Nehromaďte věci. Žijte opravdový život!

Zajímá Vás, kdy méně věcí může znamenat více? Zde najdete několik nápadů k zamyšlení, zda věci = opravdový život.

Jsme zamilovaní do věcí — do jejich nakupování, získávání, vlastnění a sbírání.
Touha po věcech zaslepuje život samotný.
Naše posedlost věcmi začíná být nezdravá. Když máme v životě prázdno, nahrazujeme ho věcmi. Máme-li problémy, řešíme je nakupováním. A věci jsou stále dražší, větší, blyštivější,… a zbytečnější.
Naše posedlost způsobuje, že vlastníme až příliš, máme kolem sebe hory věcí a do života nám to stejně nepřináší smysl.

Neustálé nakupování, potřeba většího domu a místa, kam všechny ty věci dáme, nás žene do dluhů… kvůli naší posedlosti jsme na tom finančně hůř než kdy dřív.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Gratulujeme. Jste skvělí... Děkujeme za čtení příspěvku... 

Registrujte se na webu pro další skvělé dárky... 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Kupujeme věci, když se necítíme dobře, kupujeme věci svým blízkým, abychom ukázali, jak moc je milujeme… a tímto způsobem nás věci připravují o emoce, které bychom jinak projevili — stojí v cestě opravdovému spojení mezi námi a druhými lidmi.

Zbavme se touhy po věcech. Začněme raději žít!

Zde je několik nápadů:

Znovuobjevte radost ze života.

Jděte ven a vnímejte přírodu, obdivujte krásu kolem vás. Buďte aktivní, dělejte něco na zahrádce, věnujte se sportu, jděte se projít, vyrazte vyjeďte si výlet, běžte plavat, projeďte se na kole. Nadechněte se a nechte život proudit skrze vás!

Rozdávejte místo věcí zážitky.

Blíží-li se Vánoce nebo něčí narozeniny, přemýšlejte, jaký zážitek byste mohli dotyčnému místo dárků věnovat. Sejděte se s ním, dělejte něco zábavného, jděte se projít, uvařte mu něco dobrého, zahrajte si s ním něco, povídejte si, objevujte nové možnosti. Poseďte s ním v parku nebo na pláži, udělejte něco jinak než obvykle, … Příjemný zážitek je mnohem smysluplnější než věc.

Navažte reálný kontakt s druhými.

Nevyrazili jste si již dlouho s přáteli? Zavolejte jim a zeptejte se, zda nechtějí někam zajít. Odtrhněte děti od počítače a jděte s nimi ven dělat něco zajímavého. Vyražte na rande se svým partnerem. Navštivte svou matku nebo prarodiče. A zatímco budete s lidmi trávit čas, buďte přítomní — opravdu jim naslouchejte a nelítejte myšlenkami jinde.

Vypořádejte se s emocemi.

Máte-li potřebu nakupovat v případech, kdy jste emocionálně vytížení, dávejte si na to pozor. Vypořádat se s nezvládnutými emocemi je rozhodně lepší způsob, než nakupovat, abyste na ně zapomněli. Pokud jste v depresi, něčeho se obáváte nebo jste osamělí, vypořádejte se s tím. Najděte řešení, zjistěte, co za tím stojí. A dobrá zpráva je, že opravdový život, aktivní přístup a setkávání se s dalšími lidmi vám s těmito problémy pomůže.

Zpřetrhejte vazbu k věcem.

Občas zjistím, že se některé věci nechci vzdát, i když ji vlastně doopravdy nepoužívám. Potom se ptám sám sebe: “Proč?” Co mi brání v tom se věci zbavit? Obvykle k ní mám citovou vazbu — je-li tomu tak, uvědomím si, že je to jen věc, není to daná emoce ani její zdroj… Pak si věc vyfotím, fotku uložím do svého počítače a věci se zbavím. Cítím se svobodnější, protože jsem rozbil vazbu k fyzickému objektu (ale ponechal si vzpomínky). Pokud máte k věci vazbu, zjistěte proč — z dlouhodobého hlediska to není zdravé.

Uvědomte si, že je to život, a ne věci, na čem záleží.

Věci jsou jen věci — pokud o ně přijdete, pokud se ztratí nebo vám je někdo ukradne, nestane se nic vážného. Stále jsou to jenom věci — nikoliv váš život. Váš život je řadou okamžiků, které prožíváte právě teď a jediné, na čem opravdu záleží, je, jak tyto okamžiky využijete a čím je naplníte… nikoliv to, čím zaplníte svůj domov. Na konci vaší krátké cesty se ohlédnete zpět a to, co uvidíte, budou vaše zážitky, lidi, které jste milovali a kteří milovali vás, činy, které jste udělali nebo neudělali… Věci, které jste vlastnili, již nebudou důležité.