Práce snů? Jedině vy si ji můžete vytvořit!

Když přichází USA do volební sezóny a ekonomika stále umdlévá, všechny strany se pokusí udělat vše pro tvoření nových pracovních míst. Dejme stranou politickou filozofii a rétoriku, moje tvrzení je, že žádný člověk z kanceláře nemůže vytvořit tu pravou práci pro vás.

To pro sebe můžete udělat jen vy.

Ať už si vyberete založit vlastní podnikání anebo najdete zaměstnání ve firmě , která má pozice, které odpovídají vašim schopnostem a zájmům, zodpovědnost za „vytvoření“ místa pro vás opravdu leží na vás.

Vy si vybíráte

Uvědomuji si, jak silné tvrzení toto je, zvláště pro ty, kteří třeba už nějakou dobu nepracují. Přesto, jak pokračuji v práci s klienty, kteří hledají práci, věřím tomu den ode dne víc.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Gratulujeme. Jste skvělí... Děkujeme za čtení příspěvku... 

Registrujte se na webu pro další skvělé dárky... 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

  • Jenom vy si vybíráte, které obory by vás mohly zajímat.
  • Jenom vy si vybíráte, jestli už máte dostatečné vzdělání pro tyto obory anebo jestli se musíte ještě učit.
  • Jenom vy můžete poskytnout příklady toho jak jsou vaše schopnosti potřebné pro firmu, která nabízí místo anebo si založit vlastní podnikání a cílit na potenciální zákazníky.

Ano, ekonomická politika a víra v ni a organizace zprostředkovávající práci mohou vskutku snížit nezaměstnanost a nabídnout více nových míst. Přesto, i těch nejlepších ekonomických časech se ti, kteří si užívali kariéru, nespokojili jen tak s nějakým místem.
Zkoumali jak se mohou posunout na další úroveň kompetencí na tomhle místě. A když jejich zájmy neodpovídaly smýšlení jejich současného zaměstnavatele, zkoumali smýšlení ostatních zaměstnavatelů a nepřestávali hledat dále.
V dobách silné ekonomiky si lidé většinou nepřipouští, že politika zvolených lídrů může ovlivnit, kde najdou práci.

Ti, kteří skutečně rozhodují o své kariéře, si příležitosti najdou sami.

A tato filozofie se nemění podle toho jestli je ekonomika právě v recesi či na vzestupu.

Práce snů krok za krokemJaká práce je pro Vás ta pravá?

Co může člověk dělat, aby si vytvořil práci, která je pro něj vhodná?

  • Základem je určitě odhadnout, kde se nachází ve svém životě.
  • Další je stanovení si charakteristik práce a pracovního prostředí.
  • A ohlédnout se za svou pracovní historií a zhodnotit dobré a špatné šéfy je také velmi užitečné.

Přesto, jde o více než zamýšlení se. Jde o to zůstávat v obraze ohledně vašeho oboru, sledování nových trendů a hodnocení, kde naše schopnosti dostačují a kde musí být vylepšeny. Je to o mluvení s ostatními z oboru, abychom neztráceli kontakt s děním.

Ti, kteří si chtějí pro sebe vytvořit vhodnou práci, musí být schopni verbální i psanou formou vyjádřit čeho dosáhli a přizpůsobit to tomu, co zaměstnavatelé chtějí.

Anebo pokud se rozhodnou, že není mnoho zaměstnavatelů, pro které by chtěli pracovat, a rozhodnou se rozjet své vlastní podnikání, musí být schopni definovat, jak jejich schopnosti a služby, které nabízejí, budou naplňovat potřeby zákazníků.

Co Vás čeká? Tvrdá práce – sladká odměna

  • Budete muset předstihnout konkurenci, která v tomto oboru už je zaběhlá.
  • Budete muset posoudit, jaký příjem máte.
  • Budete muset mít dost odvahy, abyste se zeptali zákazníků, které z Vašich služeb je zaujaly a kterých by byli ochotni využít.
  • Budete také muset být k sobě upřímní a když nebudete schopni svoje podnikání udržet, přeorientovat své „tvořivé pokusy“ a zaměřit se na zákazníky, kteří budou „platit“.

Ano, tyto kroky mohou být náročné na čas. A mohou se zdát matoucí. Také možná budou vyžadovat práci s profesionální pomocí, jako je kouč nebo personální agentura.
Přesto, čekat až se změní politika vlády a tím se dostanete na lepší pozici, je také velmi časově náročné. Často to není produktivní, protože necháváte Vaši další pracovní pozici tvořit někým, kdo neví co chcete. Volby, voliči a veřejná politika jsou důležité. Zůstávat zainteresovaní v nich je něco, co vždy podporuji.

Ale Vaše kariéra a její rozvoj nejsou pouze důležité, je to něco, za co nesete plnou odpovědnost.

Udělejte krok vpřed a buďte ten, kdo si pro sebe „vytvoří“ vhodnou pracovní pozici!