Nejlepších výsledků dosáhnete, když do práce zapojíte srdce - ŽivotbezHranic.cz

Nejlepších výsledků dosáhnete, když do práce zapojíte srdce

Uvědomění si sebe sama je zcela jistě jedním z klíčů k osobnostnímu růstu a rozvoji. Jedině když porozumíme tomu, kým jsme, co chceme, co nás motivuje a co nás omezuje, můžeme učinit smysluplné změny směrem k tomu, jakými chceme být a jaký život chceme vést.
V prvních třech měsících roku 2013 jsem získal mnoho nových podnětů o posilování síly jednotlivce.

  • Jeden z nich byla kniha, napsaná před několika profesionálním hudebníkem s neuvěřitelným elánem do života.
  • Další byl z konference osobnostních koučů, kterou jsem navštívil a kde se mluvilo o tom, jak spolu souvisí vztah kouče a klienta a aplikace principů, které si kouč osvojil.
  • Třetí byl z úžasného kurzu, který mi pomohl uvědomit si svoje hodnoty.

Moje příspěvky v měsíci dubnu budou velmi úzce zaměřeny na tato témata. Jsou velmi úzce spjaty s citátem tohoto měsíce, který jsem slyšel na jednom z těchto kurzů. Tento citát mluví právě o sebeuvědomění. Říká:

Mozek dává srdci náhled. Srdce dává mozku vizi.

Zanedbáváme srdce

Žijeme ve světě, který žije víc podle hlavy, než podle srdce. To neznamená, že mozek není důležitou součástí našeho života. Náš mozek zachovává všechny naše znalosti a zážitky.
Umožňuje mnoho našich každodenních fyzických funkcí – dýchání, chození, sezení a mluvení se dějí skoro automaticky.

Přesto, naše hodnoty a ambice leží v srdci.Srdce nese naše ambice a hodnoty, mozek se postará o paměť. Klikněte zde a zlepšete zapracujte na své paměti.

V srdci leží naše skutečná osobnost, duše a charakter. Když popíráme naše srdce, častěji podvědomě než vědomě, ztrácíme tyto charakteristiky, které z něj vycházejí.

Zamyslete se, kde se ve vašem životě právě nacházíte.

  • Jste posedlí titulky lokálních zpráv (které jsou pravděpodobně povětšinou negativní)?
  • Viníte se kvůli věcem, které jste neudělali namísto oceňování věcí, které se vám povedly?
  • Hledáte práci a přesvědčili jste se, že „nikdy“ práci nenajdete, protože vaše pokusy zatím nebyly úspěšné?

Tyto a ostatní podobné situace tnou přímo do vaší duše. Často vám jsou vnuceny okolním světem. Jsou produktem vycházejícím přímo z vaší hlavy a je ve vaší moci je omezit.

Nechte vaše srdce a mozek spolupracovat

Jak postupujete tímto měsícem, snažte se nechat vaše srdce a hlavu pracovat ruku v ruce.
Opravdu chtějí tímto způsobem pracovat?
Ano, mozek vám poskytne znalosti a zážitky, které potřebujete k udělání rozhodnutí. A srdce vám poskytne rozlišit, jakým způsobem chcete komunikovat s ostatními a vypořádat se s každou situací, která vás potká.
Ať už to je ztlumení hlasů ostatních a cvičení a příprava, abyste mohli být nejlepší anebo sepsání listu záměrů a kroků k nim vedoucích, srdce vám umožní dát jim dostatečnou pozornost.
Nechte tento měsíc stát se dobou, kdy váš rozvoj rozkvete. Máte mozek a máte srdce. Užívejte jich obou v harmonii a staňte se kým chcete být a mějte život jaký chcete mít.