Strach a Bolest jsou Nástrojem EVOLUCE?

Aktuálně se ve všech médiích kolem nás mluví o corona viru, o opatřeních vlády, zda jsou oprávněná či přehnaná, karanténě a o krizi, kterou to způsobí a zadlužení našeho státu na roky dopředu a to vyvolává v lidech nejistotu, strach a někteří už i dnes pociťují bolest, plynoucí z přijatých opatření… 
Proto se v tomto článku zaměříme na aspekt celého dění, o kterém se nikde jinde moc nemluví. Podíváme se na STRACH a na BOLEST jako na NÁSTROJE EVOLUCE.
bolest, strach, panika, evoluce

Příroda je moudrá a jako pojistku evoluce vytvořila bolest a strach.

Bolest a strach ve skutečnosti nejsou naši nepřátelé. Pokud je dokážeme chápat správně, mohou se stát akcelerátorem štěstí, zdraví a úspěchu v našich životech.
STRACH je nevědomá samovolná emoce, vycházející z našeho podvědomí.
Drtivá většina strachů je tzv. psychologický strach, který pouze zrcadlí předchozí emočně nepříjemné prožitky a dává nám na vědomí signál k „zvýšené ostražitosti“.
Drtivá většina těchto signálů je ovšem „planý poplach“.
 

Strach a naše podvědomí

V podvědomí máme zaznamenány úplně všechny naše zkušenosti a prožitky v životě. Ty tvoří jakousi naši domnělou komfortní zónu.
Pro svůj růst pak musíme vždycky překonávat strach.
Nepříjemný pocit znamená, že nás mozek upozorňuje, abychom dané věci věnovali zvýšenou pozornost a vědomě ji vyřešili, protože na danou činnost nemá ještě vytvořený „bezpečný automatismus“ řešení.
Každý z nás jsme v podstatě „robot“, který má utvořenou identitu z předchozích prožitků, zkušeností, znalostí… ze kterých se stávají automatické návyky.
Tyto utvořené návyky potom rozhodují a předurčují naše možnosti a schopnosti být šťastný, zdraví, úspěšný.
Když si uvědomíme, že každý z nás strávíme zhruba 95% svého času právě v těchto podvědomých automatických stereotypech, tak mi asi dáte za pravdu, že je důležité je pochopit a naučit se s nimi pracovat.
 
zdraví, zdravý životní styl, zásady, skupina zdraví, facebook zdraví
 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Gratulujeme. Jste skvělí... Děkujeme za čtení příspěvku... 

Registrujte se na webu pro další skvělé dárky... 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Neuroplasticita mozku

Naštěstí náš mozek je neuroplastický, což znamená, že se v každém okamžiku mění a my se tedy můžeme kdykoliv změnit.
Naše současná osobnost není naše identita. Naše identita, schopnost úspěchu, zdraví, radosti… je taková, jaká jsou naše niterní touhy a sny.
Většinou jsme se nenarodili s nastaveními a přesvědčeními, která jsou v souladu s těmito našimi hodnoty – většinou nemáme přesvědčení, která by nám přirozeně napomáhaly dosáhnout naších, přání, snů a tužeb.
Proto nás potom v průběhu vlastní hlava „sabotuje“ a nám se nedaří podle představ.
Lze to však změnit!
 

Více a podrobněji se o tématu jak využít svůj strach a bolest ve svůj prospěch, můžete dozvědět na tomto odkaze https://www.facebook.com/zivotbezhranic.cz/posts/10158700095337556, kde i dále máte možnost pokládat své dotazy.
 


PS: Pokud byste si video rádi přehráli video zrychlenou formou a ušetřili tak svůj čas (protože je to to nejcennější, co všichni z nás máme), tak se podívejte na video přes Youtube. Zrychlení videa se Vám podaří, pokud na Youtube videu kliknete na ozubené kolečko a nastavíte si rychlost (speed).
 
Přeji krásný den a těším se na vás v živém vysílání, s láskou Petr Sládek ❤️