Proč a Jak začít podnikat v době Coronavirové? [LIVE Záznam]

Protože máme další vlnu coronavirové karantény, většina lidí nyní sedí doma a někteří z nich začínají přemýšlet o tom, jak si rozjet něco svého a jak začít podnikat.
Napomáhá tomu fakt, že část populace má nyní více času, než při běžné provozu, jelikož se nemusí starat o děti (nemají je nebo jsou již dostatečně velké) a nemusí je učit a také nemají typický home office, protože jejich práci nelze vykonávat na dálku.
Jinou kategorií lidí, kteří začínají přemýšlet o tom, jak si rozjet něco svého bokem toho, co dělají, jsou nyní často lidé, kterých se nějakým způsobem nařízení vlády dotkly finančně a hledají tak způsoby jak vytvořit dodatečné příjmy a mít ve svém životě větší jistotu a větší klid.
Dnes tedy budeme mluvit o tom, proč a jak začít podnikat v době coronavirové…

Tento článek neslouží jako kompletní přepis videa výše.
Článek je zkráceným a částečným přepisem, takže jestli můžete investovat čas do shlédnutí videa, tak to udělejte.
Případně se podívejte na video přes Youtube, kde lze video přehrát vyšší rychlostí (až 2x rychleji a stáhnete tak délku sledování videa na polovinu.)
Tato možnost se nachází na Youtube v nastavení každého videa (settings – ozubené kolečko na každém videu), kde změníte rychlost přehrávání (playbeck speed).
Video na Youtube naleznete zde.

 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Gratulujeme. Jste skvělí... Děkujeme za čtení příspěvku... 

Registrujte se na webu pro další skvělé dárky... 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Proč začít podnikat? Proč si rozjet něco svého?

Proč jsme začali vlastně podnikat? Co nás k tomu přitahovalo? 
Ve videu výše uslyšíte odpověď každého z nás na to, co jsme hledali a co pro každého jednoho z nás bylo důležité… 
Podělíme se s Vámi o střípky našeho osobního příběhu… 
Když si video výše pustíte, tak zjistíte, že společným motivem nás obou byla nějaká forma svobody
Chtěli jsme začít podnikat, protože jsme hledali svobodu – později jsem si to pojmenoval jako život bez hranic a vydefinoval jsem si to pro sebe jako žít si svůj život podle vlastních pravidel, termínů a přání…
Něco, co se postupně stalo obrovskou osobní vášní a dnes něčím, k čemu pomáhám druhým lidem, kteří chtějí zažívat více svobody a postupně mít více času pro svůj život, svou rodinu a věci, které jsou pro ně opravdu důležité.
 

Proč je pro mě toto téma tak speciální a důležité?

Jednoduše proto, že ať už jsem byl obchodním ředitelem, nebo jsem podnikal na OSVČ bázi, tak ať už jsem dělal cokoliv, tak jsem se neustále potýkal vydělat větší peníze znamenalo vložit větší úsilí a větší množství času.
Není to možná nic překvapujícího. Většina lidí (asi tak 95% populace) to takto má.
Chcou-li vydělat větší množství peněz, musí více pracovat. 
A samotné toto vyjádření v sobě skrývá omezení – nikdo z nás nemá neomezené množství energie, ani času.
Takže logicky díky tomu narážíme na omezení z hlediska příjmu
Proto je potřeba vytvořit nějaký podnikatelský systém – aktivum, které člověku umožní vydělávat peníze i bez toho, že by veškerou práci musel odvést sám a měl tak více času na sebe, svou rodinu a jiné pro daného člověka důležité věci a přitom mohl zlepšovat svůj životní styl.
Takže svoboda a možnost mít postupně více času a lepší životní styl, to byly ty motivy vedoucí k tomu, že jsme začali podnikat.
 

Další doplňující informace a články:

 

Co bylo v podnikání z počátku nejtěžší? S čím jsme bojovali?

Já jsem bojoval asi nejvíce s tím, že jsem nevěděl, co přesně mám dělat a nedokázal jsem si vydefinovat, co mi vlastně umožní vydělávat peníze, takže jsem často na počátku dělal činnosti, které ve skutečnosti nepřinášely žádný velký finanční efekt…
Vypadaly sice dobře, ale ve skutečnosti prostě jen braly čas a snižovaly mou skutečnou produktivitu a schopnost vydělávat peníze.
Určitě jsem také bojoval s dokonalostí a někdy až příliš dlouho jsem se věnoval věcem, které prostě byly dostatečně dobré a nebylo potřeba je dále ladit.
 
Také jsem bojoval s nedostatkem času – v době kdy jsem začínal, tak jsem byl obchodním ředitelem a ujel jsem něco kolem 300-500 km denně.
Když jsem se vrátil po celém dni z cest, tak se mi už jednoduše moc nechtělo dělat něco navíc, být kreativní a tvořit.
Myslím, že to zažívá většina lidí – chtějí rozjet něco svého, ale nedostatek času a únava je prostě zastaví. 
A tady to chce opravdu velký sen, opravdu velkou touhu k tomu, aby se člověk nespokojil s tím, co má a vykročil do nepohodlí a byl disciplinovaný a šel udělat věci, které potřebuje, aby pokročil ve svému vybudovat něco svého.. 
 
Také jsem měl strachy ohledně toho, zda to zvládnu, zda na to mám, zda jsem dost dobrý, zda lidé budou chtít mé produkty a služby, zda se dokážu uživit.
Pochyboval jsem sama o sobě – takže nějaký nedostatek sebevědomí, plynoucí z nedostatku zkušeností, omezující mentální programy, protože většina z nás prostě a jednoduše není vychovávána k tomu, že by měli nastoupit na podnikatelskou cestu. Systém vzdělání je nastaven tak, že se všichni staneme zaměstnanci. 
A také ochota převzít za nějaké věci odpovědnost, protože byly oblasti, kde to pro mně bylo snadné, ale zase jiné oblasti, kde jsem s tím neustále bojoval a nechtělo se mi.
 

