Affiliate marketing nebo raději Network marketing? Čemu se věnovat?

affiliate network marketing 436 affiliate marketing affiliate marketing, network marketing Affiliate marketing nebo raději Network marketing? Čemu se věnovat?Pokud sledujete internet, pravděpodobně jste zaznamenali, že je populární propagovat různé produkty či služby a získat za to provizi.
V tomto článku se dozvíte:

 • Co to je affiliate marketing.
 • Co je to networkmarketing.
 • Co má jaké výhody.
 • Čemu je lepší se věnovat.
 • A co se v affiliate marketingu přehlíží, ale pro Vás to je výhoda…

Bez dlouhých řečí, pojďme na to.

Co to je affiliate marketing?

V dnešní době je velmi populární mít nějaké internetové podnikání – téměř každý týden se setkávám s lidmi, kteří chtějí založit svůj web, psát o osobním rozvoji a začít generovat příjem z affiliate marketingu…
David Kirš společně se svým programem Email Academy nebo Miliónové impérium téma affiliate marketingu v posledních pár letech díky svým kampaním zpopularizoval a zapsal tento marketingový pojem do obecného povědomí u širší veřejnosti.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Gratulujeme. Jste skvělí... Děkujeme za čtení příspěvku... 

Registrujte se na webu pro další skvělé dárky... 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Affiliate marketing – co to tedy je?

Ve světě velmi rozvinutý způsob spolupráce dvou podnikatelských subjektů, který u nás má stále vzrůstající tendenci.
V samé podstatě se jedná o formu spolupráce mezi výrobcem (poskytovatelem služby) a obchodníkem (marketérem), kdy existuje nějaký druh zboží či služby, která má takzvaný partnerský (affiliate) program, kde se mohou zájemci o spolupráci (obchodníci) registrovat.
A po registraci obdrží unikátní affiliate link přizpůsobený pro měření,

 • přes který mohou propagovat daný produkt či službu skrze různé formy propagace (zejména) na internetu a
 • za každý realizovaný prodej získávají určité procento z ceny uhrazené zákazníkem.

Jednotlivé provize se mohou lišit, ale zpravidla se jedná o 20-50% z koncové ceny daného produktu či služby a odměna je tak přímo úměrná:

 1. kvalitě propagace,
 2. rozsahu a způsobu propagace,
 3. dobrému jménu / důvěře / vlivu obchodníka.

Profesionální affiliate marketéři jsou schopni tímto způsobem generovat 10-ky tisíc korun měsíčně.

Je však skutečně affiliate marketing ten nejlepší obor, ve kterém můžete podnikat?

Princip odměny za realizovaný prodej / provize samozřejmě není realizována výlučně v affiliate marketingu, ale rovněž funguje v oboru zvaném network marketing.

Obor network marketing (a možná lépe říci profese, jak se v posledních letech ukazuje), začíná být kariérní volbou pro mnoho lidí.

Dokonce i vysoce placení profesionálové jako zubaři, právníci či realitní makléři začínají vidět výhody tohoto obchodního modelu, protože si uvědomují rizik svého nynějšího způsobu vytváření příjmu a toho, že ve své současné profesi přestanou vydělávat peníze okamžitě, pokud si zlomí ruku či nohu, dlouhodobě onemocní.
Stejně tak, jako si často nemohou vzít volno či cestovat tak, jak by si přáli, protože jsou ke svému zaměstnání nebo OSVČ podnikání připoutaní a pokud se od něj vzdálí, jejich příjmy trpí.

Co je to tedy Network marketing?

Podobně jako u affiliate marketingu, jedná se o spolupráci dvou podnikatelských subjektů – distributora a  konkrétní společnosti, která vyrábí produkty / poskytuje služby.

Odlišnost network marketingu oproti affiliate marketingu je však v tom, že kromě prodeje a distribuce samotných produktů /služeb směrem k zákazníkům, máte možnost rozšiřovat svou obchodní síť a díky dalším nezávislým obchodním partnerům tak obsloužit mnohem větší šíři zákazníků.

Forma doporučení se děje na základě osobní pozitivní zkušenosti s daným produktem / službou a osobní angažovanosti…
Pro skutečný úspěch je tedy potřeba určité integrity – potřebujete být skutečně přesvědčeni o kvalitě produktů / služeb, které doporučujete.

 • Network marketing tedy dává nejen možnost rychlého navýšení příjmu skrze doporučení zákazníkům.
 • Rovněž dává příležitost rekrutovat další podobně smýšlející obchodní partnery a tak vytvořit skutečný zdroj příjmů a ten může chodit mnoho let, když to uděláte správně.

Není dokonce výjimkou, že tento druh podnikání mohou zdědit Vaše děti a děti Vašich dětí – takže je to způsob jak vytvořit dědictví…

Čemu je lepší se věnovat? Je lepší Affiliate marketing nebo Network marketing?

Který obor podnikání byste měli zvolit a vložit do něj veškerou svou energii, čas, usílí a peníze?

Ve skutečnosti neexistuje SPRÁVNÁ odpověď. Záleží totiž na tom, jaké jsou Vaše cíle a očekávání

Když si s tím dáte určitou práci a budete se vzdělávat, tak si můžete osvojit nezbytné znalosti, dovednosti, které Vás dovedou k úspěchu v obou těchto marketingový konceptech a z obou Vám poplynou příjmy – a dokonce tomu tak může být zároveň v jeden čas, když jste šikovní…
Přesto jsou affiliate marketing a network marketing rozdílné a produkují rozdílné výsledky.

