Problémy neřešíme, přerůstáme je

Nedávno jsem si vzpomněl na velkou citaci od psychologa Carla Junga:

„Neřešíme naše problémy, přerůstáme je.“

Když jsem přemýšlel o pár posledních dnech, uvědomil jsem si, jak často je moje pozornost upřená na řešení problémů místo, abych je přerůstal.
Nicméně jsme všichni někdy tento přerůstající proces zažili.
Když si vzpomenete na největší „problémy“ ve vašem dětském životě nebo životě dospívajícího (anebo prostě jen pár let nebo měsíců nazpět), už dávno pro vás tyto problémy nejsou tématem.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Gratulace ke čtení příspěvku... 

Registrujte se ZDARMA a stáhněte si další
4 Audioknihy a 38 skvělých eBooků... 

Registrace zdarma pro získání skvělých dárků 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Prostě jste z těchto věcí vyrostli.

Toto prožíváme také, když prožíváme něco intenzivního – ať už je to něco intenzivně dobrého nebo špatného.
Hlavní životní události často dávají věcem perspektivu – dávají nám možnost zastavit se a přehodnocovat mnoho aspektů našeho života.
Často po dalších reflexích si uvědomíme, že většina našich „problémů“ nejsou tak velké.
Jak můžeme tento proces udělat uvědomělejším a svobodnějším a ne jen ho nechat se stát.
Je důležité přesunout náš zájem, jak připomíná Jung, z řešení na růst.
Když se snažíme „vyřešit“ největší problémy našeho života – spojené se vztahy, kariérou, zdravím, efektivitou, penězi apod.
Možná bychom se měli přestat tak tvrdě snažit tyto věci napravovat a podívat se hluboce zpět na to, kam se dostáváme apozvednout náš růst.

Podívejme se například na peníze.

Spousta lidí, včetně mě, jsou dnes na peníze extrémně fixovaní.
A dnes když ekonomický vývoj posledních let vytvořil a odhalil mnoho finančních problémů mnohých z nás – na osobní, organizační, národní i globální úrovni.
Možná místo toho, abychom se jen snažili vyřešit naše finanční problémy, bychom mohli přemýšlet o tom, jak zlepšit náš růst spojený s penězi a v širším smyslu s hojností, mírem apod.
Známý citát Alberta Einsteina se sem perfektně hodí:

„Nemůžeme vyřešit naše problémy z úrovně myšlení, kde jsme ho vytvořili.“

Co dělat?!Nenechte problémy, aby vás utopily

Zde je pár věcí, o kterých můžete přemýšlet, když chcete prohloubit váš růst a posunout se z utkvělého řešení problémů na hledání sama sebe:

1) Konfrontuje své největší problémy

Přiznejte si pravdu o největších tématech vašeho života a uvědomte si, co jste dělali pro to, abyste se jim vyhnuli nebo je vyřešili.

2) Hledejte možnost růstu

S opravdovostí a slitováním, podívejte se, co můžete vidět za vyhýbáním se nebo i hledáním řešení a hledejte krásnou zpětnou vazbu od života.

3) Získejte podporu

Získat podporu, zpětnou vazbu a průvodce je základní aspekt života a růst, především když se chceme změnit a růst do hlubších míst života.
Pokud chceme přerůst některé nejvyzývavější aspekty našeho života a přenést se přes některé problémy, je podstatné, abychom dosáhli pomoci od ostatních lidí v našem životě – přátele, rodina, spolupracovníci, koučové, učitelé atd.

Až uděláme tyto tři věci s laskavostí a uznáním k nám samým, můžeme rozšířit náš růst, což povede tam, kam chceme.

Pamatujte, není žádné specifické místo, kam se poté dostaneme – růst je opravdu o prohlubování našeho prožitku života a zvyšování naší kapacity radosti, naplnění a lásky.
 
Článek převzat z: https://www.huffpost.com/entry/we-dont-solve-our-problem_b_446277

Zobrazení: 0