Příběh o investování: Jak začal jeden obyčejný člověk investovat a jak můžete také…

Když jsem přemýšlel o tématu dalšího článku, přišel mi email od jednoho člena našeho klubu.
Popisuje v něm svoji cestu k finanční svobodě. Myslím si, že tento příspěvek může být inspirací i pro čtenáře tohoto webu a proto se souhlasem autora tento příspěvek uveřejňuji.
A teď už k příběhu samotnému…
Nevzpomínám si přesně, co byl ten první podnět a moment, kdy jsem se rozhodl, že jednoho dne budu finančně svobodný.

Začnu tedy od začátku…

V době kdy jsem se po vysoké škole a vojně osamostatnil a začal se sám živit a vydělaval první peníze, tak jsem si říkal, že dostanu na výplatu spoustu peněz a že si koupím to a to a že si budeme s přítelkyní užívat.
Tak jsem si tedy koupil nový počítač, nový telefon, nové kolo a pak i ojetého favorita, se kterým jsem jezdil do práce a společne na výlety, za kamarády a k rodičům. Prostě jsme si užívali života, jak jsme chtěli.
Po nějake době jsem si však uvědomil, že mám čím dál míň peněz, že mi peníze prostě nestačí na všechny ty výdaje a navíc, že bychom měli i šetřit, protože bychom se chtěli s přítelkyní vzít, koupit byt a založit rodinu, což přináší nemalé finanční výdaje.

Jak to ale udělat, kde vzít na vše peníze?

Omezili jsme tedy některe zbytné výdaje, jako kabelovou televizi, internet, časté výlety a založili si stavebni spořeni na koupi bytu. Plat se mi casem postupne zvyšoval, ale když jsem si zhruba spočital, kdy budeme mit vše splacené, tak jsem z toho byl frustrovaný.
Přemýšlel jsem co udělat, co změnit, ať si můžeme užívat života, dělat to, co chceme, koupit si co chceme a bylo mi hned jasné, že z moji vlastní a ženiny výplaty to tak snadno nepůjde.
Začal jsem tedy prohledávat web a zjišťovat, co by se dalo udělat.
Narazil jsem na pořad investorský magazín, vysílaný tušim na ČT24 a sledoval ho pravidelně.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Gratulujeme. Jste skvělí... Děkujeme za čtení příspěvku... 

Registrujte se na webu pro další skvělé dárky... 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Mluvilo se v něm o investování do akcií, nemovitostí, komodit  atd.

V jednom jeho díle byli pozváni zakladající členove finančního serveru, kteří investují do komodit. Ihned po pořadu jsem navštíivil jejich webové stránky a velice mě zaujaly.
Od té doby je navštěvuji pravidelně a hodně jsem se z nich naucil. Přečetl jsem si jejich komoditní manuál a komodity mě doslova uchvátily.
Byl jsme rozhodnut do nich začít investovat jakmile budu mít našetřeno dost peněz na tento druh investování.
Od té doby dělám vše pro to, abych toho dosáhl, ne co nejdříve, protože vše vyžaduje svůj čas, znalosti a hlavné volné peníze, které samozřejmě chyběly.
Také koupě bytu a jeho rekonstrukce stoji nemalé peníze a k tomu narození potomka, které bere jeden ze dvou příjmů rodiny a zvýší výdaje.
Věděl jsem, že tímto odsuneme svoji „finanční svobodu“ o nějaký rok, ale bydlet jsme někde museli a chtěli jsme ve vlastním a na potomka byl také nejvyšši čas.

Žili jsme tedy s dluhy a skromně, ale byli jsme šťastní.

Spláceli jsme pravidělně půjčku na byt a peníze půjčené v rodině, ale museli jsme ještě dovybavit byt a také koupit nový automobil, protože favorit už dosloužil.
I tyto výdaje nás staly nějaký ten měsíc odsunu data naši finanční svobody.

Po mateřské dovolené, kdy se žena vrátila do práce se situace zlepšila…

Měli jsme více peněz na splátky a mohli si dovolit i začít spořit.
Založili jsme si penzijní připojištění a občas vložili peníze do podílových fondů – nejdříve občas, ale pak pravidelne.
Po pár letech jsme měli stavební spořeni splaceno a byli velice rádi, že byt už je konečně náš.
Pak už zbývalo jen zaplatit dluhy v rodině a mohli jsme zrychlit náš posun na naši cestě k finančni svobodě…
Dalši zrychleni nastalo začatkem tohoto roku, kdy jsme zaplatili všechny dluhy v rodině a mohli jsme začít investovat více peněz do naší finanční svobody.
Jelikož sleduji různé finanční servery, nejen stránky finančníka, tak jsem se přes jeden dostal až k Vám a Vy jste mě přivedl do investičního klubu.

Bylo to ve spravnou dobu…

V rámci klubu jsem absolvoval investiční semináře a po otevření investičního účtu jsem začal s investováním do akcií. Je to již přes měsic, co obchoduji a pomaličku se učím specifika tohoto druhu investování.
Můj nejbližší cíl je našetřit a vydělat na akciích – pokud se bude dařit dát dohromady takovou částku, abych mohl začátkem příštího roku začit investovat do komoditnich spreadu. Toto je můj nejbližší cíl.
Tento článek je můj obyčejný příběh, který je podobný tisicům jiných příběhů obyčejných lidí jako jsem já.
Chci vas tímto povzbudit, že i když začínáte úplně od nuly, jako jsem začínal já, musíte si stanovit jasný cíl a vytrvat na cestě k jeho splnění.
Doufám, že i tento článek k tomu trochu přispěje.