V současné době poměrně oblíbená zkratka NLP znamená právě neurolingvistické programování. Zajímá vás, co s jeho pomocí můžete ve svém životě změnit?

V čem spočívá NLP

Pokud bychom se chtěli zaobírat definicí, najdeme nejčastěji v učebních textech takové označení, kde NLP znamená studii struktury osobní zkušenosti.

Tato zkušenost se zaměřuje na vzorce vytvořené vzájemnou interakcí mezi mozkem, jazykem a tělem.

Z pohledu neurolingvistického programování přitom taková interakce produkuje efektivní i neefektivní chování.

TIP: Zaměřte se na zlepšení komunikačních dovedností s pomocí kurzu osobního rozvoje.

Co může Neurolingvistické programování změnit

NLP v sobě zahrnuje širokou škálu technik, které si dokáží poradit s uvolněním potenciálu člověka i odstranění jeho bariér.

Dále s jeho pomocí můžete odstranit i vliv negativních zkušeností, zlepšit náladu a komunikační napojení.

Neurolingvistické programování: Základní pravidla

Pokud vás NLP zaujalo, je důležité se zaměřit na některá základní pravidla a jejich dodržování. Těchto pravidel přitom existuje obrovské množství. Především je třeba si uvědomit, že naše vnímání světa je vždy subjektivní. Žádné dva mozky totiž nikdy nepřemýšlí zcela stejně.

Každé naše chování má pozitivní úmysl. I to, které se jeví jako negativní, je vždy konáno s nějakým pozitivním úmyslem. I dítě, které například často vyrušuje při vyučování, to může dělat jen z nedostatku lásky a pozornosti.

Dále je důležité myslet i na správnou komunikaci s ostatními. Vždy uzpůsobte to, co říkáte, komu to říkáte a jak to říkáte. Díky tomu budete mít jistotu, že druhý člověk přesně pochopí, co mu chcete sdělit. Smyslem komunikace je totiž reakce. Pokud se nedočkáme pochopení, musíme to zkusit říct jinak.

Nezapomeňte, že neexistuje neúspěch. Vše je jenom zkušenost a každá se dá využít k našemu posunu. Učíme se celý život. V případě, že máte pocit, že umíte všechno, rozhodně na něco důležitého zapomínáte.

Snažte se zůstat pozitivně naladění. Pokud chcete, aby se druhý člověk cítil dobře, začněte u sebe. Štěstí je nakažlivé. Usmívejte se na ostatní a oni se budou na oplátku usmívat na vás.

Neberte své problémy příliš vážně, jinak je budete zbytečně zvětšovat. Většina problémů není problémem sama o sobě. Věřte, že strach a obavy nás většinou děsí mnohem více než samotná realita.

Další tipy pro svůj osobní rozvoj se dozvíte na kurzu Kouč osobního rozvoje. Zlepšete své komunikační dovednosti a ovládněte dosud nepoznané strategie.

.

Více článků na téma Neurolingvistické programování?

.

.

Napsat komentář