Dříve než se cokoliv stane, dříve než se cokoliv vytvoří, dříve než můžete užívat plodů své práce, dříve než můžete žít život svých představ, dříve než budete žít v domě svých snů, dříve než najdete partnera Vašeho života, dříve než se stanete Mistry svého života, dříve než můžete žít život bez hranic či omezení, musíme mít jasno v tom, co to pro Vás znamená.

Vyhraďte si tedy nějaký čas na sebe, ve kterém přesně popíšete (ano, dejte si to na papír) svou vlastní vizi ideálního života – života bez hranic a Vašeho vlastního mistrovství.

 

vize

Co vidíte ve své budoucnosti?

To je jen Vaše rozhodnutí. Život se Vám jen tak může přihodit, můžete být smýkáni okolnostmi a vším, co se do Vašeho života přižene. Nebo svůj život můžete držet ve svých rukou, a on se díky tomu může vyvinout, jak Vy chcete. Je jen na Vás, co s touto informací uděláte.

Pokud kormidlo života chcete držet ve svých rukou, tak to začíná stanovením vize.

Nezaměřujte se pouze a jen na jedinou oblast – například úspěch v oblasti seberealizace.

Ve skutečnosti – pokud budete mít vizi jen v jedné oblasti svého života, kdežto v ostatních bude vládnout chaos, jen těžko se můžeme bavit o tom, že jste Mistr života, protože Váš život bude
nevyvážený.

Nakonec zjistíte, že každá oblast, která je nevyvážená, bude stejně ovlivňovat všechny ostatní a bude Vám tak jako tak kazit radost z každého dne.

 • Co tedy zrovna pro Vás život bez hranic znamená?
 • Jaké hodnoty jsou pro Vás v životě nejdůležitější?
 • Jaké jsou Vaše priority?
 • Jaká je úroveň Vašeho osobního duchovního rozvoje?
 • Jak vypadá Váš ideální den?
 • Jak vypadají Vaše finance?
 • Jak vypadá ideální způsob seberealizace?
 • Jak vypadají Vaše vztahy – na různých spoleĀenských úrovních?
 • Co pro Vás znamená ideální zdraví?
 • Jakou osobou jste Vy osobně? Co je na Vás mistrovského?

 

Mnoho lidí hledá životní štěstí, ale jen skutečně málo z nich si uvědomí, že životní štěstí se nachází právě v identifikaci životní vize – jejich jednotlivých bodů života bez hranic a jejich
následné realizace. Jejich život pustne absencí vize.

 

 

 

Nikdy nebudete šťastni, pokud se jen snažíte hromadit věci, nebo se honíte za slávou či penězi.

Nikdy také nebudete šťastni, pokud budete uvažovat pouze krátkozrace – ze dne na den, z týdne na týden. V takovém případě se Vás bude každý hrbol na cestě dotýkat až příliš osobně a nikdy nespatříte ten velký obrázek, který je tady pro každého z nás nachystaný.

Člověk, který popírá své vlastní já a nežije podle svých vlastních představ, ve skutečnosti nemůže být nikdy šťastný.

Pokud však dokážete uvést Vaše vize a Váš skutečný život do vzájemného souladu, pak dojdete k naplnění.

Štěstí není otázkou vnějších okolností – není to jen muška zlatá, jak se někdy říká. Štěstí přichází z nitra a je stavem bytí.

 

Dobrý den, Roberte, Kniha Magická Slova Mistrů Života je sestavena nádherně, četl jsem hodně z titulů uvedených na konci a ve Vaší knize je to jakoby zceleno… Myslím, že stravitelně pro většinu lidi podáno… Dávám Vam za jedna ve všech směrech a i kdyby kniha stala dvojnásobek koupil bych si ji. DĚKUJI !!! Samotný nákup Číst více…

Igor Takač

Průvodce životem pro každého“, tak bych označila novou knihu Magická slova Mistrů života. Stejně jako se při jízdě autem ocitáme na křižovatkách a volíme ten správný směr podle mapy, ocitáme se i na křižovatkách životních. Jenže na těch jsme dosud nemělik dispozici žádného průvodce, žádnou mapu, která by nám jasně pomohla určit cestu. Mohli jsme Číst více…

Iveta Hrotková Kouč osobního rozvoje

 

ŠTĚSTÍ SI MŮŽEME PŘIPRAVIT A VYTVOŘIT.

Životní štěstí je otázkou vnitřních postojů. Je to výsledek dlouhodobého rozpoložení mysli, našich převládajících myšlenek.

Pokud si tedy dáme do pořádku své myšlenky, svou pozornost díky tomu budeme upínat správným směrem. Pak dosáhneme životního štěstí.

Pakliže si popíšete vizi svého života, pakliže si vykreslíte obrázek ideálního života se vším všudy, pak budete mít v ruce jasnou mapu:

 1. na co konkrétně Vy se potřebujete zaměřit,
 2. na čem je třeba začít pracovat,
 3. kam zaměřit své myšlenky a mysl,
 4. co potřebujete zlepšit nebo uvést do pořádku

a dříve či později svého ideálu dosáhnete – dosáhnete života bez hranic, získáte obrovské štěstí spolu s tím, že se v průběhu cesty samotné stanete Mistrem.

 

Další doporučené odkazy:

 

 

 

Napsat komentář