Proč nežádáme o to, co chceme – 2. díl

V minulém článku jsem Vám představil první důvod,

proč nežádáme o to, co chceme.

Nyní je na čase, abychom se podívali na druhý bod a to: Omezující názory.

Omezující a negativní názory můžeme rozdělit do těchto skupin:

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Gratulujeme. Jste skvělí... Děkujeme za čtení příspěvku... 

Registrujte se na webu pro další skvělé dárky... 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

  1. Od rodičů
  2. Ze školy
  3. Sdělovací prostředky
  4. Náboženská víra
  5. Lékaři atd.

Na svět přicházíme s prázdnou databankou, která musí být napřed naprogramována – tak jako si do svého počítače nainstalujete například Open office, abyste mohli psát dokumenty. Tak i naše podvědomí musí zapsat programy, podle kterých se bude řídit. Tyto programy se nejvíce zapisují asi do 8 let věku dítěte – jejich následné přepsání je o trochu pracnější a chce to vůli a čas – u některých programů to může být týden u jiných až 90 dnů.

Právě k odstranění negativních programů a pochybností slouží i moje kurzy k tématu Zákona přitažlivosti.

Názory od rodičů

Někteří z nás vyrostli v rodinách, kde většina našich potřeb byla ignorována. Naše touhy a potřeby nebyly důležité. Někdy jsme byli druhořadí lidé a museli jsme jíst, cokoliv nám dali na talíř, oblékat se, jak nám bylo řečeno, a mluvit, teprve když nás někdo oslovil.

Názory ze školy

Pokud se na něco zeptám svého učitele budu jeho “miláček”. Ve škole se většina z nás naučila, že dávat hloupé otázky není dobré – spolužáci se nám smějí a učitel se na nás dívá jako na “exoty”.

Názory z hromadných sdělovacích prostředků

Z různých telenovel jsme se naučili, že opravdový muž je tvrdý a nikdy neprojevuje svoje city. A tak muži většinou tyto věci řeší cynickou poznámkou nebo vtipem a tato mylná představa brání, aby muži žádali třeba o pomoc, protože každý muž si dokáže přeci poradit sám!

Názory, které nám předala náboženská výchova

Všichni kazatelé a pastoři a třeba i náboženská literatura nás ovlivňuje v tom, o co můžeme žádat. Některého z nás naučili, že chtít něco pro sebe je sobecké a že není na světě všeho dostatek. Nesmíte žádat nic pro sebe, musíte pomáhat druhým!

Názory od lékařů

Někteří lidé mají svého doktora za boha. Nepochybujeme o lékařských předpisech, diagnozách … Hodiny prosedíme v čekárnách a když se se zeptáme (máme hloupé otázky) lékař nám řekne, abychom dodržovali režim. A tak jsou někteří lékaři moc arogantní a my lidé neinformovani – lékař ví všechno a proto dělejte všechno, co vám řeknou a na nic se neptejte!