Seznámení vzbuzuje obavy – proč?

Párty je v plném proudu, všichni jsou uvolnění a náramně se baví. Vzadu místnosti, tak trochu stranou, sedí na pohovce mladý pár a něco si potichounku špitá. Jeho znám už léta, ona je jeho nová přítelkyně – vypadají tam vedle sebe velmi spokojeně.
Není tomu ani deset minut, co se jich někdo optal na příběh jejich seznámení. Oba se ošili, vyměnili si zvláštní pohledy a téměř synchronně převyprávěli historku o náhodném letním setkání na golfovém hřišti.
Znám Marka více než 10 let a na způsobu jeho odpovědi mi zkrátka něco nesedělo. Počkala jsem si na příhodnou chvíli a v soukromí se ho optala znovu. Prozradil mi, že seznámení proběhlo přes internetovou seznamku, na což není ani jeden z nich kdovíjak hrdý, a tak šíří story o golfovém turnaji.

Příběh Marka a jeho slečny mě fascinuje hned z několika důvodů. Proč?

Aha – tak internetová seznamka?!?

Co bylo důvodem toho, že se Marek a Žaneta báli přiznat, jak se skutečně seznámili? Obava z předsudků – předsudky, předsudky a zase jen ty předsudky. Golf je jen pro snoby, že?

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Gratulujeme. Jste skvělí... Děkujeme za čtení příspěvku... 

Registrujte se na webu pro další skvělé dárky... 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

  • Internet již dávno není pouze bezedným zdrojem pornografie!

Existuje řada seriózních projektů pomáhajících nezadaným lidem v nalezení plnohodnotného vztahu. V dnešní uspěchané době nabízí seznamka možná dokonce bezpečnější a pohodlnější způsob seznámení, než kluby, bary a hospody, knihovny, kavárny a ulice, kancelář, posilovna a supermarket,…

Stále však platí: nikdy nevíš, na koho narazíš.

Moje seznámení proběhlo v baru. To jako na jednu noc?

Nedá se říci, že patřím zrovna k lidem, kteří bez preferencí víkend co víkend vymetají kluby s vidinou nalezení jakkoli dlouhého vztahu. Přesto jsem se s mým přítelem seznámila právě na místě tohoto typu a nestydím se za to.
Pokud bych se za to měla stydět, nedělala bych to – bylo by to proti mému vnitřnímu přesvědčení.

Ať děláte, co děláte, zůstaňte především věrní sami sobě.

Ač bar, jako místo seznámení, na většinu lidí působí zpravidla neosobně, povrchně a nápadně zavání vztahem na jednu noc – v našem případě tomu tak nebylo.

Proč bylo naše seznámení jiné?

Protože jsme to byli my. Nechovali jsme se jako někdo jiný, zůstali jsme sami sebou, neměli jsme zapotřebí nic předstírat a vnucovat druhému osobní vlastnosti, které nemáme.

Prezentovali jsme se upřímně – ještě jednou – byli jsme sami sebou!

Až nás někde potkáte, klidně se nás zeptejte, jak jsme se seznámili. Dostanete pravdivou odpověď – po pár pivech v baru. A ne, nemyslíme si, že je tím náš vztah méně kvalitní.
Sebevědomý člověk nepotřebuje nikomu nic dokazovat, a okolí ho bere takového, jaký je. Jediné, co stojí za to prezentovat, je Vaše skutečné „já“. To je to, co na Vás mají ostatní rádi. To je to, co Vás odlišuje od ostatních. Nechcete přeci, aby Vás měl někdo rád pro něco, co ve skutečnosti nejste, že? Navíc – jak dlouho Vás bude bavit na druhé něco hrát?

Nezáleží tak moc na tom, kde se seznámíte, jako na tom, s kým se seznámíte.

Dnešní doba hraje ve prospěch moderních technologií. Jste-li sami a chcete svou současnou situaci změnit, porozhlédněte se po možnostech, které se Vám nabízí. Do ničeho se nenuťte, musí Vás to bavit a musí se Vám do toho chtít. Vykašlete se na předsudky okolí! Základem je zdravé sebevědomí a láska k sobě samým. Kniha Roberta Slováka Vám napomůže k získání obojího.