Nevyhovuje vám vzhled vašeho těla? Dělejte s tím něco!

Jak jste spokojeni se svým tělem? Je pro vás jeho vzhled dost dobrý?

Pro mnoho z nás, hlavně pro mě, není jednoduché na tuhle otázku odpovědět. Většina lidí, které znám, má obavy i problém s tím, jak vypadají a stěžují si na to, jak vypadají. Já sám se s tímhle pohledem na své tělo, svůj vzhled a to, jak se cítím, dost často potýkám. Myslím si, že to prostě není ono a jsem posedlý tím, jak mi chybí určité rysy onoho zdravého a pěkného těla. Některé části prostě nemám rád a přijdou mi v mnohých ohledech špatné.

Čas pracuje

Zatímco moje tělo slábne a mění se postupem času, což je podmíněno určitými fázemi života, zraněními a jinými faktory, moje velká posedlost toho, že moje tělo je špatné a nevypadá tak, jak bych chtěl, je to, s čím bojuji již hodně dlouho. Dodnes pokračuji ve svém boji s vzhledem svého těla i přesto, že jsem ve své kariéře dosáhl již dostatek úspěchu, abych se nemusel ještě zabývat s takovými povrchními maličkostmi. Chybně jsem si však myslel, že s tím vším, jak dlouhou cestu jsem již urazil, bych tohle měl mít již za sebou.
Není na tom nic špatného, že se o sebe staráme, chceme být fit a vypadat skvěle. V každém případe přiznám, že pravda proč tolik toužím být „zdravý“ a dbát o svůj vzhled, je především o tom, že nechci ztloustnout, vypadat špatně nebo budit dojem, že jsem nemocný, škaredý nebo nějakým způsobem zaostalý.

Klamavá doba

Žijeme v době, kde jsou všichni posedlí nádhernými těly. Miliardy dolarů jsou ročně utráceny za reklamy, které nám sdělují, jak špatně vypadáme a co potřebujeme pro svůj dokonalý vzhled. A zpětně utrácíme naše vlastní peníze za různé produkty, které nám dokážou pomoct zpomalit stárnutí, podpořit růst vlasů nebo vypadat a cítit se lépe apod. Já osobně jsem utratil již mnoho peněz za tyhle produkty. Obvykle s kapkou studu, že si to vůbec kupuji. Nakonec jsem byl ještě zklamaný s konečnými (nedostatečnými) výsledky.
Nebylo jednoduché si to vše přiznat, hlavně s ohledem na práci, kterou dělám, a vím, že nejsem jediný, kdo se potýká s tímhle problémem. Tohle není něco, co postihuje pouze náctileté, celebrity, nebo ženy. Je to něco s čím všichni lidé, nehledě na věk, rasu, pohlaví a jiné faktory, bojují. Mnoho z nás, včetně nás mužů, si často nepřiznáváme své „vady na kráse“ a soudíme podle toho druhé.
 
zdraví, zdravý životní styl, zásady, skupina zdraví, facebook zdraví
 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Gratulujeme. Jste skvělí... Děkujeme za čtení příspěvku... 

Registrujte se na webu pro další skvělé dárky... 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Znalosti pro dobrý začátek

Nedávno jsem se rozhodl řešit tyhle problémy přímo. Cítím se připraven se s tímhle konečně a nadobro vypořádat i presto že v sobě nacházím určité obavy a rozpaky zároveň.
V téhle době jsem narazil na skvělou knihu “Love your body, Love your life” od Sarah Maria. Její kniha na mě měla obrovský dopad za ty pouhé dva týdny, co ji mám. Sarah Maria je expert na fyzický vzhled a duševní učitelka. Učí nás, že nejsme jediný, kdo se negativně dívá na své tělo a je tím doslova posedlí. A to vše, má značný negativní vliv na naše životy, práci, vztahy a to je se cítíme.
Dočteme se zde o různých cvičeních, které i já praktikuji a začínám rozumět, jak moc má pocit spokojenosti s naším tělem dočinění s tím jak se cítíme a žijeme. Zároveň, negativní pohled na své tělo není o tom, jak se ohledně něj cítíme, ale jak se cítíme spokojeni sami se sebou (obecně).
 

disciplína vzhled zdraví
Zdravý vzhled vyžaduje DISCIPLÍNU

Co kdybychom opravdu milovali svá těla?

Važte si svých tělesných schránek a vašeho vzhledu. Dokážete si představit, jaké by to bylo žít bez vaší posedlosti? Sarah Maria tomu říká přátelení se s naším tělem. Často zacházíme se svým tělem, jako s nepřítelem kterého se snažíme porazit, dobýt nebo udržet na uzdě.
Klíč netkví v tom, že ztratíme více váhy, najdeme správný tréninkový program, koupíme si ty nejlepší přípravky na trhu nebo si prostě koupíme lepší oblečení. Klíč je tkví v utvoření „míru“ s naším tělem a námi samotnými. Milování svého těla může pro nás znamenat větší lásku k nám samotným. A paradoxně, můžeme se své posedlosti doopravdy zbavit tím, že budeme skutečně mít rádi sebe samotné.

Všechno nejde hned

To vše nejde hned zpravit (jako je to u všech důležitých věcí v životě), ale lze najít pár věcí, které můžeme vyzkoušet v praxi. Lehce tak zlepšíme lásku k našim tělům, nám samotným pro kvalitnější život.
 

Odpouštějte

Základní věc je umět odpouštět nám samotným. V hodně případech jsme po mnoha letech dělali, mluvili a mysleli opravdu negativně a škodili svému tělu. Se zdravou mírou lítosti a hluboké empatie můžeme začít si odpouštět chování k našemu tělu v minulosti. Zároveň se tak zbavujeme své posedlosti.
stěstí

Přijímejte

Smířit se s vaším tělem a vzhledem je v našem procesu milovaní a ozdravovaní se, nezbytným krokem. Přijmete a važte si svého těla jaké teď je. Nezáleží, jestli kolik vážíme nebo jestli se nám nezamlouvá nějaká část našeho těla.
Přijetí vede ke klidu, klid vede k ozdravování a to vede k lásce. Přijetí našeho těla, vzhledu jsou základními hledisky jak milovat sebe a naše životy.

Uvědomte si

Mnoho z nás nechce přemyslet natož upřímně mluvit s ostatními o svém těle a jeho vzhledu. Nicméně pokud chceme zjistit, jak se skutečně cítíme spokojeni s našim tělem, vzhledem a životem, budeme muset být ochotní řešit to poněkud hlubším způsobem než jídlem, cvičením, kosmetikou atd. Vzhled těla závisí na tom, jak vidíme sami sebe jako lidské bytosti.
Otázky ohledně našeho těla často ukážou hlubší problémy, které máme sami se sebou. Pokud budeme schopni si tohle uvědomit, budeme také schopni se lépe učit, růst a ozdravit se. Uvědomte si, jak se cítíte a zjistíte že nejste v tomhle sami. V našem okolí je spousta podpory a není na tom nic špatného se takhle cítit se svým tělem – je to lidské.
 

Žijte štastně!

Jak budete přemýšlet a mluvit upřímně o svém vztahu k svému tělu a vzhledu, buďte k sobě hodní.
Životy mnoha z nás jsou naplněny negativními myšlenkami a vírou v naše tělo. Jakmile jsme si schopni odpustit, přijmout a uvědomit si to, dokážeme přeměnit naše vztahy v životě skvělým způsobem!