Majitel Podnikání a Cash Flow kvadrant: Jak vytvořit pasivní příjem? [Část 4.] + Audio Zdarma ke stažení na konci článku

podnikání, peníze, cashflow, systémČlánek pojednává o Majiteli podnikání – jedné ze čtyř kategorií Cash Flow kvadrantu, do které spadá jen zlomek výdělečné populace a o jednotlivých výhodách a nevýhodách této kategorie.
 

Jaký je vlastně rozdíl mezi OSVČ podnikatelem a Majitelem podnikání?

Oba dva typy lidí jsou podnikatelé, ale každý z nich náleží k jiné kategorii Cash Flow kvadrantu.
Rozdíl mezi OSVČ a Majitelem podnikání je v jejich způsobu myšlení a v tom, jak se každý z nich na své podnikání dívá.
 
I když oba typy podnikatelů začínají své podnikání z nuly:

 • Majitel podnikání však své podnikání staví tak, aby postupem času vlastnil systém, který poskytuje službu / vytváří produkty a vytváří pro Majitele podnikání příjem bez jeho nutné účasti.
 • OSVČ podnikatel je tím systémem samotným, který vytváří služby i produkty, což mu nutně svazuje ruce a tak se tedy nemůže od svého podnikání v kvadrantu OSVČ na dlouhou dobu vzdálit.

 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Gratulujeme. Jste skvělí... Děkujeme za čtení příspěvku... 

Registrujte se na webu pro další skvělé dárky... 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Skutečný Majitel podnikání vlastní systém, který mu umožňuje na několik měsíců nebo klidně i rok odjet a když se Majitel tohoto systému vrátí jeho podnikání je stejně nebo více profitové než když od něj odjel – to dokáže jen dobře nastavený a promazaný systém.

 

Tématu Cash Flow kvadrantu se rovněž věnuji v těchto dalších článcích…

 

Raději byste místo čtení shlédli video? Tady je…

Nebo si poslechněte pouze audio nahrávku zde…

 

Majitelé Podnikání myslí odlišným způsobem…

Majitelé podnikání myslí odlišně od většiny lidí…

 • Zaměstnaní lidé hledají spíše jistotu, bezpečí a benefity
 • OSVČ podnikatelé říkají, že oni to udělají nejlépe a chtějí si o svých záležitostech rozhodovat sami

 
Majitelé podnikání často hledají 3 věci, díky kterým mohou dosahovat více, než by byli schopni samotni:

 • Funkční a prověřený systém,
 • distribuční síť, díky které mohou získat páku svého času, energie a nakonec i peněz
 • a nejchytřejší lidi, které mohou najít a kteří jim pomohou rozšiřovat jejich podnikání.

 
Majitelé podnikání nechtějí dělat vše sami – tak jako OSVČ.
Naopak chtějí najít a najmout mnohem chytřejší lidi než jsou oni samotni, aby jim pomohli růst své podnikání rychleji.
 
podnikání, peníze, cashflow, systém
 

Co je tedy potřeba k tomu, aby se z Vás stal úspěšný Majitel podnikání?

Majitel podniku, chce-li být úspěšný:

 • se potřebujete naučit myslet odlišně od 95% populace – nejlépe od lidí, kteří jsou rovněž Majitele podnikání a jsou schopni předávat své zkušenosti osobně a nebo skrze knihy…
 • má vytvořeny systémy a popsány procesy, ke kterým musí ve společnosti docházet, aby byly na určité úrovni poskytovány produkty a služby a vytvářen zisk.

 

Systém BI trojúhelníku…

podnikání, peníze, cashflow, systémPokud jde o systémy a procesy úspěšného podnikání, Robert Kiyosaki, popularizátor Cash Flow kvadrantu, v tomto ohledu mluví o tzv. BI trojúhelníku, který by měl naplnit každý, kdo chce být úspěšný Majitel podnikatelského systému.
Jedná se o trojúhelník, který znázorňuje všechny nezbytné součásti podnikání a když je budete mít všechny pohromadě, budete mít úspěch.
 
Když si BI trojúhelník sestavíte, pak se Vám rovněž podaří:

 • dostat se z levé strany cash flow kvadrantu směrem na pravou,
 • vytvořit bohatství a dosáhnout finanční svobody,
 • stejně jako mít dostatek času na soukromý život, cestování a koníčky.

 

BI trojúhelník je systém, který každý majitel firmy tvoří často i několik let…

Systém se skládá z:
 

 • Poslání – Úspěšný podnik potřebuje mít jasné duchovní a obchodní poslání a musí vycházet vstříc potřebám společnosti a přinášet hodnotu druhým. Bez poslání se úspěch nikdy nedostaví.
 • Tým – Podnikání je kolektivní sport. V týmu úspěšného podnikatele by měli být zaměstnanci na různých úrovních, účetní, právníci, makléři, finanční poradci, pojišťovací agenti, bankéři a samozřejmě další podnikatelé.

