Pexeso Vodní příběhy a hra s obrázky

Milí přátelé,

dovolte, abych vás pozvala do světa her v podobě netradičního pexesa, které budu na těchto stránkách postupně představovat, celé – obrázek po obrázku. Máte více možností, jak tuto hru hrát, do popisu jsme napsali několik herních variant, ale možností je jistě ještě více.

Pojďme vstoupit do Vodních příběhů, nechme se vodou vést, nechme si od ní vyprávět. Rozehrajme svět vodní fantazie. Voda nám napoví, voda nás provede a s každou kartou nám bude vyprávět další a další příběhy.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Gratulujeme. Jste skvělí... Děkujeme za čtení příspěvku... 

Registrujte se na webu pro další skvělé dárky... 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Proč tento název ?
Název Vodní příběhy jsem vybrala proto, že při hře nebo při jejich prohlížení může vzniknout nekonečné množství příběhů. Obrázky tak si s vámi vyprávějí, mluví samy za sebe. A já stejně nejraději vyprávím jinak, než slovy.

Co bylo impulsem pro vznik tak rozsáhlého pexesa?
Od června roku 2013 jsem se naplno věnovala tvorbě pro děti a vzniklo tak pexeso s vodní tématikou. Bylo vytvořeno primárně jako objednávka od ČVUT v Praze pro vzdělávací účely v MŠ.

Cesta vody – v pexesu je možné uvidět koloběh vody – mraky, sněhové vločky, dopad kapek na Zemi, spodní voda, studánka, potok, řeka, moře…
Procházíme městem, českou přírodou i polární krajinou…
Máme možnost hrát tvořivě, vyprávět s dětmi příběhy, protože každý obrázek mluví a nabízí svůj příběh, který může být pokaždé úplně jiný…

Poznávání protikladů – ve hře vidíme reálně svět, ve kterém žijeme – je zde život i smrt, světlo i tma a my máme možnost výběru – co chceme ve svém životě tvořit? Co se rozhodneme podporovat? Chceme vidět jen to „hezké“, anebo umíme přijmout svět takový, jaký skutečně je? Pokud si dovolíme uvidět jeho komplexnost, co bude dál? Kam vložíme svou tvořivou energii?

 Obsah Velkého vodního pexesa:

Velké vodní pexeso obsahuje 72+1 ks (36 pozitivních a 36 opozitních karet + karta Černý Petr).
(Velký výběr obrázků, formát 7 x 7cm, variabilní sestava s velkým počtem herních variant.)
    
Karty můžeme pokládat do obrazců jako je čtverec nebo obdélník. Majitelé kulatých stolků nezoufejte! Karty lze rozložit i libovolným způsobem, třeba do kruhového obrazce.

Dá se hrát i s menším, než plným počtem karet.

Herní varianty Velkého vodního pexesa:

Z plného počtu 72 karet lze složit obdélník 9×8. Ve hře tedy máme 36 pozitivních a 36 opozitních dvojic.
Nebo:
Do hry zapojujeme jen jeden druh karet, např. jen pozitivní (18 pozitivních dvojic) nebo naopak jen opozitní (18 opozitních dvojic) a polovina karet odpočívá.  Z tohoto počtu lze složit čtverec  6×6 = 36 karet.

Pexeso pro náročné aneb hledání protikladů
Vybereme 36 karet, od každé dvojice jen jednu. (Polovina karet odpočívá.) Párování dvojic je v této sestavě náročnější, dáváme k sobě pozitivní a opozitní kartu.

 „Černý Petr“
Do hry vybereme 16 dvojic a jednu „navíc“ kartu, představující Černého Petra, celkem tedy 33 karet. (Můžete si vybrat třeba jen 12 dvojic + jednu „navíc“ kartu, celkem 25 karet a vytvořit tak čtverec 5×5 karet.)

Kdo otočí při hře „Černého Petra“, spadla na něj špinavá kapka a měl by se očistit. Je to jako v životě. Při hře to znamená, že si ponechává jen pozitivní dvojice a zbavuje se všech opozitních. (Odstavuje je ze hry.) Hra pokračuje tak, že se zbylé karty na stole promíchají a znovu rozestaví. Černý Petr je opět mezi nimi.

Černý Petr se dá také hrát tradičním způsobem nebo si můžete vymyslet zcela něco nového a originálního.

Napadají vás další možnosti?  Napište mi!