Ocenění – největší dar ze všech

Během jednoho představení pár roků zpátky, americká herečka a moderátorka Oprah Winfrey, prohlásila něco velmi pěkného a pravdivého o ocenění, co se mi velmi zalíbilo

Děláme show o spoustě zajímavostí a mých oblíbených věcech, ale to, co lidé chtějí více než cokoliv jiného, je vědět, že si jich vážíme.

Uspěchaná doba nepřeje upřímnému ocenění

V současnosti je pro nás jednoduché se dostat do stresu, jak se snažíme vyškrtat všechny položky z našich seznamů věcí, které musíme udělat. Vezměte si třeba Vánoce: vedle běžných povinností navíc obíháme obchody, abychom koupili dárky alespoň na poslední chvíli. A s omezeným rozpočtem se zde může nahromadit ještě více stresu, když přemýšlíme o tom, jaké dárky dáme našim členům rodiny, přátelům, spolupracovníkům v práci a ostatním.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Gratulujeme. Jste skvělí... Děkujeme za čtení příspěvku... 

Registrujte se na webu pro další skvělé dárky... 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Opravdu si ceníte lidí kolem vás?

Místo toho, co takhle dát lidem v našem životě ten nejvýznamnější dar ze všech – naše ocenění? Dejte lidem kolem vás vědět, čeho si na nich vážíte a proč.

  • Čeho si ceníte nejvíce na svých nejlepších kamarádech?
  • Čeho si vážně vážíte na svých dětech?
  • Co se Vám nejvíce líbí na Vašem manželovi/manželce?
  • Jak Vám kolega v práci nebo Váš šéf ulehčuje práci a život a dělá je zábavnějšími?

Ocenění je darem, který mocně posiluje vztahy a dodává sebedůvěru.

Vztah rozkvete, když je mezi lidmi dostatek ocenění.

Ocenění je řešení

Vyjadřování našeho srdečného a opravdového ocenění pro důležité lidi v našem životě je báječné. Ocenění je nezbytný prvek našich schopností vytvořit radost, naplnění, milující vztahy, fungující rodiny, úspěšné týmy a produktivní společnosti.
Ocenění je také důležitý element efektivního řešení stresu z výzev a nejistoty, se kterou se v dnešní době potýká mnoho z nás.

Při nejbližší příležitosti zkuste místo darování nějaké zbytečnosti vyjádřit skutečné ocenění. Uvidíte, jaký dopad to bude mít na Vaše vztahy – ten prožitek si budete určitě dlouho pamatovat. A s věcmi tak, jak jsou v těchto dnech, je velmi důležité si udělat čas na vyjádření ocenění ostatním.

Dám vám 3 jednoduché návrhy, jak udělat Vaše dárky a Vaše svátky netradičními a významnými

Místo dávání moderních dárků, si radši udělejte čas a napište dopis se srdečným poděkováním

  • Napište dopis vyjadřující vaši vděčnost a nechte lidi kolem vás vědět, čeho na nich vážíte a jak pozitivně ovlivnili váš život tento rok. Vyjádřete své ocenění upřímně, konkrétně a osobně – srdečným způsobem.

Ptejte se lidí, co skutečně chtějí

  • Pokud někomu dáte to, co si opravdu přeje, bude pak vědět, že si ho vážíte. Nemusí to být ani drahé pokud je to pro ně osobní. A pokud se jich přímo zeptáte, můžete zjistit, že opravdu chtějí něco jednoduchého, co se nedá koupit nebo nestojí žádné peníze.

Dejte dar v podobě svého času nebo služby

  • Udělejte si seznam několika důležitých lidí ve vašem životě místo toho, abyste jim něco koupili. Zavolejte jim a zeptejte se každého, jestli mají něco, co odkládají nebo nechávají na poslední chvíli, a s čím byste jim byli schopni pomoct. Naplánujte si čas přijít k nim domu nebo jim konkrétně pomoct s dokončením toho úkolu či projektu.

Dar nad dary

Pamatujte si, co lidé chtějí vice než cokoliv jiného. Tím jim dokážete, že je milujete, oceňujete a vážíte si jich. Skutečné ocenění je jeden z nejlepších darů, který můžeme dát lidem v našem životě (ať už o svátcích nebo kdykoliv jindy během roku).