 

Pokud jste ve svém týmu tím nejchytřejším člověkem Vy samotni, tak je na tom celý tým špatně, protože Váš úspěch stojí a padá s Vámi samotnými!

 

 • Vedení – Každý tým potřebuje lídra s vizí, který udává směr, tempo a osobní příklad k jejímu naplnění. Kde je lídr bez vize, tam lidé hynou, stejně tak i podnikání.
 • Peněžní toky – Schopnost vytvářet a řídit peněžní toky, rozumět jednotlivým číslům a dělat na jejich základě kvalitnější rozhodnutí je nezbytná součást dne majitele podnikání a základním předpokladem je finanční gramotnost a selský rozum.
 • Komunikace – Čím lépe jsme komunikačně vybaveni a s čím větším počtem lidí jsme schopni komunikovat a chápat jejich potřeby, tím silnější peněžní toky máme. Důležitá je komunikace uvnitř i vně podnikání.
 • Systémy – Systémy v různých oblastech od vývoje produktu, výrobních systémů a inventarizace, přes zpracování objednávek, účtování a spravování pohledávek, až k službám pro zákazníka…

 

Systémů je v podnikání skutečně hodně, a proto raději doporučuji využít již připraveného, funkčního a ověřeného systému, bez nutnosti učit se metodou pokus omyl.

 

 • Právo – Ochránit duševního vlastnictví a dbát na správnost smluv nám pomůže právník, který pomáhá vytvářet a chránit naše nejcennější aktiva – nápady.
 • Produkt – Produkt pro úspěch v podnikání není tím nejdůležitějším elementem – ve skutečnosti je to jen špička ledovce, která je nejméně důležitá. Jestliže máte dobře nastaveny předchozí systémy, produkt, který je prostě “jen dobrý” se přesto bude dobře prodávat…

Produkt vyjadřuje poslání podniku – je výsledkem, který nabízíme zákazníkovi.

Nemusí však být nikterak převratný – stačí, když bude funkční. Bez efektivního systému je nám i ten nejlepší výrobek k ničemu.

 

Příklad: Většina z nás udělá lepší hamburger než McDonald´s, ale jen málo z nás vybuduje lepší obchodní systém, než má McDonald´s. V podstatě je jedno, co prodáváme, rozhodující je, jak to prodáváme…

 

Když vlastníte systém, který je dobře nastaven…

Jakmile je systém BI trojúhelníku správně sestaven (a to může několik let vzít), pak může fungovat bez přímé a aktivní účasti majitele tohoto systému nebo jen s jeho minimální účastí, protože zde jsou druzí lidé (zaměstnanci, spolupracující partneři), kteří tyto systémy a jejich výstupy využívají, pracují s nimi a vytváří výsledky.
Když je systém dobře navržen, je jen v minimální míře ovlivňován situací na trhu:

 • když se trhu nedaří, systém je negativně ovlivněn jen málo,
 • když se trhu daří, tak systém prosperuje mnohonásobně více.

 
Když takovýto systém budete mít v ruce, tak máte možnost dosáhnout jak finanční, tak i časové nezávislosti a tím získáte absolutní svobodu – takovou, kterou 95% lidí na světě nikdy nepozná.
Když vytvoříte funkční a stabilní systém, můžete na několik měsíců odjet na druhou stranu zeměkoule a budete vědět, že na účtu budete mít přesně tolik peněz, kolik byste tam měli mít – nebo ještě lépe, budete tam mít mnohem více.
 

Výhody jako Majitel Podnikání, když je systém správně nastaven:

 • jste svým vlastním pánem,
 • můžete dosáhnout mnohem většího úspěchu, protože nejste omezeni sama sebou, svými znalostmi, dovednostmi, energií a časem
 • můžete vytvořit vysoce ceněné aktivum, které budete moci předat svým dětem,
 • možnost škálovatelnosti – jste schopni najmout více zaměstnanců, vytvořit větší poptávku a zpracovat více zakázek a tím mít větší profit a ten použít na své další investice pro vytvoření pasivního příjmu…
 • Jestliže je Váš systém skutečně dobře nastaven, můžete jej v licenci prodávat dále a mít další dodatečný profit – jednak z prodeje samotného licencovaného systému, jednak ze samotného měsíční obratu dané provozovny – a tedy plně pasivní příjem… [Tak jak to dělá KFC, McDonald´s, Costa coffee, Remax reality, Century 21, a mnoho dalších…]

 

Nevýhody jako Majitel Podnikání:

 • Téměř vždy velká počáteční investice bez garance, že se kdy vrátí – zvláště pokud nevíte, co děláte a nevyužíváte již dříve prověřeného systému – stavíte své podnikání na zelené louce…
 • Sestavování systému pokus omyl – téměř vždy testujete, co zafunguje – zejména, pokud nevyužijete nějakého již existujícího systému jako např. Franchising,
 • S tím se pojí časová náročnost – než systém nastavíte tak, aby skutečně fungoval, může to trvat i několik let,
 • Zaměstnanci – od platu, přes právní záležitosti, placení daní, až po pracovní pomůcky – vše vyžaduje specifické zacházení
 • I při koupi ověřeného franchisingového systému to kromě finanční investice vyžaduje čas, který potřebujete investovat.

