Síla spolupráce v 7 krocích

Byl jsem tak nadšený a inspirovaný letošní baseballovou sezónou a velký vítězstvím San Francisco Giants ve Světové sérii. Jako rodák z oblasti Bay, celoživotní baseballový fanda a někdo, kdo měl takové štěstí, že Giants byli jeho klientem, jsem samozřejmě fandil s vášní.
Fakt, že Giants Světovou sérii nevyhráli od chvíle, kdy se odstěhovali z New Yorku do San Francisca (v roce 1958) a že v oblasti Bay nemáme šampionát v některém z hlavních sportů, udělal mé fandění ještě více vzrušující a smysluplné. Ale ten největší důvod, proč jsem tak nadšený a inspirovaný je ten neuvěřitelný San Francisco Giants tým.
Sledoval jsem tuto sezónu a tento tým tak blízko jako žádný jiný tým, žádnou jinou sezónu v mém celém životě – a to v mém případě znamená hodně. S jejich skvělými nadhazovači, týmem zajímavých a jedinečných charakterů a málem obrovských superstar a osobností, je mám velmi rád už od začátku sezóny – a měl je raději a raději, jak sezóna pokračovala.

Nebyly důležité pouze výsledky

Nebylo to jen proto, že vyhrávali, což dělali, bylo to tím, jak je vyhrávali a ještě důležitěji, jak hráli a jak pracovali jako tým, to mě ohromovalo.
Tento tým je inspirací, nejen pro baseballové fanoušky, malé děti hrající baseball nebo pro lidi, kteří se o sport zajímají obecně, ale pro všechny, kdo musí pracovat s dalšími lidmi (což je většina z nás), abychom fungovali v naší práci, rodině, komunitě nebo prostě obecně v životě.
Nikdo nepředpokládal, že by tenhle tým vyhrál Světovou sérii – neměli talent, zkušenosti nebo vzezření šampionů, tvrdili „experti“. Ale i tak to dokázali a vzali nás všechny, co jsme je následovali na jízdu našeho baseballového života.
Jako někdo, kdo je nadšený týmovou prací, miluje osobní práci s týmem a je najímán k trénování lidí k týmové spolupráci věřím, že tenhle rok San Francisco Giants předváděli celou sezónu výjimečně dobře, jak má týmová spolupráce vypadat.
Zde je několik tipů o spolupráci v týmu, které se můžeme od kouzelných San Francisco Giants naučit:

1) Buďte sami sebou

Opravdovost je základem života a stavění úspěšného týmu. Je normální a část i důležité být trochu jiný, dělat věci vlastním způsobem a dát lidem ve vašem týmu prostor pro to být sám sebou. Tento ročník San Francisco Giants byl tvořen zvláštním zástupem charakterů – od Briana Wilsona, přes Aubreye Huffa, Tima Lincecuma až k Juanu Uribemu na dolní lajně.
Spolupráce součástí života
Nevypadá vždy jako šampioni a často dělají dost divné a těžko pochopitelné věci, ale funguje to, drží je od prohry a pomáhá ji se držet pohromadě a se San Franciscem.
K vytvoření silného týmu je potřeba mít na mysli, že je potřeba být sám sebou a dovolit ostatním, aby měli svou vlastní osobnost.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Gratulujeme. Jste skvělí... Děkujeme za čtení příspěvku... 

Registrujte se na webu pro další skvělé dárky... 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

2) Je to více o srdci, než o talentu

Giants není tým, který vždy v papírech vypadal dobře, což je také důvod, proč byli chápáni jako outsideři tzv. experty. I s jejich výbornými nadhazovači jejich nominace neobsahovala žádné super star ani rváče.
Sami sebe nazývali „ztracené existence“, protože většina byla propuštěna ze svých původních týmů. Porazili spoustu týmů během sezóny a v posezóně, kdo by měl více talentu, než oni. Nicméně se jim podařilo ukázat důležitost srdce ve stylu hry a vítězství – udělání čehokoliv, abychom dosáhli výhry.
Chlapi jako Cody Ross, Edgar Renteria, Juan Uribe, Aubrey Huff, Andres Torres a ostatní ukázali, jak hrát srdcem a jako šampion, i když mají hráči druhého týmu více talentu.

