Máte své cíle ? Není cíl, jako cíl …

Určitě jste už někdy slyšeli o důležitosti stanovovat si své cíle…
Proč se stále mluví o tom, že jsou cíle důležité?
 
 
Základem úspěchu v čemkoliv, co děláte, jsou cíle. Nemáte-li své cíle, nikdy ničeho nedosáhnete. Tečka. To jsou fakta, po kterých jede vlak. Pojďme se však podívat na cíle z trochu jiného pohledu než je obvyklé.

Cíle jsou vaši pomocníci a učitelé na cestě za lepším životem, za životem podle vašich představ.

V čem vám cíle pomáhají? Co vás učí?
Zeptejte se sami sebe: Jaký jste měli pocit naposledy, kdy jste dosáhli svého cíle?
Možná to bylo  nadšení, vzrušení a spousta nové energie ve vás. Možná to bylo zjištění, že jste silnější osobnost než dříve. Cíle vám pomáhají k naplněnému a šťastnému životu.
Nebo jste necítili skoro nic, protože dosažený cíl nebyl propojený s vaším smyslem života.  Jen jste si ho odškrtli v diáři a přemýšleli o tom, kam vlastně chcete směřovat dál. Cíle vám pomáhají ujasnit si směr a důvod vašeho života.
 

Také se vám ovšem mohlo stát, že jste cíle nedosáhli.

Možná jste to považovali za neúspěch.
Ale  není nutné to pokládat za  neúspěch, vždy je důležité posbírat všechna ponaučení, zkušenosti a nový pohled, který vám cesta směrem k cíli dala a rozhodnout se, zda vám vůbec stojí za to znovu pokračovat v úsilí o dosažení tohoto cíle nebo zda je  vhodnější určit si jiný cíl.
Cíle vám pomáhají naučit se nové věci a poznat sebe.
 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Gratulujeme. Jste skvělí... Děkujeme za čtení příspěvku... 

Registrujte se na webu pro další skvělé dárky... 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Jakým způsobem si máte stanovovat své cíle, aby vám skutečně pomáhali?

Položte si otázku:
Kde budu od této chvíle za 5 let, když budu dělat to, co dělám?
Tato otázka ve mně osobně před několika lety vyvolala převrat, nutnost začít znovu a od začátku, stanovit si své cíle novým způsobem. Jakým? Mám pro vás návod:

  1. Nejprve si stanovte váš sen, odpovězte si na otázky: V čem je pro vás smysl života,  co chcete, aby po vás zbylo, jakým člověkem se chcete stát, co chcete prožít?
  2. Poté se zamyslete nad tím, jaké hodnoty jsou pro vás v životě nejdůležitější.

Pro mě jsou hodnoty jako rodina, upřímnost a čestnost, zdraví, láska a svoboda natolik prioritní, že nemůžu konat žádné kroky, které by jim odporovali. Proto také nemůžu dosáhnout žádného cíle, který by s těmito hodnotami nekorespondoval.

Ze svého snu a hodnot vyvodíte své cíle.

Cílů, které ignorují vaše hodnoty a váš celkový smysl života, zřejmě dosáhnete, ale nebude v tom pro vás žádná přidaná hodnota – například když si  dáte za svůj cíl, který má vaše organizace, pro kterou pracujete. Nebo jich nedosáhnete a budete muset přemýšlet, kudy a jak dál.
Cíle vám tedy pomáhají ujasnit si vše podstatné ve vašem životě. Pomáhají vám vytvořit si váš osud.
Pozor! CÍLE JE POTŘEBA ZAPISOVAT! 
Pište, pište, pište! Poté je vaše podvědomí přijme.
 
Píšete si své cíle?
Pokud ano, gratuluji vám, protože patříte mezi 3% výjimečných lidí, kteří tohle dokáží a tím pádem svých cílů snadněji dosahují. Ti, kteří si myslí, že stačí mít svůj cíl pouze v hlavě, snižují svoji pravděpodobnost, že cíle dosáhnou o 1100% – dle studie v USA Today.
Stojí za to vzít si papír a tužku! Stejně pořád něco zapisujete, je to tak? Seznam na nákup, seznam, co je potřeba doma nebo v práci udělat, seznam lidí, kterým máte zavolat…
 

A na závěr moje zjištění – moje osobní zkušenost týkající se cílů:

  1. Zapsané cíle jsou trenažér pro moje sebevědomí.  Trénuji, co všechno můžu zvládnout a dosáhnout. Zjistila jsem také, že zapomenuté cíle také fungují. Zapsané ve starém diáři nebo zasunuté na lístku v kabelce. Jakmile jsem zjistila, že všechny cíle, které si zapíšu, dosáhnu, už vím, že mě nic v životě nedokáže zastavit, abych dosáhla svého velkého snu, ve kterém se zrcadlí moje hodnoty…s každým dosaženým cílem jsem svému snu blíž a blíž. Moje sebevědomí roste. A život mě baví!
  2. Někdy je dobře, že jsem cíle nedosáhla. Je důležité věřit v to, že Vesmír je přátelský a ví,co je pro mě dobré.Vesmír vidí celkový obraz a já ne. Když se vám někdy stane, že se vám stále nedaří a nedaří, možná jste trochu mimo svou cestu a musíte ji trochu poupravit. Kdyby jste si cíle nestanovili, nikdy byste to nezjistili.

Přeji Vám šťastnou cestu za pomoci vašich cílů!