ROVNOVÁHA – šťastná žena, šťastný muž, šťastné peníze

Potkávám mnoho žen, které zápasí s vědomím své vlastní hodnoty. I já mezi ně občas patřím. Povím vám tedy příběh o své vlastní NEDOSTATEČNOSTI a o tom, jak mi ji pomohla překonat nově získaná ROVNOVÁHA…

Ještě před rokem jsem pracovala na manažerském postu v relativně velké společnosti, odkud jsem si domů odnášela velmi slušný manažerský plat.
Pak jsem se ale rozhodla odejít a začít se věnovat osobnímu rozvoji, konzultacím a koučování.
To samozřejmě znamenalo, že jsem ze začátku nevydělávala zdaleka tolik peněz jako dřív ve firmě. Trápila jsem se tím, a když jsem přemýšlela, co dělat, jakým způsobem pracovat a podnikat, na prvním místě byly vždycky peníze.
První vždycky přicházely otázky:
„Kolik z toho budu mít? Kolik mi to přinese? Za kolik to prodám?“ – místo toho, abych se sama sebe ptala: „Co mě opravdu baví? Co mám ráda? Co mě skutečně naplňuje?

Jednou večer jsem si povídala se svým mužem Davidem.

Popisovala jsem mu, jak se cítím – taková nedostatečná – když nevydělávám tolik peněz co dřív. Taková méně-cenná a neschopná – a že mám pocit, že si mě takhle nemůže vážit. Jeho reakce mě překvapila.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Gratulujeme. Jste skvělí... Děkujeme za čtení příspěvku... 

Registrujte se na webu pro další skvělé dárky... 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Řekl mi, že on to takto vůbec nevnímá a že je naopak rád, že jsem se rozhodla ve svém životě udělat změnu a jít za tím, co mě baví. O peníze prý ať se nestarám, ty vydělá on a je to pro něj takhle v pořádku. Že mu stačí, když ho budu podporovat a když já sama budu spokojená.

A v ten okamžik přišel obrovský pocit úlevy a velké „aha!“. 

 O té chvíle jsem se začala víc soustředit na to, co chci dělat a co mě baví, a přestala jsem se zabývat otázkami, kolik mi to přinese a co za to získám. Přestala jsem být tolik zahleděná sama na sebe a začala jsem víc sledovat a podporovat Davida. 

V našem životě se brzy začala naplňovat pravda moudrých slov dr. Hew Lena, který na své přednášce v Praze řekl: „Happy woman = happy money.“

Pokud je šťastná žena, jsou šťastné i děti a muži, je šťastná celá rodina a celá společnost a energie peněz proudí tak, jak má. 

Tento článek píšu v Anglii v kraji avalonských kněžek.

Jedna z nich, Katinka Soetens, mi před pár dny řekla: „Žena je zdroj, ze kterého může vzniknout život.“

Tuto hlubokou pravdu celá společnost, ale zejména my ženy velmi málo doceňujeme.

  • Máme pocit, že když jsme na mateřské nebo v domácnosti a „pořádně“ nevyděláváme a jsme závislé na svém muži a jeho příjmu, tak vlastně nic neznamenáme.
  • Máme pocit, že nikomu nic nepřinášíme, nic „pořádného“ neděláme. A pokud si tohle myslíme, naši muži nám to jako naše zrcadla potvrdí…

Nemohou jinak, protože to, na co se v životě soustředíme a dáváme tomu pozornost, v našem životě SÍLÍ a ROSTE.  

JE TOMU SKUTEČNĚ TAK?

Je to skutečně pravda, že když jen jsme, podporujeme a milujeme naše muže, rodíme a vychováváme naše děti, vytváříme náš domov a pečujeme o něj, že to nemá žádnou hodnotu?

CO JE VÍC NEŽ SCHOPNOST VYTVOŘIT NOVÝ ŽIVOT?  

Moc bych si přála, abychom se my ženy nad tím zamyslely a procítily odpověď našich srdcí a začaly podle toho jednat. Do mého života začalo najednou s tímto uvědoměním přitékat více a více peněz.

Sice na Davidovo konto, ale já pochopila, že: 

  • Tohle všechno je v mém životě.
  • Tohle jsem si já vytvořila.
  • Tohle všechno je tu k dispozici i pro mě.

Díky mně, díky tomu, že jsem, díky mé přítomnosti, mé podpoře, mé energii, mé moudrosti a upřímnosti, díky tomu všemu je můj muž schopen vytvářet velké věci, ze kterých přicházejí velké peníze.

A naopak – díky podpoře a lásce svého muže já mohu být tou, kterou jsem, tvořit a plodit, podporovat a milovat.

JÁ JSEM TVŮRCE TOHO VŠEHO. VŠE JE V DOKONALÉ ROVNOVÁZE.

Jedno by nebylo bez druhého. Ženy by nebyly bez mužů a muži by nebyli bez žen. 

Jako nejdůležitější na celé této věci přitom vnímám KOMUNIKACI a ROVNOVÁHU. 

Rovnováha pro mě v této souvislosti znamená být v souladu a harmonii se vším, co dělám. Být v jakémsi proudu, jet na vlně toho, že všechno, co dělám právě teď, dělám proto, že jsem se tak sama rozhodla, přijímám za to zodpovědnost a cítím se u toho pokud možno dobře.

Rovnováha pro mě není například to, že se přehnaně věnuji podpoře svého muže a péči o něj, aby teda vydělal ty peníze a my se měli dobře, ale na sebe si čas neudělám, i když po tom bytostně toužím. Protože pak rozhodně nejsem spokojená a vyrovnaná – a ono to tím pádem nefunguje.

Takže rovnováha!

Komunikace, tedy povídání si s mužem o tom, jak to vidím, cítím, jak to mám – a stejně tak naslouchání tomu, jak to vnímá on, je klíčem k pochopení a porozumění VLASTNÍ HODNOTĚ, kterou do vztahu přináším.

To je klíč k tomu, abychom se před muži neponižovaly, necítily se méně-cenně nebo jakkoliv nedostatečné a slabé.

Všechny tyto pocity a stavy vznikají v jen v našich hlavách, díky zkušenostem z minulosti. Pokud s nimi jdeme ven a proměníme je do dobře cílených slov, většinou zjistíme, že to jsou jen lživé domněnky, nikoliv současná pravda. 

Díky otevřené komunikaci s Davidem jsem pochopila, že pro něj není vůbec důležité, kolik vydělávám, jakou mám pozici a jestli mám nejnovější módní kousky ve skříni, ale to, že JSEM ŠŤASTNÁ A SPOKOJENÁ, protože…

ŠŤASTNÁ ŽENA = ŠŤASTNÝ MUŽ, ŠŤASTNÉ DĚTI, ŠŤASTNÁ RODINA, ŠŤASTNÁ SPOLEČNOST, ŠŤASTNÉ PENÍZE A ŠŤASTNÝ CELÝ SVĚT!