3) Spolupráce hrajte za sebe navzájem

Larry Baer, Prezident San Francisco Giants řekl něco velmi důležitého o tomto týmu v interview, které dělal poté, co Giants vyhráli Národní Pennant Ligu. Řekl:

„Tihle hoši dělají více, než jen hrají společně, oni hrají jeden za druhého.“

Larry měl pravdu a toto je důležitá a výjimečná kvalita, kterou by tým měl mít. Spolupráce je základem úspěchu. Ale stát se opravdu výborným týmem znamená hrát jeden za druhého.
Hrát za ostatní znamená krýt jim záda, jsme tam pro spoluhráč a chceme uspět pro lidi kolem nás (a pro sebe sami samozřejmě) způsobem, který inspiruje velikost a výjimečnost uvnitř nás všech.

4) Neposlouchejte ty, co pochybují

V životě, práci a samozřejmě v baseballu jsou vždy pochybovači – lidé, kteří si myslí, že vy ani nikdo kolem vás to nezvládne.
Giants měli spoustu pochybovačů, v podstatě ani nebyli zmiňováni jako soutěžící pro mnoho důvodů a mnohokrát, i během Světové série, kterou hravě zvítězili.
To je dobrá věc (pro ně i pro jejich fanoušky), že neposlouchali tyto pochybovače.
Jak jednou řekla Eleanor Rooseveltová:

“Nikdo nemá sílu učinit mě podřízenou bez mého svolení.“

I přesto, že může být důležité a nápomocné získat zpětnou vazbu od ostatních, především tu kritickou, ale poslouchat kritiky a pochybovače, kteří nevěří ve vás a váš tým, vám nikdy nepomůžou.
baseball spolupráce spolupráce, tým, vítězství Síla spolupráce v 7 krocích

5) Buďte kreativní a flexibilní

San Francisco Giants museli poměrně dost kreativní a flexibilní během celé sezóny a celou posezónu, aby vyhráli. Přivedli nové hráče, předělali sestavy (i ve Světové sérii) a dělali všechno možné, aby byla jejich práce správně udělaná.
Nemůžeme vše zafixovat a myslet si, že věci mohou být udělány pouze jedním způsobem, který se musí udržovat. Naše schopnost být flexibilní a kreativní je většinou přímo spojená se schopností vytvořit úspěch a naplněné pro nás i náš tým, musíme stále hrát stejnou roli – tak život, business ani baseball doopravdy nefungují.
Příkladem může být, že Cody Ross a Edgar Renteria ani tak moc nehráli na celé hřiště, ale když byli povoláni, postavili se tomu a uspěli.

6) Užívejte si a neberte se příliš vážně

Pokud chceme uspět na individuální nebo skupinové úrovni, musíme si užít také nějakou legraci. San Francisco Giants si užívali legraci celou dobu sezóny a speciálně v po-sezóně.
Změny mohou být těžké a stresující pro celý tým, ale ve většině případů je to základ úspěchu. Uvědomovali si důležitost toho, co dělají, ale nikdy neztratili jejich smysl pro humor a nebrali se příliš vážně.
Ať už to byly „závodní vietnamky“ Aubreyho Huffa, černě-obarvený vous a šílená interview Briana Wilsona nebo vlasy a jazyk Tima Lincecuma, tihle chlápci vždy vypadali jako, že se dobře baví. Čím více legrace máme, tím jsme více v pohodě…  tím lépe se ukazujeme a to i v týmu kolem nás.

7) Važte si jeden druhého

Jeden, pokud ne nejdůležitější, aspekt toho být opravdovým týmem šampionů je schopnost uznání lidí kolem nás. Pochopení používání schopnosti uznání udělá všechny kolem vás spokojenými, protože budou vědět, že jsou oceňováni a že přinášejí do týmu to nejlepší.
Když posloucháte rozhovory po hře během roku, v playoff, ale především po finálové hře Světové série, San Francisco Giants chápe a zosobňuje vzájemné oceňování.  Vzájemně se chválí, přidávají si kredit a posouvají se vzájemně nahoru opravdovým způsobem.
Jedna věc je vzájemné oplácení a jedna věc je dělat to upřímně. Opravdu své ego odkládají stranou tolikrát, dělají to, co musí, aby vyhráli a cení si jeden druhého. Museli počítat s oceněním talentu každého z nich, protože bez této spolupráce a podpory by se nikdy nestali šampiony Světové série.

Způsob hry je důležitější než výhra

Jsem vděčný San Francisco Giants, že nehrálo tenhle rok tak výborně, ale že hráli způsobem, jaký hráli. Byla to inspirace sledovat a oni jsou opravdu nádherný a silný příklad toho, co se stane, když se skupina jedinců spojí a hrají jako tým. Nejen že vyhráli šampionát a inspirovali celé město. Také nás hodně učí o umění spolupráce, a proto je oslavuji jako opravdové šampiony.