Ještě před patnácti lety jsem trpěl paralyzujícím nedostatkem sebedůvěry…

Cítil jsem, že tento stav ze mě vysává energii a že se musím osvobodit. A to se mi podařilo.

Teď mohu mluvit i před velkým publikem a mám nekonečnou sebedůvěru. Našel jsem kořeny nedostatku sebedůvěry, ale navíc i překážky, které musí překonat člověk, který se rozhodl konečně cítit volný a plně naživu.

Podělím se s vámi teď o mé poznatky a metody, které mi pomohly změnit život a určitě pomohou i vám.

Často se začíná ze špatné strany

Plachost je častý, přesto ale pro mnoho terapeutů pořád málo známý problém. Ti se často snaží klienta nasměrovat tak, aby bojoval proti svým emočním omezením a tím se stával svobodnějším. Tyto metody bohužel fungují ale jen dočasně a navíc jaksi podsouvají myšlenku, že člověk musí trpět, aby se osvobodil.

Zní vám to jako motivující strategie? Asi sotva.

Malá sebedůvěra je podle mě jako emoční svěrací kazajka, která je spojená s pocity zahanbení, trapnosti, nedostatečnosti, nedokonalosti, pocit tem méněcennosti, strachem ze sociálních eventů, strachem z odhalenosti a zranitelnosti, strachem z toho, že na nás bude nahlíženo jako na divné nebo bláznivé atd.

Není to vaše nedílná součást

Tato svěrací kazajka ale nejste vy! Vím, že si toho jste vědomi – vaše Já ve vás přece nechce být ničím omezováno a chce žít naplno. Zkuste tohle: Položte si ruku na hruď do místa, kde máte srdce a vyslovte něco jako

Chci být volný a ničím neomezovaný, chci být naplno sám sebou, teď a vždy. Chci být klidná, sebejistá, odpočatá, radostná a odolná osoba.’

Změnilo se něco?

Potom co tohle uděláte, zkuste identifikovat jak se cítíte. Pravděpodobně se budete cítit klidněji, jako že máte více vnitřní síly. Budete cítit úlevu, sebevědomí, budete si vědomi okamžiku a vaše pravé já se bude drát na povrch.

Opakujte to

Pokud vám tahle zkušenost přišla dobrá, pak jednoduše dělejte tohle znova (položení ruky na srdce a vyslovení vašich přání).

Tímto se totiž obracíte na vaši Vnitřní Sílu a žádáte ji aby podporovala vaši mysl a vaše tělo.

Je to právě tato vnitřní síla, která odpovídá za to, abyste se cítili sebevědomí, celiství, silní a schopní všeho dosáhnout.

Napsat komentář