Návod – jak prožívat radost naplno

Procházíme našimi dny zaneprázdnění a zabraní do našich problémů. Vyřídíme pochůzky, staráme se o naši rodinu, docházíme do zaměstnání a už nám nezbyde čas na ocenění všech těch skvělých momentů, které nás během dne potkají. Psaní Deníku radosti je o uvědomování si našich radostí.

Chtěl jsem to jen zkusit

Když mi bylo asi 50, jedna místní malířka prodávala Deníky radosti. Jeden jsem si koupil a udělal sám se sebou dohodu, že si do něj budu zapisovat každý den alespoň několik měsíců. Tuto dohodu jsem dodržel a tento Deník se ukázal jako velmi inspirující zkušenost.

Vždycky jsem si radostné momenty užíval, ale nikdy jsem je nějak ‘nesbíral’ a nerozuměl jsem důležitosti opravdového prožívání mých radostí. Deník radosti mi ale otevřel oči. Poznamenal jsem si všechno a každou radostnou vzpomínku si uložil hluboko do paměti. Začal jsem cíleně dovolovat radosti, aby mě měnila, léčila mé staré rány a dávala mi chuť do života.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Gratulujeme. Jste skvělí... Děkujeme za čtení příspěvku... 

Registrujte se na webu pro další skvělé dárky... 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Osvědčilo se mi to

Začal jsem doporučovat Deníky radosti i klientům, kteří právě procházeli nějakým těžkým obdobím. Ti, kteří se rozhodli je vyzkoušet, vykazovali pozitivní výsledky a začali si užívat poznamenávání jejich radostných zážitků, jak malých tak velkých.

Díky jejich deníkům si začali užívat radost v každém dni jejich života.

Čtení záznamů je krásné

Je jen málo šťastnějších momentů než čtení vašeho Deníku radosti a procházení si vašeho minulého měsíce. Každý záznam je pozitivní a inspirativní. Každá pozitivní myšlenka je vyjádřena vašimi vlastními slovy. Uvědomíte si, že máte poklad, že vy sami jste poklad. Naplnili jste váš Deník, vaše srdce, všemi těmi krásnými momenty.

Jenom pro ilustraci, vám zde uvedu některé zápisy z mého deníku nebo deníků mých klientů.

  • Wow! Dneska mi soused pomohl uklidit dvůr.
  • Jsem na sebe tak pyšná. V 49 jdu znovu do školy. Hurá!
  • Dnes se na mě usmál můj pes a tenhle úsměv jsem opravdu potřebovala. Jak jen může vždyck vědět co potřebuju? Mám takové štěstí.
  • Yeah! Právě jsem si uvědomil, že se celý den usmívám.
  • Dnes mi zavolal bratr. Jsem tak šťastný, tak vděčný. Nikdy bych nevěřil, že se tohle může stát. Moje srdce zpívá – máme zase jeden druhého.
  • Moje ranní procházka dnes byla mimořádně okouzlující. Po zemi se válela ranní mlha a všechno vypadalo jak v pohádkové zemi. 
  • Můj táta, velmi nemocný, se dnes na mne podíval, řekl moje jméno a zašeptal: „Mám tě rád.“ Tento moment nikdy nezapomenu.

Pravidla pro psaní Deníku radosti jsou jednoduchá.

1. Vyberte si deník, který se snadno vejde do vaší kabelky nebo kufříku a z materiálu, který se neopotřebuje
2. Vaše zápisy ať jsou krátké a milé.
3. Pište kvalitním perem, ať vám text nevybledne a nezmizí.
4. Ke každému zápisu přidejte datum a čas.
5. Buďte stále pozitivní.
6. Vyzdobte si váš deník fotkami, suvenýry nebo kresbami.
7. Čtěte si váš deník znova a znova, ať si užíváte všechnu radost v něm skrytou.