Nenechte se mýlit: Odpouštění je nesmysl!

Odpuštění – téma, které každý někdy řeší.

Odpuštění – proces, kterým procházíme naprosto všichni, a to z jednoho prostého důvodu. Všichni bez rozdílu jsme si vybrali společný úkol tady ve škole života – projít zkušeností odpuštění, pochopit, proč to vlastně potřebujeme a následně se reálně naučit žít tak, aby nám nikdo ublížit nemohl.

Jak si troufám říci, že všichni máme tento společný úkol?

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Gratulujeme. Jste skvělí... Děkujeme za čtení příspěvku... 

Registrujte se na webu pro další skvělé dárky... 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Vycházím z jednoduchého pentagramu, energetické růžice, kterou sestavili staří orientálci a podle které dokázali vysvětlit fungování naprosto všeho, co na světě existuje v přírodě, člověku uvnitř, mezi lidmi, jednoduše celého světa.

Podle nich (a dnes už i podle mě, protože mám ověřené, že to skutečně tak funguje) existuje jen pět energií, do kterých se dá rozdělit vše na světě, tudíž celý svět je pouze pět energií. Máme pět energií lidí, pět energií emocí, pět energií pocitů, čísel, barev, chutí, vlastností, charakterů atd.

Svět je velmi jednoduchý….

Podle tohoto pentagramu existuje jen pět orgánových skupin v člověku (játra – žlučník, srdce – tenké střevo, žaludek, slinivka – slezina, plíce – tlusté střevo, ledviny a močový měchýř) a také pouze pět nemocí!

Skutečně nepotřebujeme tlusté lékařské knihy, abychom pomochopili vznik nemoci, její příčinu a také její léčení.

Tlusté střevo je životně důležitý orgán, který má svého ochránce (párový orgán) plíce, které pomáhají oslabenému tlustému střevu tak, že onemocní první. Tudíž všechny potíže s dýcháním, bronchitidy a další nemoci dýchací soustavy jsou zapříčiněny oslabeným tlustým střevem.

Současně každá tato skupina orgánů má své kontrolky, tzn. části těla, kde se oslabení projeví. Kontrolkou tlustého střeva je náš spodní ret, zuby stoličky, dutiny atd.

Skutečně existuje pouze pět nemocí!

Každá tato skupina životně důležitých orgánů nese životní úkoly pro každého z nás. Žlučník s játry učit se spokojenosti, ledviny pochopit vztahy, srdce naučit se radovat tady a teď, žaludek úkol trávit a strávit to, co k nám přichází, a tlusté střevo vypouštět, co nepotřebuji, co mi už neslouží, co je třeba pustit, tudíž odpuštění.

Jsem si jista, že jako je pět energií ve všem, co nás obklopuje, tedy i v nás, je i pět životních úkolů přesně podle poselství jednotlivých životně důležitých orgánů, a to bez rozdílu pro všechny lidi.

Dnes o odpuštění…

… a to proto, že podzim je doba tlustého střeva a plic, tudíž doba, kdy bychom měli vyhodit staré a nepotřebné věci, darovat, co nepoužíváme, vyklidit skříně a kouty, vyčistit si své tlusté střevo.

A odpustit všem všechno.

Pěkně se to řekne – ale jak? Pojďme na to jednoduše…

Všichni jsme duše, které si zvolili tento život proto, aby prošli reálnou školou zkušeností, něco se přiučili a stali se lepšími, byli víc láskou.

Všichni jsme tvůrci, zvolili jsme si nejen život, do kterého jsme se narodili, ale i všechny podmínky života, rodinu, materiální podmínky, své tělo, charakter, citovou i rozumovou základnu, vše. A to přesně proto, abychom měli ty naprosto ideální podmínky pro trénink svého životního úkolu.

Řekli jsme si, že životním úkolem každého z nás je učit se odpouštět a to svou vlastní zkušeností (vyprávění nikoho neposune). Tak prima, jdeme trénovat odpouštění – ale jak?

Je možné učit se odpouštět bez ublížení? Je možné prožít si odpuštění bez toho, aniž by nám někdo ublížil? Ne.

Proto si přitahujeme lidi, kteří nám ubližují.

Z lásky k nám nám ubližují. Převlečou se za zlobily a tyrany a plní naše požadavky na ubližování, dělají to důsledně a vytrvale, riskují, že jejich trénink nepochopíme, dokonce riskuji, že je odsoudíme, odkopneme, vyhodíme ze svého života.

Z lásky k nám se udělají špatnými, jen proto, aby nám umožnili něco pochopit – nejsou úžasní? Nezasluhují lásku a poděkování? Místo odkopnutí?

A tak se zlobíme na mámu či tátu, že nám ubližovali v dětství a neposkytli to, co bychom chtěli. Pak se zlobíme na kamarády ze školy, že nám ubližovali, pak na učitele ve škole, pak na partnera jednoho a všechny další, pak na své děti, vnoučata, …

Kolik trenérů potřebujeme, abychom pochopili, že všichni jen důsledně plní naše požadavky na podmínky naší školy.

Jednou to pochopíme všichni…

… ti, co nám ubližují, to dělají z lásky k nám. Máme jim z celého srdce děkovat, ne jim něco odpouštět. Oni dělají láskyplnou věc, nic špatného.

Odpusťme tudíž sobě, že jsme se doteď zlobili na trenéry, jejichž poselství jsme doteď nepochopili.