K ukládání a/nebo přístupu k informacím o zařízení používáme technologie, jako jsou soubory cookie. Děláme to, abychom zlepšili zážitek z prohlížení a zobrazovali personalizované reklamy. Souhlas s těmito technologiemi nám umožní zpracovávat údaje, jako je chování při procházení nebo jedinečná ID na tomto webu. Nesouhlas nebo odvolání souhlasu může nepříznivě ovlivnit určité vlastnosti a funkce.
Technické uložení nebo přístup je nezbytně nutný pro legitimní účel umožnění použití konkrétní služby, kterou si účastník nebo uživatel výslovně vyžádal, nebo pouze pro účely provedení přenosu sdělení prostřednictvím sítě elektronických komunikací.
Technické uložení nebo přístup je nezbytný pro legitimní účel ukládání preferencí, které nejsou požadovány odběratelem nebo uživatelem.
Technické uložení nebo přístup, který se používá výhradně pro statistické účely.
Technické úložiště nebo přístup, který se používá výhradně pro anonymní statistické účely. Bez předvolání, dobrovolného plnění ze strany vašeho poskytovatele internetových služeb nebo dalších záznamů od třetí strany nelze informace uložené nebo získané pouze pro tento účel obvykle použít k vaší identifikaci.
Technické úložiště nebo přístup je nutný k vytvoření uživatelských profilů za účelem zasílání reklamy nebo sledování uživatele na webových stránkách nebo na několika webových stránkách pro podobné marketingové účely.
Plavání pro radost a zdraví
Plavání je jednou z nejpopulárnějších tělesných aktivit. Pokud je prováděno správně, přináší radostný zážitek, který posiluje zdraví a zlepšuje fyzickou kondici.
Plaváním se zvyšuje síla, vitalita a pohyblivost celého těla. Nabízí výbornou možnost pro posílení kardiovaskulárního systému a může se stát nástrojem pro zlepšení a udržení celoživotní kondice.
Fyzická aktivita přináší úlevu od řady duševních bolestí a pomůže zvýšit sebevědomí. Není ani tak důležitý výkon, jako relaxace a získání zdravého kontaktu se svým tělem. Soustředění na plavecká tempa s rytmickým dýcháním se spojí tělo a mysl a z plavání se najednou stává meditace v pohybu.
Plaváním můžeme zvýšit úroveň naší fyzické aktivity, čímž zvětšujeme množství energie, kterou spálíme. To je základem všech programů pro redukci váhy. Chceme-li si upravit váhu, plavání mírnou intenzitou v tzv. aerobním režimu (nedochází k hromadění odpadních látek v těle) alespoň 30 minut je výborný prostředek pro odbourávání přebytečných tukových zásob.
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
Gratulujeme. Jste skvělí... Děkujeme za čtení příspěvku...
Registrujte se na webu pro další skvělé dárky...
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
Plavání je laskavější k našemu tělu než jiné sporty
Obecně je plavání laskavější k našemu tělu než cvičení prováděná na pevné zemi. Naše tělo je ve vodě přirozeně nadnášeno, což pomáhá vyhnout se přílišnému zatěžování kloubů, které může vést ke zranění. Ve vodě vážíme přibližně 1/10 naší normální váhy a rozsah pohybů u méně zdatného jedince je zde mnohem větší právě proto, že nás voda nadnáší.
Plavání je tedy dobrou volbou pro lidi, kteří chtějí cvičit, ale mohli by mít problémy se cvičeními, která jsou příliš namáhavá – zatěžují například klouby. Při plavání si nejenom zacvičíte, ale protože má voda výborný masážní účinek, celé tělo se i krásně uvolní.
Pro koho je plavání vhodné?
Plavání je aktivita, kterou je možno provozovat v každém věku na všech výkonnostních úrovních. Ať už jste začínající plavec, který si zkouší svá první tempa na mělčině nebo profesionál, plavání přináší užitek každému. Důležité je soustředit se na sebe, plavat svou rychlostí a svým tempem, pak budou účinky na zdraví viditelné. Plavat mohou i lidé s artrózou, s bolestmi zad i těhotné.
Nezapomínejme, že plaveme pro sebe, pro radost z pohybu a pro své zdraví. S dobrou náladou a pozitivně naladěnou myslí bude mít plavání pro naše tělo výrazně větší prospěch, ne když to pro nás bude něco, co musíme dělat.
Praktické tipy jak mít s plavání co nejvíce
Plavte s hlavou ponořenou
Spousta lidí plave tak, že celou dobu mají hlavu nad hladinou, takzvané paní radové. Plavání tímto způsobem ale nadbytečně zatěžuje krční páteř, tělo je v napětí, které se přenáší i do bederní páteře. Pro uvolněné a osvěžující plavání je ponořená hlava základ. To nejlépe nacvičíte ve splývavé poloze na břiše.
Dýchejte
Zdánlivě zbytečná rada, protože kdybychom nedýchali, tak zemřeme. Jde o to dýchat celou dobu plavání – uvolněně, hluboce a nezadržovat dech. Jakmile ponoříte hlavu do vody, začněte pomalu vydechovat. Větší pozornost věnujte výdechu, snažte se všechen vzduch z plic vydechnout. Tak vznikne v plicích podtlak a nádech pak v podstatě nastane sám od sebe.
Plynulé pohyby
Všechny pohyby se snažte provádět co nejplynuleji. Tím, že se pohybujeme ve vodě, tedy velmi hustém prostředí na rozdíl od vzduchu, je třeba plynulosti pohybů věnovat pozornost. Každý trhavý pohyb zpomaluje a zvyšuje energii, kterou do plavání musíme dávat.
Můžete se nechat inspirovat plavcem na videu:
Co chcete vyhledat?
Vaše denní dávka Magie
Žijte v Mistrovství…
Nejnovější Příspěvky
Zvyšte svou Prosperitu
Nedávné komentáře
Máte Plán Bohatství?
Kategorie Příspěvků