zdědit korunu – nicméně je v tuto chvíli v pátém pořadí, takže k tomu také nemusí za jeho života vůbec nikdy dojít.
Princ Harry zvolil pro svůj profesní život armádní kariéru a sloužil tak určitou dobu v Afganistánu a nyní pracuje v Londýně v Horse Guards Parade jako zaměstnanec v úřadě pro obranu Anglie.
Vedle stojím s bývalým premiérem Winstonem Churchillem.
Usain Bolt je Jamajský sprinter, který je často popisován přívlastkem “nejrychlejší muž na světě”. Pravdou je, že ustanovil nový světový rekord na sprint na vzdálenost 100 a 200 m a je prozatím držitelem 6-ti zlatých Olympijských medailí.
Tiger Woods – v tuto chvíli číslo jedna na zelených golfových trávnících a také současně jeden z nejlépe placených sportovců na světě. Skutečností je, že začal hrát, když mu byly 3 a svůj první velký turnaj vyhrál, když mu bylo 18 let. Tomu říkám vytrvalost – 15 let trénovat. Mnozí se mohou inspirovat s tím, že se po pár dnech či týdnech často vzdávají.
Na fotce Tiger odpálil svůj míček a nemůžeme se shodnout zda míček nakonec v té jamce skončil či nikoliv…
Na této fotce jsem se rozhodl cestovat vzhůru nohama a vyzkoušet si, jaké to je – Spider-man mě vzal na záda a trochu jsme shlédli Londýn z jiné perspektivy než většina turistů…
Kde Muzeum Madame Tussauds v Londýně najdete?
Londýn, Natural History Museum
V neděli na zpáteční cestě jsme se ještě zastavili v Natural History Museum což je jedno z nejnavštěvovanějších muzeí na světě vůbec díky obsáhlé expozici, kterou disponuje, stejně jako vedoucí výzkumné centrum ve světě.
Každým rokem museum navštíví více než 5 miliónů lidí a je zde vstup zdarma – můžete však přispět pár liber jako dar na provoz a výzkum – což jsme udělali.
V muzeu nenajdete jen “vykopávky”.
Ve skutečnosti najdete mnoho moderních věcí, včetně mnoha digitálních zařízení, která Vám přiblíží zajímavé jevy v přírodě.
A je fakt, že my jsme tam byli zatím pouze 2x a rozhodně jsme nenavštívili všechny části muzea – naopak, objevili jsme nové, ve kterých jsme prvně nebyli. Doslova se můžete ztratit v několika propojených budovách a myslím, že nebudu daleko od pravdy, že tam je člověk schopen strávit celý den.
Osobně se mi také velmi líbí architektura budovy samotné.
No a když už jsme byli na Exhibition road (jak příslovečné – exibiční cesta, výstavní cesta – miluji tu přímost anglosaského pojmenovávání), kde se nachází nejen Natural History Museum, ale také Science Museum, Victoria and Albert Museum of art and design, tak jsme se vypravili zpět do Kensington Gardens, kde jsme navštívili Royal Albert Hale a The Albert Memorial…
Kde muzeum najdete?
Londýn, The Albert Memorial & Royal Albert Hall
Albertův památník (The Albert Memorial) je památník vybudovaný na přání královny Viktorie, který se nachází v londýnských Kensingtonských zahradách přímo na sever od Royal Albert Hall.
Je věnován památce jejího manžela prince Alberta, který zemřel v roce 1861 na tyfus.
Památník je skutečně vznešených rozměrů – na výšku má 54 metrů a je postaven z různých cennch materiálu a obohacena vhodným sochami.
Když jej původně vztyčili, stálo to £120 000 (což je ekvivalent £10 000 000 v roce 2010).
Royal Albert Hall of Arts and Sciences (jak zní celý název) je hala pro pořádání koncertů a jiných uměleckých aktivit věnovaná manželu královny Viktorie, princi Albertovi.
Koná se zde pravidelně festival klasické hudby Proms, různé rockové koncerty, konference, bály, vzdělávací akce, baletní, operní a cirkusová představení.
Zajímavostí je, že v Royal Albert hall jsou také umístěny největší varhany ve Velké Británii.
Kde najdete Royal Albert Hall & The Albert Memorial?
Naštěstí jsou hned vedle sebe – vlastně jen přejdete přes Kensington Road.
Reading – Cosmo restaurace…
Jak jinak lépe zakončit dobrý výlet než dobrým jídlem…
Jestli to ještě nevíte – rád jím. Jím rád a hodně. Mám rád jídlo.
Kdekoliv kde jdeme, nebo cestujeme, jíme a ochutnáváme nepoznané.
Není asi překvapením, že si mě získal řetězec Cosmo restaurací, kde můžete ochutnat mnoho druhů jídel a navíc je to “All you can eat” – čili sněz, co můžeš. Zaplatíte jednorázový vstup – za dospělého cca 14 liber, a pak si můžete přidávat jídla až do té doby, dokud všechno nevyzkoušíte nebo neprasknete 🙂
Nedoporučuji, abyste do takové restaurace chodili příliš často – mohlo by se to velmi výrazně odrazit na Vašem vzhledu…
Poprvé jsme byli v Cosmo restauraci v Bristolu loni.
Nyní jsme vyzkoušeli Reading, protože nám lépe pasovalo do našeho rozvrhu po cestě z Londýna.
Co si matně vybavuji, tak Cosmo v Bristolu bylo o něco větší s větším výběrem jídel, ale i Reading Vás potěší a uspokojí gurmánské touhy a přivede Vás na pokraj omdlení, jakmile se Vám veškerá krev z mozku přesune do žaludku…
Závěrem k víkendu v Londýně…
Pravdou je, že pokud byste chtěli poznat všechny památky do detailu a prohlédnout si je zevnitř, rozhodně Vám na to nestačí víkend. A možná ani týden ne. Takže zvažte, co přesně chcete vidět a cestu si dopředu určitě naplánujte.
Také není od věci si pěkně přes internet zakoupit vstupenky, na ty atrakce, na které jsou potřeba, ať se nemusíte tlačit v řadě.
Londýn má svoje kouzlo. I když bych tam trvale nechtěl bydlet, protože mám raději klidnější místa.
Nicméně, jestliže do Londýna pojedete, snažte se mít ubytování blízko centra, a jestliže to jen bude trochu možné, vyhraďte si na centrum několik dní.
>> Chcete-li mít Více Zážitků, Cestovat po Světě, pojďme Společně Vybudovat Mezinárodní Podnikání a společně Zanecháme Stopy v Písku na Plážích (a jiných místech) Světa… <<
Líbil se Vám tento článek? Jestliže ANO, dejte mi to vědět…
PS: Získejte přístup do eProgramu Žijte život, jaký chcete…
Co chcete vyhledat?
Vaše denní dávka Magie
Žijte v Mistrovství…
Nejnovější Příspěvky
Zvyšte svou Prosperitu
Nedávné komentáře
Máte Plán Bohatství?
Kategorie Příspěvků