Pracujte na své koncentraci

Je dokázáno, že lidský mozek se nedokáže soustředit na více věcí zároveň – takzvaný multitasking. Abychom dosáhli co nejlepšího výkonu, musíme se naučit plně koncentrovat. Víte, jak na to?

Jak funguje koncentrace

Mozek mimo jiné důležité věci ovládá i koncentraci. Chcete se o funkcích mozku dozvědět více? Poté se rozhodně přihlaste na výcvik Posilovna mysli. Máte s koncentrací problémy? Určitě ale sami uznáte následující fakt. Když máte splnit něco, co vás baví, jde vám to pěkně od ruky. V té chvíli se totiž mozek plně koncentruje na daný úkol.

Pozor na překážky

Pochopitelně existuje mnoho vjemů, které naši koncentraci výrazně snižují. Mezi ty hlavní lze v poslední době zařadit převážně internet a s ním spojené brouzdání po sociálních sítích.
Naši koncentraci dále výrazně ovlivňuje i místo, kde se věnujeme práci. Jak již bylo řečeno v úvodu tohoto článku, nedokážeme se soustředit na více věcí zároveň. A proto nejhorší pracovní prostředí symbolizuje otevřená kancelář plná lidí.
Další rušivou položku představuje neuspořádanost pracovního místa. Pokud zde máme nepořádek a nic nemá své místo, bude se mozek soustředit i na toto. Z toho důvodu se sníží koncentrace spojená se zadaným úkolem a výsledek bude horší.
Máte své stálé pracovní místo? Pokud ne, rychle si jej vytvořte. Mozek tak bude již správně tušit, že se na daném místě musí soustředit na práci a rychle se tak adaptuje.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Gratulujeme. Jste skvělí... Děkujeme za čtení příspěvku... 

Registrujte se na webu pro další skvělé dárky... 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Nezapomínejte na motivaci

Po splnění určitého úkolu se vždy odměňte něčím, co vám dělá radost. A nezapomeňte si stanovit i dílčí cíle, po jejichž splnění se potěšíte také. Budete tak mnohem lépe motivovaní a práce vám půjde od ruky snáz.

Organizace je důležitá

Nesnažte se nutit mozek do činnosti v čase, kdy potřebuje odpočívat. V České republice podává většina osob největší výkony od 9 do 11 hodin a od 17 do 19 hodin. Zkuste se tím inspirovat a nalézt svoji optimální dobu plnou koncentrace.
Mnoho dalších zajímavých věcí se dozvíte na výcviku Posilovna mysli, který se zaobírá tréninkem technik osobnostního rozvoje.