Peníze = štěstí?

Lepší je žít životem, který vás baví. Ono totiž většinou v práci, kde máte dost peněz, tam jsou však ona “ale”..
Ono totiž v životě funguje všechno, co si umanete. Pokud chcete hodně peněz, můžete je mít. Ale na druhou stranu zjišťujete – ZA JAKOU CENU? Za to, že dělám práci, která mě nebaví, stresuje, nemám z ní dobrý pocit? Jsme zahlceni termíny. A když se ti to nelíbí, jdi. Máme na vybranou?
To se stalo mně, několikrát. Minimálně ve dvou pracích jsem měla pocit, že zaměstnání, které dělám mi postrádá smysl a paradoxně dobře placená pozice. Říkala jsem si dokola, proč, proč?
Vezmeme to od prapůvodu. Jak to bylo v dobách “za krále klacka?”

Ženy udržovaly oheň, staraly se o děti, připravovaly potravu z masa, které obstarávali muži. Honili se za mamuty a lovili.. DNESKA? Ženy maximálně převzali roli mužů. Jak? Tak, že také loví.. Což jim samozřejmě není přirozené..

Ženy, tzv. kariéristky, vydělávají spousty peněz. To je sice hezké, ale vzaly tak tím úlohu mužům. A i ony musejí být vyprahlé, protože nedělají to, co jim je od přírody přirozené.. Proto spousta žen v dnešku žije v depresivních stavech. Vidím to na sobě. Vždycky, když jsem byla dosazena do “mužské role” zaměřené na cíl, plnit úkoly v rekordním čase, pod silnou dávkou stresu, cítila jsem se nesvá. Uvědomovala jsem si, že dělám něco proti svému přesvědčení. Ale co moje účty?? Musím to zkousnout, říkala jsem si. Nejde to však dlouho vydržet..

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Gratulujeme. Jste skvělí... Děkujeme za čtení příspěvku... 

Registrujte se na webu pro další skvělé dárky... 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Nejlepší pocit je ten, když víte, že na účtě máte peníze a můžete najednou dělat cokoliv..

Přemýšlíte totiž jinak. Ne tak, že – “co budu dělat, aby to co nejvíc vynášelo?” ale tak, že “co bych měla dělat, co mě bude naplňovat a přispěji tak světu hodnotnou aktivitou?” – jsou to dva rozdílné způsoby uvažování, které zcela mění úhel pohledu na podnikání.
A věřte, že nejlepší podnikatelské záměry vycházejí právě tam, kde zdroj příjmu není vynucován, ale jde přirozenou cestou růstu k úspěchu – radosti všech zúčastněných, ať už zaměstnanců, tak zákazníků, i samotného tvůrce projektu. 🙂 Takže 3 PLUS. Co víc si přát? 😉
Tímto článkem chci poukázat na fakt, jak se doba změnila. A je to smutné. Sama si vzpomínám, kdy ještě za mého dětství byly některé maminky “v domácnosti”. Dnes se od toho opouští, protože “peníze jsou zkrátka potřeba všude”.
Paradoxně, protože žena je nucena do pozice pracujícího člověka. Na děti nezbývá tolik času, natož energie. Na to, co je v životě dle mého nejdůležitější, rodina. Vždyť si vezměte zaměstnanou ženu. V jakém maratónu žije.
Ráno – odvézt děti do školy, školky. Do práce – úkoly, úkoly, úkoly – jeden velký stres. Z práce honem pro děti (když je manžel, tak se můžou vystřídat 🙂 – ale stejně, přijede se domů – povinnosti s dětmi (úkoly, připravit je na druhý den..), vaření, večeře, a kdy zbývá čas ženě na samu sebe? A partnerský život? Večer s manželem v deset hodin, kdy už je naprosto bez energie? Není to padlé na hlavu?
Takhle má vypadat šťastný život?
– odpovězte si každý sám
Děkuji, že jste dočetli článek až sem 🙂 Chtěla jsem jen poukázat na skutečnosti, které vládnou světem. Doba se změnila. Ale k dobrému? Nebo nám jen přispívá ke krácení života? Ubírá radosti a bezstarostnost v životě?
K radostnému životu je třeba se naučit novým principům.