Problémy se musí řešit

Také máte určitou věc, kterou byste chtěli změnit?
Zároveň vás ovšem provázejí myšlenky, že to prostě nejde. A důvodů si pro to jistě vymyslíte spoustu.
Bohužel, tento přístup ovoce neplodí. Důležité je zaměřit se na řešení, s čímž vám může mimo jiné pomoci kurz Základy koučinku.
Mnoho z vás jistě používá věty typu „Nemůžu.“, „Rád(a) bych, ale …“ a podobně. Čím víckrát si takové věci budete opakovat, tím více se budete pomyslně utvrzovat, že danou potíž nejde nijak vyřešit.

Děláte ze sebe oběť?

Lidem se rovněž líbí, že se jim v podobných situacích dostává určité lítosti. V případě, že se budeme soustředit pouze na to, co nám nejde, ještě více celou záležitost posílíme.
Vysvětleme si to na příkladu ženy, která by ráda shodila nějaká ta kila navíc. Celé dny přemýšlí nad tím, co sníst nemůže a stěžuje si sama sobě, jak to má těžké.
Utvrzuje se také v tom, že zhubnout je nemožné, když to přeci má v genech, a tak může celé snažení rovnou vzdát.
Pokud se vám hlavou honí podobné myšlenky, buďte si jisti, že vytouženého cíle tímto způsobem nedosáhnete. A místo hubnutí si můžete dosadit snad cokoliv.

Zapomeňte na stres

Některé etapy našeho života jsou poměrně obtížné a neobejdou se bez stresu. Zkuste se mu však pokud možno co nejvíce vyvarovat. Jestliže vás totiž doprovází na každém kroku, nedokážete se soustředit na nalezení efektivního řešení pro váš problém.
Představte si na chvíli, že onen problém zavřete do mrazničky. Stále tak bude někde existovat, ale pro tuto chvíli předstírejme, že ne. Nyní se pokuste pořádně zamyslet bez zbytečného závaží.
Zkuste vymyslet, co by vás mohlo nyní dovézt k úspěchu a jaké kroky podniknete.
Rovněž se za velmi efektivní považuje situace, kdy si ve své hlavě představíte, že jste problém již vyřešili. Následně si budete zpětně přehrávat celý proces, a poté sami jednotlivé kroky postupně provedete.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Gratulujeme. Jste skvělí... Děkujeme za čtení příspěvku... 

Registrujte se na webu pro další skvělé dárky... 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =