Můžete si dovolit nemít cíl / cíle?

Nevidím nic špatného na tom, nemít cíle.
Je to naprosto v pořádku, pokud jste připraveni děkovat a přijímat vše co přijde, bez ohledu na to, jaké to bude.
Každé ráno pak vítejte vše, co přichází do vašeho života a každý večer buďte vděčni za to, co se stalo, ať to bylo jakékoliv. Pokud nemáte cíle, je to naprosto v pořádku a jste zproštěni toho, cokoliv dokazovat a jakkoliv se snažit.
Jste také jednou provždy zproštěni stěžovat si na cokoliv, co do vašeho života přichází nebo z něj odchází. Nemůžete si stěžovat, že nemáte, co chcete, když nevíte, co to je nebo to nechcete.
Pokud jste jako loď, která neví, kam míří, není pro ni žádný vítr dobrý a na druhou stranu, je pro ni každý vítr přesně ten pravý.

Je to jen otázkou volby.

Pokud jste se rozhodli nikam nesměřovat, tak buďte vděční za to, že jste směřováni. Je to jako ležet na přehradě nebo jezeře na lehátku a chtít si jen užívat toho, že ležíte.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Gratulujeme. Jste skvělí... Děkujeme za čtení příspěvku... 

Registrujte se na webu pro další skvělé dárky... 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Nemáte konkrétní směr ani cíl

Pak vás proud nebo vítr donese tam, kde si budete moci všemi smysly vychutnávat pěkné, slunečné a voňavé místo, nebo se taky můžete ocitnout v zapáchající studené stoce plné komárů. Protože jste neměli nikam namířeno a nekorigovali jste směr, je to možné. Nedivte se pak.

Byla to přeci vaše svobodná volba, která vás tam dostala.

I nic neudělat je volba a je potřeba být připraven za ní nést plnou zodpovědnost. Mnoho lidí chce, aby vše bylo stejné jako včera.

Žijeme v dynamickém světě, který se každou minutu mění. Takže pokud chcete jistotu, máte ji mít. Máte jistotu, že stejné to nebude nikdy. Můžete se však rozhodnout, jaké chcete, aby to bylo.

Podle mne je největší tragédií života prožívat donekonečna stále stejný den. Možná je to jisté, možná je to bezpečné, možná je to pohodlné, ale nevidím na tom vůbec nic zajímavého. Čím více takových stejných dní prožijete, tím méně zajímavější vám ty další budou připadat. Věřím, že pro lidi, kteří takto žili celý život, je pak smrt vysvobozením.

“Tragédií života není to, že končí příliš brzo, ale že my čekáme příliš dlouho, než ho vůbec začneme žít.” — John L.Mason

Byli jsme obdařeni svobodnou volbou, abychom volili, jak bude vypadat příští okamžik. Z příštího okamžiku vznikne zítřejší den a ze zítřejšího dne se zrodí náš osud.

“Můžete dělat, být a mít všechno, co si dokážete představit.” — Neale Donald Walsch

Máte tedy možnost se svobodně rozhodnout pro místo, kam chcete dorazit a každý den vítat vítr vanoucí stejným směrem. Každý den byť o malinký kousek přibližovat vaši loď k vašemu cíli i přes všechny nepřející okolnosti a přes všechny bouře prohánějící se kolem vás.

Vaše nadšení a odhodlání bude tak velké, jak bude velký váš sen a to vám bude zase v přímé úměře do života přitahovat ty správné lidi i ty správné okolnosti. Pokud náš smysl života a naše touha je nasměrovaná pouze k zítřejšímu obědu, bude náš život stejně prázdný jako talíře po jídle!

“Člověk, který jedná ve smyslu dosažení cíle a podle plánu, je jako magnet příležitostí.” — Napoleon Hill

Cíl je sen, ke kterému napíšete datum. Uděláte to proto, aby vaše cesta mohla začít a abyste věděli, kam směřuje. Uvědomte si, co vám to přinese, jaké to bude, až svého cíle dosáhnete. Co vše to ve vašem životě změní, jak to ovlivní životy vašich blízkých a nabije vás to energií, která vás hravě přenese přes překážky k vašemu vytouženému cíli.

Možná to nebude lehké, ale bude to zábavné, možná to nebude vždy příjemné, ale bude to vzrušující, možná budete mít strach, ale nakonec to dokážete a vychutnáte si odměnu. Ne za to, co jste dokázali, ale za to, kým jste se stali. To, co jste, je důležitější než to, čím jste byli. Ze všeho nejdůležitější je ale to, čím chcete být.

“Kdo vítězí nad lidmi, je mocný. Kdo vítězí nad sebou je nejmocnější.” — Lao-c´

Možná si říkáte, že máte málo času?

“Není pravda, že máme málo času. Všichni máme stejně času. Jen ho někteří hodně promarní.” — Seneca

Možná si říkáte, udělám to až…?

Budoucnost bude taková, jakou si ji sami uděláte. O tom, jaká bude, se rozhodujete teď.

Jakoukoliv příležitost, kterou odložíte na jindy, odkládáte téměř navždy. Takže na nic nečekejte, nic neodkládejte, rozhodněte se teď pro svou budoucnost, poučeni z minulosti a žijte naplno dnešním dnem.

Nemáte ještě úplně jasno, kam míříte? Teď je ta pravá chvíle ujasnit si své cíle. Máte už je ujasněné? V pořádku, tak jim opět vdechněte život, třeba tím, že si teď uděláte chvilku, abyste se nad nimi opět zamysleli.

 

Vyzkoušejte tento dotazník, díky kterému poznáte 3 SVÉ VLASTNÍ cíle, které Vám do života přinesou radost. (Vyplnění tohoto sebekoučovacího nástroje zpravidle zabere max 20min.)

animation_cile