Má kniha stále místo v životě člověka?

Internet je přístupný téměř ve všech domácnostech i na veřejně přístupných místech, téměř neomezeně.
Na trhu jsou elektronické čtečky knih.
Informace k nám nepřetržitě proudí ze všech stran.
Vše, co se děje ve světě, víme téměř okamžitě.

Má v tomto světe ještě místo klasická kniha, která nenabízí aktuální informace? Proč vůbec číst knihy, když vše se dovíme z online diskuzí?
Osobně si myslím, že klasická kniha má v našem životě místo a vždycky místo mít bude.
Zvláště pokud se chcete vzdělávat, tak je kniha velice důležitá. Pokud se na vzdělání podíváme jako na systém, tak kniha je nedílnou součástí systému.

Dobrá kniha je vzácnou životodárnou silou mistrovského ducha, balzamovanou a uchovávanou pro potřeby příštího života. – John Milton

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Gratulujeme. Jste skvělí... Děkujeme za čtení příspěvku... 

Registrujte se na webu pro další skvělé dárky... 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Jako malé děti máme jednu vlastnost, která se s přibývajícím věkem samovolně ztrácí.

Dochází k tomu asi kolem pátého roku života. Do pěti let života dítěte se všechny přijaté myšlenky ukládají rovnou do podvědomí. Jak člověk stárne, tak vše nové je podrobováno kontrole logické části mozku.

Vše musí projít touto logickou kontrolou, proto je s přibývajícím věkem stále těžší se naučit novým věcem. Pokud chcete, aby vaše dítě bylo v něčem geniální, začněte jej to učit již před uplynutím jeho pátého roku života. Vše, co se naučí do této doby, se naučí s lehkostí a přirozeně.

Tento logický rámec se dá obejít v určitých případech i v pozdějším věku a v dospělosti.

Jednou z možností jak toho docílit je kniha.

Velká část informací z knih se zapisuje rovnou do podvědomí. Je to také důvod proč si velmi pečlivě vybírat, jaké knihy čteme a co si chceme do podvědomí uložit.

Stalo se vám už někdy, že jste se s někým bavili a při tom jste použili nějakou větu nebo názor a sami jste se divili, kde se to ve vás vzalo? Vždyť o něčem takovém jste četli už velmi dávno, skoro jste to už zapomněli. Ovšem vaše podvědomí zapracovalo a tuto myšlenku vytáhlo na povrch v pravou chvíli. Toto dokáže jenom kniha.

Můžete namítnout, že toto dokáže i elektronická čtečka knih, ale klasická kniha má další výhody.

První kniha, kterou většina z nás přečetla, byl slabikář. Do této knihy jsme směli psát, malovat, dokonce jsme to často dělat i museli. Až jsme se naučili do slabikáře psát a malovat, tak jsme dostali další knihy. Do těchto knih už se malovat ani psát nesmělo. První nás někdo naučí do knih psát, a pak se nás to snaží po zbytek života odnaučit. Přijde mně to trochu nesmyslné, ale tento názor jsem akceptoval a do knih nepsal ani nemaloval.

V poslední době jsem, ale na to změnil názor

Do knih, které čtu v současné době, si dělám poznámky a části textu podtrhuji. Je to můj způsob, jak z knihy dostat maximum co nabízí. Pokud narazím na zajímavou myšlenku, tak ji podtrhnu, abych se k ní mohl později vrátit a blíže ji prostudovat. Možná mě později už tolik zajímavá nepřijde, ale raději jich podtrhnu víc, než míň. Tímto se také dostane do podvědomí mnohem více informací, než jen běžným přečtením knihy.

Tím, že se ke knize vracím, se řeší také další poznámka, kterou někdo může mít. Ceny knih jsou příliš vysoké. Přečtu zhruba jednu knihu týdně, ale tím, že se ke knihám vracím opakovaně, není přísun nových knih zase tak vysoký a potřebný. Pokud je kniha opravdu dobrá a zajímavá, mohu ji číst několikrát a pokaždé v ní najdu další zajímavé informace, které mi při předchozím čtení unikly nebo nedávaly takový smysl jako nyní.

Kniha je nejtrpělivější a nejzábavnější společník. – Samuel

Jako bonus můžete mít svou oblíbenou knihu hezky položenou na nočním stolku vedle postele. Kniha uložená v knihovničce je vždy po ruce. Knihovna plná krásných knih je nádherný bytový doplněk. Jen je potřeba dbát na to, aby knihy nebyly JEN doplňkem, ale aby se v nich také četlo.