Stříbro – zlato na steroidech: Vyplatí se investovat do stříbra?

Při aktuální velmi nestandardní ekonomické politice (nulové a záporné úrokové sazby, tištění měny centrálními bankami ve velkém – více než 180 miliard měsíčně), jste již možná uvažovali, nebo Vám byla doporučena investice do zlata. Ale jak je na tom stříbro a investice do něj?
 
stříbro, stříbra, investice, jak investovat
 

Myslíte, že investice do zlata je dobrá investice?

Víte však, že investiční profesionálové, kteří radí svým velice bohatým klientům, doporučují dát do zlata pouze 10 až 30 procent investice a zbývající větší část investovat do stříbra?
Několik důležitých důvodů, proč investiční profesionálové upřednostňují stříbro se dozvíte níže.
Investiční stříbro nabízí příležitost návratu ke skutečným penězům, které uchovávají bohatství s potenciálem významného budoucího růstu. Stříbro bylo po tisíce let penězi, dokonce častěji než zlato.
V mnohých zemích jako např. v Indii nebo Mexiku je název pro stříbro i peníze shodný.
 

Stříbro je strategický kov a poptávka dlouhodobě převyšuje nabídku

Stříbro je nepostradatelný, strategický kov nahraditelný pouze zlatem. Používá se ve veškeré elektronice ve velmi malém množství a má přes 10 000 různých průmyslových využití.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Gratulujeme. Jste skvělí... Děkujeme za čtení příspěvku... 

Registrujte se na webu pro další skvělé dárky... 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Poptávka po stříbře dlouhodobě převyšuje nabídku.

Deficit byl pokrýván ze státních zásob. V 60. letech měla vláda USA zásoby kolem 200 000 tun stříbra. Dnes nemá žádné!
Vytěžené nadzemní zásoby jsou 5× nižší než zásoby zlata a v případě zastavení těžby by stačily jen na 4 měsíce provozu. Průměrný roční deficit přesahující 100 milionů uncí (1 troyská unce je 31,1 gramů; milion uncí je tedy 31,1 tuny) jasně ukazují i data ze Silver Institutu.
Poptávka po stříbře z rozvojových ekonomik jako Indie a Čína neustále stoupá. Jak kvůli průmyslu, tak šperkařství i jako investice. Indie v roce 2015 importovala přes 7500 tun stříbra (více než 1/3 celosvětové roční těžby).
Data také ukazují, že investiční poptávka postupně roste.  V roce 2004 činila investiční poptávka necelých 6 procent, v roce 2010 asi 14 procent a téměř 27 procent za rok 2014.
 
 

stříbro, stříbra, investice, jak investovat

 
 

Brzký konec manipulace ceny stříbra a zlata

Přestože investiční poptávka neustále roste, málokdo ví, že stříbro je jedno z nejvíce podhodnocených aktiv současnosti. Hlavně díky potlačování cen drahých kovů bankovním kartelem.
Někomu tato informace může přijít konspirační teorie, avšak nedávno svůj podíl na manipulaci ceny drahých kovů přiznala jedna z největších evropských bank Deutsche Bank.
Během dubna roku 2011, kdy nastal velký propad ceny stříbra, množství stříbra obchodovaného v jediném dnu na komoditní burze Comex převyšovalo každý den objem celosvětové roční těžby tohoto kovu.
Ceny zlata i stříbra jsou potlačovány právě velkým objemem nekrytých prodejních futures kontraktů na těchto komoditních burzách.
Trh fyzického stříbra je velmi malý. Při dnešních extrémně nízkých cenách by stačilo méně než 20 miliard dolarů ke skoupení celoroční produkce dolů. Naopak roční objem zobchodovaných kontraktů na stříbro převyšuje 5 bilionů dolarů!
 

Šestinásobek ceny v nejbližších letech?

Aktuální poměr ceny zlata a stříbra 1:75 je vysoko nad historickým poměrem 1:12.
Kdyby se tento poměr vrátil, znamenalo by to růst ceny stříbra téměř na šestinásobek.  Že se tak brzy stane, naznačuje i fakt, že na jednu vytěženou unci zlata připadá jen 10 uncí stříbra.
Stříbro je zlatem obyčejných lidí. S tím, jak bude cena zlata značně růst, se zlato pro mnohé stane nedostupným a budou raději nakupovat stříbro, jehož cena pak poroste ještě rychleji.
Odhaduje se, že do drahých kovů investuje zatím jen 1 až 2 procenta lidí. Co se stane s cenou drahých kovů než se tento počet přiblíží 3 procentům? Pouhý růst ceny zlata na dvojnásobek bude znamenat více než desetinásobné zvýšení ceny stříbra.
Češi vlastní v průměru pouze 0,8 gramu zlata. Naopak v sousedním Německu jsou investice do drahých kovů vcelku populární – průměrný Němec má 122 g zlata! Bohužel zdroj neuvádí, jak je na tom stříbro.
Avšak když uvážíme, že stříbro zatím nakupují pouze velmi informovaní lidé, tak bychom se stejně žádných zázraků nedočkali. Schválně, kolik máte zlata a stříbra ve svém portfoliu Vy?
 

Propaganda proti drahým kovům

Rozšíření investic do drahých kovů nepomáhá ani proti nim probíhající propaganda v běžných západních finančních médiích. Podstatu této propagandy odhaluje známý komoditní investor Doug Casey.
Tato propaganda je důležitou součástí strategie potlačovaní ceny drahých kovů, protože většina západních investorů nakupuje aktiva jen když jejich cena roste a téměř vůbec se nezabývá fundamentální analýzou.
Naopak Čína je jedinou zemí, kde vláda oficiálně podporuje investice do drahých kovů. Není tedy divu, že Čína a Indie se podílejí více než 40 procenty na celosvětové poptávce po zlatě i stříbře (podle některých zdrojů je tento podíl značně vyšší).
 

Asie miluje drahé kovy

Navíc Čína společně s Indií patřila mezi země, které opustily plné krytí své měny drahým kovem nejpozději. V Číně i Indii stále chybí všeobecný důchodový systém a tak obyvatelé se na důchod zajišťují nákupem drahých kovů.
Myslíte si, že tyto miliardy lidí najednou změní své myšlení, když dlouhodobě používají zlato a stříbro jako ultimátní uchovatele hodnoty? Navíc kde dnes přibývá nejvíce milionářů? Nejsou to právě tyto asijské země?
Rostoucí poptávka Číny a Indie je tedy zárukou brzkých vyšších cen zlata i stříbra, přestože západní bankovní kartel v zájmu sebezáchovy ceny těchto kovů potlačuje.
Také světové investiční legendy jako je i bývalý dluhopisový král Bill Gross nebo Stanley Druckenmiller, manažer hedgeového fondu, který vynášel více než 25 let kolem 30 procent ročně, akciové a dluhopisové trhy opouštějí a přesouvají svá aktiva do drahých kovů, nemovitostí, půdy a hotovosti.
 

Využijte příležitosti a také nakoupíte aktuálně nejvíce podhodnocené aktivum?

Existuje mnoho způsobů, jak nakupovat investiční stříbro.
Nejvýhodněji a nejpohodlněji lze však fyzické stříbro nakoupit dokonce legálně bez DPH, skrze depozit drahých kovů.
A ještě k tomu získáte unikátní online přístup k Vašemu kontu drahých kovů. Vše tedy máte pod kontrolou a můžete kdykoliv směňovat své peníze za dravé kovy a zpět.
Využijte těchto zásadních informací již dnes a nakupte své stříbro dokud, je na trhu dostupné!