 

Jak nemuset vytvářet všechny systémy?

Přemýšlel jsem o tom, a zjistil jsem, že bych vlastně nechtěl mít podnikání klasického typu – nechtěl bych vlastnit výrobní podnik, ani restauraci, ani klasický obchod, nebo něco podobného…
Je to pro mě příliš složité na to, abych se tím zabýval a doufal, že prorazím a od koupě franshisingového systému mě vždy zrazoval nedostatek investičního kapitálu a moje neochota se zadlužit…
 

Vydal jsem se tedy jinou cestou. Cestou, kde:

 • většinu systémů nemusím řešit, protože využívám těch, které už jsou vytvořeny,
 • stejně jako mohu využít zkušeností někoho, kdo už danou trasou prošel přede mnou,
 • bez toho, abych musel mít zaměstnance nebo drahé vybavení,
 • a s možností rozšiřovat své podnikání po celém světě,
 • bez nutnosti řešit právní specifikace každé země,
 • s možností generovat nejen pasivní a děditelný příjem, ale násobit i svůj vlastní čas,
 • a možnost využívat spoustu daňových výhod,
 • a navíc to ani nevyžaduje vysokou kapitálovou investici

 

Jestliže jste kdy uvažovali o tom, jak se dostat na pravou stranu
Cash Flow kvadrantu, pak Vám mohu tyto systémy předat
a naučit Vás s nimi pracovat… [Klikněte zde]

 

Další části článku…

Jestliže Vás téma Cash Flow Kvadrantu zajímá více, pak si přečtěte jednotlivé pokračování, která hlouběji rozebírají jeho jednotlivé kategorie:

 

Závěrem na téma Majitel Podnikání a Cash Flow kvadrant…

Věřím tomu, že stát se Majitelem podnikání je skutečně velmi hodnotný životní cíl, který stojí za to, aby byl naplněn, pakliže ve Vás tato touha klíčí.
Na druhou stranu začít podnikat bez toho, že má člověk zkušenosti a nebo dokonce ani systém, který byste mohli modelovat a duplikovat může být velmi frustrující a někdy i nebezpečné.
Konstantně hledejte způsoby, jak zkvalitnit své myšlení a stát se lepším podnikatelem – hledejte lidi, kteří jsou podnikatelé, čtěte jejich knihy, poslouchejte jejich audia, dostaňte se do podnikatelského prostředí.
Jestliže už své podnikání máte, pak věnujte určitou část svého pracovního týdne tomu, abyste ve svém podnikání vytvořili systémy, které Vám pomohou nahradit vlastní práci, čas, energii, znalosti, dovednosti a navyšovat svůj zisk bez omezení.
 
Kvalitně nastavené systémy, generují vyšší profit, který:

 • můžete reinvestovat do svého podnikání tak, aby se z něj stal pasivní příjem,
 • můžete investovat do jiných podnikání nebo například realit, akcií, fondů, které Vám budou generovat pasivní příjem.

 

Stáhněte si k danému tématu skvělou Audio nahrávku z přednášky o financích, která Vás naučí lépe chápat kapitalismus a ukáže možnosti, co to pro Vás může znamenat.

 
Jestliže Vám v této oblasti mohu asistovat, kontaktujte mě.
Přeji skvělý den a těším se na naše osobní setkání.
 

PS: Chcete mít více Peněz, Svobody a Klidu?

Objevil jsem způsob, jak člověk může získat svou pasivní příjem a “ŽÍT Život bez hranic” tím, že vybuduje podnikání vedené z domu a mám systém, který je tak jednoduchý, že jej zvládne každý, kdo má sen a chce jej naplnit. Nevyžaduje to prodávání a nejlepší na tom je, že to nevezme ani moc času – asi tak 30 minut soustředěného úsilí / den.
Chtěl/a byste o tom vědět více? Kontaktujte mě…

 

Jestliže je článek nápomocný, dejte to vědět…

 • Sdílejte článek na sociálních sítích se svými přáteli…
 • Zašlete odkaz na článek emailem svým nejbližším nebo spolupracovníkům
 • Rozdělte se o své myšlenky níže v diskuzi.
 • Klikněte na tlačítko “Děkuji” níže pod tímto článkem…