Naše neutišitelná touha po slávě

Byl jsem fascinován senzacechtivými příběhy v novinách o „Balónovém chlapci“, ničitelích party v Bílém domě a různých slečnách Tigera Woodse, které se rozhodly říci svůj příběh.

I když je jednoduché nechat se pohltit jejich příběhy, svádět vše na nenasytný apetit dvaceti čtyř hodinového cyklu novinek anebo odsuzovat lidi zapojené v kauzách, je důležité si uvědomit, že jsou lidé, kteří si přejí a udělají cokoliv pro to, aby zažili svých patnáct minut hanby.

A to i přesto, že jim to způsobuje bolest, strach a veřejné ponížení.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Gratulujeme. Jste skvělí... Děkujeme za čtení příspěvku... 

Registrujte se na webu pro další skvělé dárky... 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

O čem to, ale všechno je?

I když většina z nás předpokládá, že by nedošla tak daleko jako tito lidé, aby získala pozornost a ne každý z nás má tajný sen stát se hvězdou své vlastí reality show, zdá se, že existuje obecné mínění, že stát se známým je důležitý cíl a klíčový moment úspěchu a naplnění života.

Nehledě na to, kolik neúspěšných příkladů jsme v našem životě viděli, je stále většina z nás chycena v této prchavé a sobecké honbě za slávou.

A i když někdo nežene specifická touha po tom být slavný, většina z nás si myslí, že kdybychom byli, byli bychom šťastnější a cítili bychom se jako, že jsme to zvládli.  

Když jsem na toto téma koukal ze svého pohledu, zjistil jsem, že síla, která mě pohání v touze po slávě je strach, že já a to, co dělám, není dost dobré.

Touha po úspěchu není opravdová

Když k sobě budeme upřímní, většina z nás trpí nějakou formou strachu a hluboce zasetou víru, že jsme nějak špatní.

Nicméně když jsme k sobě opravdu upřímní, náš pocit nedostatečnosti je to, co ovlivňuje naše chování, z části vysilujícím, neopravdovým a destruktivním způsobem.

Co kdybychom místo stání v pozadí a odsuzování sama sebe, použili tyto aktuální příklady honění se za úspěchem jako příležitost zjistit toho o sobě více, zjistit, na čem opravdu záleží a žít opravdový život, místo honění se za pozorností nebo uznání.

Stát ve světle posuzování ostatními (ať už novináři nebo ostatním lidmi), i když jednoduché a podporované naší kulturou, nám opravdu nijak nepomůže získat opravdovou cenu v životě.

Vztahovat s k lidem, situacím a okolnostem jako k odrazu našeho osobního kolektivního vědomí a učit se z něho. To nám dává možnost stále se změnit a růst.

Jak se zbavit neopravdové touhyTouha po slávě mnohdy hovoří za nás...

Zde jsou tři věci, které můžeme dělat na základě skvělých příkladů nedávných příběhů.

1) Řekněte pravdu o vašich tajných přáních a motivacích po slávě a pozornosti

Většina z nás má nějako tajnou touhu být slavný, nebo alespoň získat více pozornosti, než zrovna máme.

Můžeme chtít být v televizi, toužit po více uznání v práci, chtít více přátel na Facebooku, nebo cokoliv dalšího, co nám pomůže cítit se důležitěji.

A i když není něco přímo špatně na tom, že chceme být na veřejnosti více uznávaní, problémem je naše motivace a to, co jsme vše schopní udělat pro získání této pozornosti.

Toto se ve vašem životě objeví a čím více budete ochotni si to přiznat, tím méně negativní dopady to bude mít na vás a lidi ve vašem okolí.

Jak řekl Sigmund Freud:

„Jsme jen tak nemocní, jak naše tajemství.“  

2) Soustřeďte se na to, co opravdu chcete

Pod naší touhou po slávě a pozornosti je většinou hlubší a smysluplnější touha.

Možná chceme být rozdílnější, než ostatní lidí, chceme zažít opravdovou úctu anebo chceme být nebojácný a vkročit do života!

Často necháme naše ega unést naše opravdové touhy a proměnit je v umělé fantazie a klamné dojmy.

Když se blíže podíváme na to, co opravdu chceme a co je za naším honem za slávou, můžeme odhalit, co opravdu chceme a ve většině případů si uvědomíme, že tyto touhy nemají nic společného se získáváním pozornosti od ostatních.

Toto může být neuvěřitelně osvobozující, dodávající sílu a vzrušující.  

3) Mějte slitování se sebou i ostatními

Když si uvědomíte, že jste vy i ostatní v nenasytné touze po pozornosti a po slávě, zjistíte, jestli můžete opravdu pocítit slitování.

Neznamená to, že je někdo z nás hned špatný proto, že má tyto myšlenky, pocity a touhy.

Když pomyslíme na dnešní přirozenost mediální kultury a naše pocity neschopnosti, dává perfektní smysl, že všichni trpíme určitou posedlostí.

Když se tyto věci objeví u nás nebo v našem okolí, mějte trpělivost opravdu pochopit sebe i ostatní a dejte si šanci být opravdový.

Když se dostaneme pod naše uměle vytvořené touhy po pozornosti, umožní nám to soustředit se na to, co je pod umělými touhami – což je většinou pocit opravdového uznání nás, ostatních a života, který opravdu stojí za to.