Miluj život, který žiješ

Každý z nás někdy padl na kolena. Každý z nás se občas chtěl na všechno vykašlat. Každý z nás se chtěl občas vzdát. Každý z nás prožil zkušenosti v životě, které by nikomu nepřál.
Říkali nám, když jsme byli děti: “Život rozdává rány.”
Stěžovali jste si na nespravedlnost? Překvapovali vás náhody? Nevěděli jste, co jste udělali špatně?
Říkali jste si v duchu: “Proč pořád já?” Záviděli jste druhým, jak se jim daří, ale neviděli jste jejich rány a lekce. 
Nikdo nám nikdy neřekl, že život je lehký. Možná nám rodiče slíbili, že dokud tu budou, budou tu pro nás. Ale ani rodiče tu věčně nejsou, nebo jsme možná my sami odešli?
Bylo kolem nás mnoho lidí, kteří slíbili a skutečně svůj slib dlouho drželi, drží a nebo jenom chvíli. Byli tu ovšem i Ti, kteří nás něčemu naučili.
Každý z lidí v našem životě nás naučil lekci. Možná byla hezká, možná méně. Možná bychom vůbec neměli soudit, protože každý ten člověk, je v našem srdci zapsaný navždy.
A já moc přeji všem, abychom odpouštěli, protože tím v srdci zůstane mnoho vzpomínek a střípků mozaiky, které tvoří vás.
V jedné písničce se zpívá: “… každej máme v sobě střepy, o kterých nikdo z nás neví. A ty střepy jsou jak kousky, který tvoří nás, s těma co přidáš tvoří dohromady tvůj obraz. Můžeš se snažit, některých se nikdy nezbavíš, některé střepy budou věčně tvý.”
Naučila jsem se, že život je jen o tom, jaký si ho vytvoříš. Možná se teď divíte, nebo si říkáte: “Tuhle blbost už jsem někde slyšel.”
Dovolím si tedy více vysvětlit, jak to myslím. Každý z nás nebude někdy slavný, nezanechá větší otisk, než vzpomínku v srdci druhých lidí.
Přece však každý z nás doufá a věří, že tu nejsme jen tak pro nic za nic a náš život nějaký smysl má. Skutečně ho má, má takový smysl, jaký mu dáme.
Lidé se často dělí na pesimisty a optimisty. Někdo vidí sklenici poloprázdnou, nebo napůl plnou.
Jde o úhel pohledu. Každá situace ve vašem životě je výjimečná tím, že vy si můžete vybrat, jaký k ní zaujmete postoj.
Podle toho se odvíjí i váš život. Odvíjí se podle toho, jestli všechno, co v životě prožíváte, je na nic a na houby, nebo jestli je to zkušenost, která mi dovoluje být šťastnější než dosud.
Když tedy tvoříte svůj život, je to o tom, jak reagujete a přemýšlíte o všem, co žijete. Neexistují náhody. Nevěříte?
Stalo se vám někdy, že jste na někoho mysleli a on vám zrovna zavolal, nebo od něj přišel email? V tomto světě nejsou náhody, jsou to dobře řízené příležitosti, které k sobě přitahujeme.
Ano, to také znáte, že k sobě přitahujete to, na co a jak myslíte. Všude z okolí k vám přichází trend “pozitivního myšlení” a někteří se otřesou už jen při zmínění těchto slov.
Pozitivní myšlení je fajn, pokud to neberete jako “frázi” nebo “klíč”. Je to prostě způsob uvažování, který k vám přitahuje dobré věci.
To samozřejmě nevylučuje situace, kdy se cítíte špatně. Být pozitivní neznamená, že občas někoho máte chuť poslat do háje, nebo že se budete každý den usmívat. Není to o přetvářce.
V principu jde jen o volbu, jestli v životě budete vyhledávat a silněji prožívat to, co je dobré a cítíte se přitom dobře, nebo budete mít pocit, že svět je proti vám a všechno vám bude vadit.
Tu volbu může učinit každý z nás a kdykoliv ve svém životě, na věku nezáleží. Být šťastný není výsada, je to právo, pro které se stačí rozhodnout a jít si za ním.
Život se měří nikoliv délkou, ale okamžiky. Těch okamžiků prožijete nejvíc, když budete odvážní a budete dělat to, po čem toužíte vy sami, protože takový život má smysl.
Vaše rodina vás bude milovat navždy, budete výjimeční, nemusíte vydat nejslavnější román nebo být milionářem, ale můžete být šťastní a radovat se z toho, co v životě prožíváte, protože takový život má smysl.
A je to ten smysl, pro který se můžeme rozhodnout všichni a je jedno, jestli jsem učitelka, podnikatelka, nebo třeba kadeřnice.
Když milujete, není si řešit. Láska je dostupná pro všechny, čím více milujeme, tím více lásky je v našich životech, už proto bychom jí měli šířit dál. Všechno se nám totiž vždy do posledního činu vrátí.
A tak láska bude vždy oplacená láskou a je to to jediné, co má smysl, protože o dům můžete přijít, auto můžete nabourat, můžete zkrachovat, nebo vás šéf vyhodí z práce, ale lásku vám nesebere nic a nikdo.