Osobní doporučení: Jak začít podnikat? Co je důležité?

1Nastavit se dobře na úspěch

Nepocházím z rodiny, která by byla nějak zvlášť úspěšná a tak pro mě bylo důležité nastavit správně svou mysl.
V tomto určitě pomůže osobní rozvoj – nahrávky, videa, knihy, semináře a konference
Je také dobré mít přístup ke komunitě lidí, kteří v této oblasti podstupují kroky, mají cíle, chtějí se v životě posouvat, protože tak můžete získat podporu, inspiraci, energii…
 

2Je potřeba také udělat rozhodnutí, že chcete být úspěšní

Spousta lidí se kolem osobního rozvoje pohybuje…
Čtou, jezdí na semináře, ale nic moc s tím dále nedělají, jen minimum přenášejí do praxe a nebo dokonce vůbec nic…
Jsou bez aktivity. Když si něco přečtou nebo slyší, tak si řeknou – to je skvělé, někomu to musím říct… 
Ale nejdou a nic s tím neudělají a pak nemají žádné výsledky.
Měsíce a roky stojí na místě a ztrácejí to nejcenější – svůj čas a tím ztrácejí svůj život.
Rozhodněte se tedy, že chcete mít úspěch a jděte potom, jako byste nemohli selhat.
A když už se Vám něco nepovede nebo selžete, tak to neberte jako fatální selhání, ale jen jako kamínek na své podnikatelské cestě a neodělitelnou součást úspěchu.
 

Další doplňující informace a články:

 

3Jak předejít zklamání / selhání, když začnete podnikat?

Zklamání a selhání je běžnou součástí života.
Vždy budete nějakým způsobem zklamání – zklamání vždy v nějaké formě dorazí.
V KONEČNÉM DŮSLEDKU i když nic neuděláte a nepodniknete žádou akci, tak budete zklamání, protože ve skutečnosti postupně budete více a více zklamáni ze současného stavu věcí a toho, že ve svém životě nevidíte posun, jaký byste si přáli mít.
Součástí úspěchu jsou selhání, chyby, neúspěch – nelze to oddělit, protože to je způsob, jak se člověk učí – malé dítě když se učí, jde, spadne, pak se zvedne a znovu spadne…
 

Co přináší dílčí prohry?

Neúspěch je v pořádku, pakliže se tím příliš dlouho nebudeme trápit a oprášíme se ze země a jdeme dále.
Úspěch nás nic moc nenaučí, ale prohra je lekce, kterou můžeme v budoucnu obrátit ve svůj prospěch.
Vždyť kolik jen úspěchu vzniklo z neúspěchu – příběh o Thomas Alva Edison 10000 pokusů o žárovku.
Také je dobré se z toho neúspěchu se nějakým způsobem poučit
A díky poučení získat větší moudrost a stát se silnější
 

Lze předejít zklamání?

Zklamání jde částečně předejít jen v tom případě, že má člověk mentora.
Někoho, kdo ve skutečnosti prošel stejnou cestou jako se chystáte projít a zná její úskalí…
Mentor však není samospásný – nemá patent na rozum, nemá svatý grál ani křišťálovou kouli, není schopen zařídit Váš úspěch, je schopen Vám Vaší cestu významně urychlit.
Přesto, že však máte svého mentora, stejně pravděpodobně narazíte na něco, s čím Vám ani dobrý mentor nepomůže, protože cesta každého z nás je prostě unikátní a každý z nás má jiné silné stránky a jiné slabiny…
Může být zajímavá příležitost i pro Vás mít přístup k Mentoring programu, ve kterém pomáháme lidem rozjet si něco svého a posunout se v životě kupředu.
Zjistěte o tom více zde.
 

Závěrem tipy na 4 knihy, které Vám mohou pomoct začít podnikat.

Já celkem dost čtu – každý den cca 15-20min denně při snídani, takže asi nedokážu říct, která kniha mě nejvíce ovlivnila…
Ale v poslední době se dotkly mého srdce 4 knihy, které věřím, že stojí za přečtení…
 

1. Myšlením k bohatství

Kniha přináší celou řadu inspirujících příběhů obyčejných lidí současnosti, kterým se staly doslova osudové zážitky… Zážitky, které se bez velkého přehánění dají označit jako opravdu velké životní neštěstí, jež má mnoho různých podob. Příběhy obrovského osobního vítězství se šťastným koncem…
 

2. Jeden metr od zlata

jejíž spoluautorkou je Sharon Lechter, která napsala mnoho knih s Robertem Kiyosakim – kniha je vlastně příběh mladého podnikatele, který prochází různými trablemi a učí se z nich a pak se mu poštěstí přijít k mentorovi a má možnost pochopit principy úspěchu. 
 

3. Zlatá vstupenka

od Brendon Burchard, která je  příběhem, který se děje v zábavním parku, který je tak trochu kouzelný a zase – hlavní hrdina prochází parkem a vzpomíná si na určité traumatické situace, které se mu staly v průěbhu dětství a dospívání a které umožní lépe pochopit svůj život, to kým je a proč žije tak, jak žije.
 

4. Pozor! Srdce muže

Autor John Eldredge, kdy se jedná více o knihu o mužích pro muže a takovou sondu do mužské duše a mužského světa. Kniha se hodně zaměřuje na jednu z nejpalčivějších otázek, kterou každý muž ve svém životě řeší…