Máte v sobě více než je potřeba!

Využijte sílu lidského slova: Je to potřeba!

Nedávno jsem mluvil se svým dobrým přítelem Theem. Říkal jsem mu o některých velkých výzvách, s kterýma se potýkám a o mém skrytém strachu, že vše nezvládnu.  Theo mi naslouchal s empatií a soucitem a na konci mi řekl něco prostého, co ale mělo hlubší smysl. Řekl:

Miku, je důležité si pamatovat, že máš mnohem víc než je potřeba.

Nechal jsem si to projít hlavou a zjistil jsem, že se mě to dotklo v určitých ohledech. Především si vážím jeho uznání a přimění. Zadruhé mi to pomohlo si udělat soupis špatných věcí, kterými jsem si za život prošel a zároveň mi to připomnělo, že jsem docela odolný. A hlavně, dalších několik hodin a dnů po téhle konverzaci jsem více a více přemýšlel nad silou lidské duše.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Gratulujeme. Jste skvělí... Děkujeme za čtení příspěvku... 

Registrujte se na webu pro další skvělé dárky... 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Pozitivně myslet je POZITIVNÍ.

 V téměř každé situaci a chvíli v našem životě máme kolikrát na mnohem více než je zrovna potřeba. Jak se říká,

Co tě nezabije, to tě posílí.  

Zatímco já nevěřím tomu, že v životě musíme nezbytně  bojovat a ubližovat, abychom se mohli dostat dále a pokročit. Proto jedna z nejlepších věcí, kterou můžeme udělat pokud se potykáme s těžkými situacemi v životě je brát je tak pozitivně jak jen to jde.

 Myslíme si, že nezvládneme tolik, kolik je zrovna potřeba

Zamyslete se a vzpomeňte si kolikrát jste v životě takhle přemýšleli. Často nás potkají věci o kterých si myslíme že je nezvládneme – považujeme je za špatné či dobré a cítíme se tím ohromení nehledě na to, o co jde.

Zpětný pohled

Podivte se zpětně, čím jste si ve svém životě již prošli a jak jste se dostali skrz těžké životní situace, když jste se potýkali se strachem a museli se povznést nad svá přesvědčení. V takovýchto situací jsme si zpočátku ani nemysleli, že je zvládneme. Jedno skvělé přísloví, které mám v oblibě říká,

Okolnosti neutváří člověka, pouze dokáží odhalit jeho povahu.

No není to pravda?

Rady na závěr

Zde je pár věcí, o kterých byste měli vědět. Je potřeba mít je na paměti, abyste si je mohli připomínat – obzvláště pokud se život začne stávat složitějším. Hlavně, kolikrát v životě máme mnohem více, než je v dané chvíli potřeba. 

Připomínejte si vše, čím jste si už museli projít a co jste museli překonat.

Projděte si v seznam všech životních událostí a popřemýšlejte, kolikrát jste se již potýkali se změnou, ztrátou, strachem, bolestí utrpění atd.  – a dostali jste se skrz to. Určitě jste také měli mnoho šancí a příležitostí, kdy stačilo udělat pouze jeden krok a váš život dostal již nový směr. I přes to, že jsme všichni unikátní, a naše příběhy, vlastnosti i zkušenosti jsou odlišné, mnoho z nás se dostalo v životě až do tohohle bodu, kde jsme teď. A to tím, že si výše zmíněné pamatujeme a přiznáme, můžeme také vytvořit hlubší a skutečnější smysl sebedůvěry.

test zápis potřeba

Pamatujte si, že máte skvělou podporu, pokud jí budete potřebovat.

Jedna z věcí, která se vám může postavit do cesty, je myšlenka samoty.

  • “Nikdo mi nerozumí.”
  • “Nikdo se o mě opravdu nezajímá.”
  • “Nikdo nemá čas mi pomoct.” …

Nehledě na životní situaci, rodinné vztahy, a okolnosti, každý ve svém okolí má důležité lidi, o které se můžeme opřít, a kteří nám rádi pomohou – jestliže jsme ochotni je požádat a hlavně přijmout jejich podporu. Může to být pro mnoho z nás, včetně mě, choulostivá záležitost, ale stačí si zapamatovat, že ostatní jsou nám ochotni pomoct a naše žádost není projev slabosti. Je to pouze ukazatel starosti o naše osoby stejně tak dobře, jako příležitost ostatních pomoct. Posílí vás to a pomůže vám získat obrovský zdroj prostředků.

Zaměřte se na to, co čeho si na sobě vážíte a na vaši skutečnou sílu.

Milujte a važte si sami sebe. Jsou to základní předpoklady pro sebedůvěru a sílu. Mít základní víru ve vlastní laskavost, sílu a krásu je nezbytné pro posilující a inspirující život.
Nemusí to být zrovna občas lehké a zdá se to být zkrátka arogantní a sobecké, ale je to potřeba. Ocenění naší osoby je skutečným klíčem k cestě dál, pokud přijde na osobní povzbuzení a přizpůsobivost. Pamatujte si, že jsme dostatečně dobří takoví, jací jsme a vše co je potřeba, abychom se dostali přes všechen stres a výzvy, je v nás.
Nepochybně je to něco, co patří k člověku v dnešním světě a je to nezbytné pro náš dobrý a naplněný život.

Nezpochybnitelný přínos

Nehledě na to, s čím se teď potýkáte v životě – jak moc těžké, lehké, vyzývající nebo úžasné věci jsou – máte opravdu mnohem více než je v životě kdykoliv a za jakýkoliv okolností a situací potřeba. A čím více si tohle budeme pamatovat, tím více svobody, síly a pohody zažijeme.