Restart života – Změňte Své Výchozí Nastavení - ZivotbezHranic.cz

Restart života – změňte své výchozí nastavení

O změně návyku už toho bylo napsáno až moc. Cokoli, co byste chtěli vědět o tom, jak změnit návyky, lze během sekundy rychle najít na Googlu.

Nejsem zde, abych omílal znovu tohle téma. Nicméně, chci psát o konkrétním zvyku, na kterém jsem začal nedávno pracovat.

Výchozí nastavení se vrací k původním hodnotám. Je to původní konfigurace, ve které jste uvízli. Pokud jde o počítače, výchozí hodnoty jsou obecně vnímány jako to “normální”.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Gratulujeme. Jste skvělí... Děkujeme za čtení příspěvku... 

Registrujte se na webu pro další skvělé dárky... 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Spousta lidí ráda doladí výchozí hodnoty, se kterými je nový počítač dodáván, aby lépe vyhovoval jejich potřebám.

Nicméně, počítače nejsou jediná věc s výchozím nastavením.

Také lidé mají výchozí nastavení. My všichni máme v našich životech automatické reakce, které jsme bez přemýšlení převzali. Naše výchozí reakce jsou ty, které používáme, když nepřemýšlíme o tom, co děláme.

Jednáte stále podle továrního nastavení?

Nemyslíte si, že je čas na malou úpravu?

Kolik z vašich výchozí reakcí ovlivňuje váš život pozitivním způsobem?

Před pár měsíci jsem si sedl a vážně jsem se podíval na moje výchozí nastavení. To, co jsem viděl, se mi nelíbilo.

 • Když jsem se nudil, moje výchozí chování bylo zkontrolovat Twitter, Facebook nebo můj e-mail.
 • Když mě někdo kritizoval, moje výchozí emoce byla obrana.
 • Když jsem ráno vstal z postele, moje výchozí aktivita byla zapadnout před můj počítač.
 • Když jsem byl ve fázi odkládání, moje výchozí rozhodnutí se zdálo být dost podobné stavu, kdy se nudím.

Pro každý podnět ve svém životě máte výchozí reakci. Po čem automaticky sáhnete, když uprostřed dne dostanete hlad? Otevřete si limonádu pokaždé, když dostanete žízeň? Co automaticky uděláte v 14:30, když jste unavení?

Výchozí reakce mohou být velmi destruktivní, pokud nejsou nastaveny tak, aby vám pomohly.

Není žádný důvod k tomu, aby byly negativní. Ve skutečnosti, ovládnutí a změna výchozích reakcí k lepšímu, je jednou z nejsilnějších věcí, které můžete udělat pro trvalou pozitivní změnu ve svém životě.

Pokud můžete bezmyšlenkovitě udělat něco pozitivního pokaždé, když se spustí výchozí reakce, budete mít mnohem lepší pozici – a ani si neuvědomíte, že děláte něco, co je neuvěřitelně pozitivní. Výchozí akce jsou bezmyšlenkovité, tak proč nemají být co nejpozitivnější?

Poté, co jsem dal dohromady výchozí negativní reakce, které jsem chtěl změnit, začal jsem je systematicky zlepšovat jednu po druhé. To je ten okamžik, kdy přichází do hry tradiční rady o změně návyků.

Nyní, můj nový seznam výchozích reakcí vypadá asi takto:

 • Když se nudím, automaticky si vezmu knihu nebo můj poslední projekt.
 • Když mě někdo kritizuje, podívám se zpět a vyhodnotím, zda je to cenná zpětná vazba.
 • Když ráno vstanu z postele, dám si šálek kávy a půl hodiny si čtu.
 • Když dostanu v půlce dne hlad, vypiju velkou sklenici vody.

Změnu mého výchozího chování jsem byl schopen do svého života přidat obrovskou dávku pozitivních změn, aniž bych o tom musel pokaždé přemýšlet. Je to prostě automatické. Jakmile jste jednou vložili energii a úsilí do změny svých výchozích reakcí, pak už jen sklízíte zdarma plody své práce.

Jak resetovat své výchozí nastavení

Pokud chcete začít profitovat z vašich výchozích reakcí namísto toho, aby vám škodily, musíte udělat dvě věci.

 1. Zaprvé, musíte zjistit, jaké jsou vaše výchozí reakce. Přemýšlejte o všech různých spouštěčích, kterým během dne čelíte, které vás automaticky nutí něco udělat. Co děláte, když ráno vstanete? Co děláte, když se dostanete do práce? Co děláte, když zapnete počítač?
 2. Poté, co si vytvoříte seznam svých výchozích reakcí, musíte se rozhodnout, které z nich změníte. Nenaložte si více, než zvládnete, když se budete snažit změnit jich příliš mnoho najednou. Prostě dělejte jednu změnu za druhou. Není snadné prolomit výchozí reakce, a když rozprostřete svou pozornost mezi mnoho z nich, pak se vám to nepodaří.
 3. Začněte cvičit vaši novou výchozí reakcí pokaždé, když se objeví konkrétní spouštěč. Budete o tom muset chvíli přemýšlet. Ve skutečnosti, jsem si zajistil, abych pokaždé měl vizuální připomínku, jak má moje nová výchozí reakce vypadat.

Například, když jsem se snažil prolomit mou výchozí reakci, že jsem si vždy otevřel svůj e-mail a Twitter, když jsem spustil můj prohlížeč, tak jsem změnil nastavení tak, že se automaticky jako první otevřou moje dokumenty v Googlu.

Takto si třeba připomínám, že kdykoli se jen snažím rozptýlit nudu, měl bych místo toho začít psát. Zanechte si pro sebe poznámky kdekoliv, kde je pravděpodobně uvidíte, dokud vaše nová výchozí reakce nebude automatická.