Cílem affiliate marketérů je:

Ziskat provizi z toho, co propagují. To znamená uskutečnit prodej. A tady směřují 100% svého zaměření a úsilí – snaží se najít co nejlepší produkt/službu k prodeji a prodat toho co nejvíce…

Cílem network marketérů je:

Rovněž získat provizi, přece jen, také jde o podnikání a prodeje.
Ale je zde rovněž zaměření na vybudování a rozvíjení podnikání jako celku – tedy obchodní sítě – budování vztahů, pomoc druhým a budování lidí do lídrů a vytvoření masivní organizace, která umožní skutečný životní styl, zabezpečení se na stáří a vytvoření dědictví pro další generaci Vaší rodiny…
Faktem prostě je, že…

Affiliate marketing je často bez jakéhokoliv reziduálního příjmu (opakovatelného / pasivního) nebo vytváří reziduální příjem jen velmi malý.

A když už nějaký reziduální příjem vytváří, není běžné, že jej mohou zdědit Vaše děti.
ANO. Jakmile se naučíte principy propagace a marketingu, pak v affiliate marketingu vždy vyděláte nějaké peníze…
Je však otázkou, zda jste schopni realizovat skutečnou a trvalou svobodu – časovou a finanční
Odpovězte si sami: Co se stane s Vaším webem, či blogem, když přestanete psát? Když Vás přestane být vidět na internetu?
Pravděpodobně se bude postupně snižovat návštěvnost a spolu s tím i postupně Vaše příjmy…

 • Většina úspěšných affiliate marketérů, které znám, zaměstnává tým lidí, aby nemuseli všechno dělat sami a měli nějaký čas pro sebe…
 • Stejně tak jsou trvale pohlceni ve vytváření nového a dalšího obsahu pro své čtenáře, aby s němi mohli zůstat v kontaktu a doporučovat produkty a služby přes affiliate…

Někdy také můžete vidět pochybení integrity:

Integrita = slova, myšlenky a činy jsou v souladu…

Znáte to: Tři týdny affiliate marketéři doporučují jeden produkt (v affiliate kampani) a říkají, jak je to skvělé a že to musíte koupit a pak za další 3 týdny doporučují produkt jiný – znovu se spustí prodejní horečka, lidé nakoupí a za 3 týdny je to tu celé znova s jiným produktem.
A tak stále dokola…

A zvětšující se konkurenci:

Čím dál více lidí blázní a chtějí vydělat “snadné peníze z internetu” bez nutnosti vystavit se odmítnutí nebo přímé interakci se zákazníkem :).

Jen pro pořádek: Snadno vydělané peníze neexistují. Vždy za tím stojí kus práce a skutečná ochota dlouhodobě sloužit druhým lidem.

Stejně tak na internetu, kde je navíc velmi snadné koupit něco od jednoho a pak něco jiného od někoho jiného – jste na jedno kliknutí myší od konkurence…
A tak můžete vidět, jak affiliate marketéři vytvářejí nové a lepší a nákladnější bonusy, aby mohli vůbec prodat to, co propagují…
Takže při zvětšující se konkurenci, kdy každý chce být na internetu, bude potřeba zvětšující se čas, odhodlání a úsilí, který budete muset investovat, abyste si vytvořili loajální zákazníky.

Network marketing je nástroj či systém k vytvoření trvalého / reziduálního / pasivního příjmu.

Network marketing je nástroj, kde pracujete s produkty či službami opakované spotřeby – lidé je nakoupí jednou a když se jim daný produkt / služba líbí a líbíte se jim Vy, pak jakmile produkt či službu znovu potřebují, nakoupí jej znovu.
Vaše práce jako network marketéra je tedy opakovaně zaplacena.
Musíte chápat, že první transakcí u zákazníka to všechno začíná, ale dané transakce (nákupy) od daného člověka mohou pokračovat dalších 5, 10 nebo i klidně 40 let, pokud jste to udělali správně…
A v tom se skrývá skutečné bohatství a svoboda – časová i finanční…

Tento princip je krásně znázorněn na videu:

Co konkurence?

Není příliš mnoho těch, kteří umí podnikání v network marketingu budovat správně, takže není příliš velká a rozhodně se nemusíte trápit s novými, lepšími a většími bonusy, aby od Vás zákazník něco koupil – vše je připraveno…

Co je tedy lepší – network marketing či affiliate marketing?

Jak už jsem výše zmínil – záleží na tom, co Vy od svého podnikání očekáváte a kam chcete ve svém životě směřovat…
Nikdo nemá absolutní pravdu, nikdo nemůže říct: Je to tak, a ne jinak.
Záleží na tom, kam Vy ve svém životě směřujete a co chcete získat.

Jestli se vidíte v tom, že budete až do konce svého života tvořit obsah a snažit se prodat nějaké produkty či služby, abyste získali svou affiliate provizi, pak to může být to pravé pro Vás, protože konec konců, když se to naučíte dělat, pořád budete mít lepší život než v zaměstnání pro někoho jiného…

Pokud však toužíte po svobodě, plážovém životním stylu a možnosti cestovat po celém světe kdy chcete a jak chcete, pak více uvažujte o network marketingu.

 

PS: Ověřte si, že směřujete k životu, jaký skutečně chcete žít

 • Mohu Vám pomoci, napište mi email: robert [zavináč] robertslovak.cz

 • Nebo mi zavolejte na skype:  robert_slovak

 

Byl pro Vás tento článek přínosný? Našli jste užitečné informace?

Přidejte své myšlenky do diskuze níže a sdílejte článek na sociálních sítích…

2 Comments