Odhalte tajemství dobrého vztahu sama se sebou.


Která s nás nikdy netrpěla pocitem, že není dost dobrá, že nestojí na nic, že není milována, že není dost dobrá. Troufnu si tvrdit, že tyto myšlenky aspoň jednou napadly každou z nás. 

Já sama jsem tímto pocitem dlouho trpěla. Mnohdy jsem měla dojem, že už mám, takzvaně, vyřešeno, ale pokaždé se mi to vrátilo jako bumerang. Pokaždé byl někdo lepší než já. Někdo vždy slízl smetanu za moji práci, mé úsilí. A já se snažila čím dál víc.

Jak je to možné?

 Snažila jsem se všem zavděčit, dělala jsem i to, co jsem nechtěla, jen aby si někdo nemyslel, že to nezvládnu, že nejsem dobrá. Dovolovala jsem lidem, a sama sobě, aby se mnou zacházeli jako s hadrem. Žádná sebeúcta, sebe hodnota. Potřebovala jsem ujištění ostatních, ale dostala jsem jen potvrzení mého programu – Ještě nejsi dost dobrá.  To bylo jako červený hadr pro býka, v mém případě jsem svého býka hnala až do zemdlení…                                                                                                                                                                  Navíc jsem se ptala vždy lidí, kteří své sebevědomí mají hluboko pod zemí… Vztek, bezmoc a bolest byly průvodním příznakem těchto situací. A šílená naštvanost. Na sebe, na všechny okolo.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Gratulujeme. Jste skvělí... Děkujeme za čtení příspěvku... 

Registrujte se na webu pro další skvělé dárky... 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

 A také mi je jasné proč jsem to všechno dělala. Chtěla jsem uznání od mého táty. Pro něj je úspěšný jen ten, kdo má peníze a barák. Kdo dře jako bulhar, aby pak mohl říct, kolik vydělá a především kolik ušetří. Pohrdala jsem tomuto škatulkování, pohrdala jsem majetkem a penězi, pohrdala jsem svým tátou.

Na co jsem přišla?

 Jasný signál, že něco smrdí v království dánském. Takže se znovu ponořit do sebe. Jsem štír, tak si hloubám, přemýšlím, medituji a pak najednou přijde ta chvíle, kdy prostě cítím, vím, jsem si jistá. Tyto AHA MOMENTY přichází nečekaně, o to s větší intenzitou.

 Uvědomění, jak jsem skvělá, co všechno jsem dokázala a že jsem sama na sebe hrdá, bylo velkou odměnou. Nemuset nikomu, především sama sobě dokazovat, co všechno jsem dokázala a jak jsem dobrá, je hodně úlevné. Jsem svobodná, volná.

Chcete také zažít tento pocit?

Vezměte si papír a na jednu stranu napište z čeho všeho se obviňujete a co děláte špatně, proč nejste podle Vás dost dobrá. Pak se zamyslete a najděte člověka, který Vám to neustále říká. Člověka, kterému chcete dokázat, že za něco stojíte, že jste právě vy ta nejlepší abyste si zasloužila jeho pozornost a lásku. Budete překvapená kdo Vám všechny tyto nesmysly vykládá.

Možná Vám to bude chvíli trvat, ale nepřestávejte pátrat v sobě. Nepřestávejte si psát všechny ohavnosti, které si o sobě myslíte. Nepřestávejte, i když Vás bude Vaše EGO zrazovat a bude celý proces bojkotovat. Ve vytrvalosti je síla a když vydržíte, budete bohatě odměněna.

Naše EGO je velmi vynalézavé, nenechte se odradit. Věřte, že dokáže vymyslet neskutečné kousky, jen abyste zůstaly tam, kde jste. Chrání Vás tím před bolestí.

Jakmile se objeví jakýkoliv pocit, nebraňte se mu, nechte jen volně plynout. Nebo jej vytančete, vyběhejte, vykřičte, jen ho nedržte sama v sobě. Pocitů se bude střídat nespočet, jsou to Vaši průvodci na cestě.

Cesta nekončí, pokračujte dál. Teď to nejdůležitější!

 Až budete hotové s touto první částí, přistupte k druhému úkolu.

Napište si všechno, co umíte, co jste dokázala, co znáte, v čem jste dobrá, v čem nejlepší. Vytvořte si nádherný obraz sebe samé.  A čtěte si ho, kochejte se samy sebou, mějte radost jaká jste skvělá, zamilejte se do svých dobrých vlastností a úspěchů. A stále ho noste při sobě a čtěte si jej, v tramvaji cestou do práce, o přestávce v práci, před usnutím, po probuzení, na záchodě. Zkrátka všude, kde je to možné.

Vložte do čtení energii, a pozorujte své pocity. Je Vám přijemně, když o sobě čtete samé hezké věci, nebo ještě pochybujete? Čím víc se zaměříte na své dobré stránky, tím rychleji změníte své smýšlení o sobě samé, tím rychleji budete svobodná.Tím rychleji budete sama sebou.

Ztratíte-li se na cestě, jsem připravena Vám pomoci a opět Vás nasměrovat. Chcete-li zažít skutečnou katarzi, pak se mrkněte sem.