Staňte se koučem

Chcete se dát na dráhu kouče nebo koučky, ale nejste si jisti, jak vlastně začít? Jestliže chcete zúročit svoji práci s lidmi a věříte v možnost rozvoje osobnosti, jste na té správné cestě.

Koučink v zákoně

Chcete-li podnikat jako kouč nebo koučka, je třeba si zřídit živnostenské oprávnění – konkrétně jde o volnou živnost. Dále byste měli mít relevantní znalosti z této oblasti. Naopak není třeba žádná speciální akreditace, jak se někteří mohou mylně domnívat.
Akreditace vám však může pomoci při propagaci a celkovém marketingu. Nejrozšířenější uznávaná akreditace se skrývá pod označením ICF, druhá poté má zkratku ČAKO.
Nejužitečnější krok představuje zúčastnění se kurzu pod vedením profesionálního kouče, kde vše uvidíte v praxi. Jedním z takových kurzů je Kouč osobního rozvoje pod vedením Markéty Hamrlové. Tento kurz svým obsahem převyšuje klasické koučovací kurzy. Vychází přitom ze standardů ICF.

Hlavně praxe

Koučem se nedá narodit. Je třeba získat praxi a postupně budovat své znalosti. Vaše první kroky by měly vézt k absolvování již zmiňovaného kurzu s důrazem na praktický trénink. Na mnoha podobných kurzech se setkáte s nic neříkající teorií nebo třeba historií. A ta vám bude k ničemu.
Rovněž si dejte pozor na svůj počáteční rozpočet. Jistě i vás bude lákat moderně vybavená kancelář, ale to ze startu určitě není nejdůležitější. Své finance byste měli především vkládat do svého dalšího rozvoje a vzdělávání, čímž výrazně zkvalitníte vámi nabízené služby koučinku.
Chcete-li se o koučinku dozvědět co nejvíce a zjistit tak, zda se jedná o oblast, ve které byste se mohli angažovat, je pro vás jako stvořený kurz Základy koučinku, kde se dozvíte vše podstatné.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Gratulujeme. Jste skvělí... Děkujeme za čtení příspěvku... 

Registrujte se na webu pro další skvělé dárky... 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =