Valentýn za dveřmi – proč jsou lidé naštvaní?

Velmi často na základě něčeho, co se nám děje a co vnímáme negativně (neúspěch, nedůvěra v sama sebe, strach apod.), reagujeme taktéž negativně. Děje se tak proto, že negativní myšlení plodí negativní věci a pozitivní zase ty pozitivní – ale to už všichni dávno víme.
V takovém případě se nemůžeme divit reakcím lidí, kteří jsou bez partnera. Reagují tak, jak reagují. A reagují tak proto, že je to lidskému druhu vlastní.
Až přijde Valentýn, zkuste se zeptat někoho single, jak se na 14. únor dívá. Ve slušné verzi se Vám dostane odpovědi typu:

  • Takováhle komerce mě nezajímá. (Zdalipak slavili Vánoce?)
  • Nebudu dávat někomu dárek jenom proto, že na to připadl den v kalendáři. (A co svátky a narozeniny?)
  • Je to kýč, nejsem romantik. (Kdo říká, že si Den svatého Valentýna musíte udělat kýčovitě a romanticky?)

Proč Sv. Valentýn dráždí i některé zadané?

Namítáte-li, že přehnaně negativně mnohdy reagují i lidé, kteří jsou zadaní, vždy se ptejte „Proč?“. Hledejte důvod. Co se odehrává v jejich hlavách?

Nečiní tak náhodou v obavách z toho, že bude Valentýn zapomenut v hlavách jejich drahých poloviček? Nesnaží se tak uměle ušetřit sami sebe zklamání?

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Gratulujeme. Jste skvělí... Děkujeme za čtení příspěvku... 

Registrujte se na webu pro další skvělé dárky... 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Je přeci snadnější svátek pro sebe zrušit a posléze snáze konejšit tu část svého nitra, která (i přes zákaz) stále doufala – „To přeci nevadí, že zapomněl, stejně jsem to nechtěla slavit.“ (Omlouvám se za omezený gender pohled – přeci jen více zapomínají muži.) Vraťme se ale k našim nezadaným.

Není zadaný jako zadaný – není single jako single

  • Mohu potvrdit, že z různých individuálních důvodů, existují dobrovolní a šťastní single lidé, kteří si sami vybrali být pro danou chvíli mimo partnerský vztah. Nechme je teď stranou. Jen poznamenejme, že ani jim daná situace nevydrží navěky a budou se po někom brzy poohlížet.
  • Druhá početnější skupina sestává z lidí, kteří jsou tedy sami, ale mnohem radši by ve vztahu byli – nedaří se jim však nalézt „vhodného“ partnera (o tom jindy – to by dalo na román). To jsou ti negativisté křičící a hanící svátky zamilovaných. Jsou tajně někde uvnitř naštvaní na celý svět. Proč zrovna oni nemohou narazit na někoho, s kým by byli šťastní?

Ano! Negativní plodí negativní, a protože nejsme magnety a nepřitahujeme opačné póly, narážíme stále na lidi stejně negativně naladěné.

Takový člověk, pokud chce nalézt harmonický vztah, musí něco změnit. Musí změnit přístup k věci. To zní možná trochu technicky, ale je to celé pravda.

Nezadaný člověk je nezadaný proto, protože dělá něco špatně.

Má potom na výběr ze dvou možností. Jsou skutečně jen dvě a výběr z nich není, myslím, nikterak složitý.
Buď se bude chovat a postupovat stejně jako doposud, nebo něco změní a bude spokojenější – rozumějte, buď zůstane beze změny sám, nebo si najde partnera, s kterým bude spokojený.

Pozor, to samozřejmě neznamená,

že si najde partnera a ten ho udělá šťastným. To rozhodně ne! Najde si partnera, s kterým bude šťastný. Cítíte v tom ten rozdíl? Ještě jednou.

Nikdo Vás nemůže učinit šťastnějšími než Vy sami.

Partner samozřejmě může přidat do Vašeho života spoustu dobrého a zprostředkovat Vám nesčetné krásné chvíle. Nezapomínejte však, že zde musí zákonitě fungovat reciprocita – on/ona obohacuje Váš život a vy zpětně ten jeho/její.
Je to jasné? Dlouhodobě nefunguje jen jednostranné dávání či braní – citoví upíři nejsou zrovna ideálními partnery.

Jste nezadaní či ne úplně šťastně zadaní?

Co dělat? V první řadě si uvědomit:

  • Co chcete.
  • V jaké situaci jste.
  • Co děláte špatně a jak to změníte.

Víte, co je při hledání partnera sexy? Sebevědomí!

Ne namyšlenost, pýcha či namachrovanost – ale zdravé sebevědomí.

Působíte na druhé pohlaví sebevědomě? Sebevědomí prostupuje celou Vaší osobností a vším, co s ní souvisí. Velikou měrou determinuje, jak Vás ostatní lidé vnímají a jak s Vámi jednají.
 

  • Pokud víte už nyní, co změnit, kudy se ubírat a jak se seznámit s někým, kdo zapadne do Vašeho konceptu ideálního partnera, vyrazte ven a konejte – ať nejste 14.února nepříjemní a v sakra špatné náladě.
  • Pokud nevíte, jak na to, tápete a článek Vás zaujal, klikněte zde a čtěte knihu kouče a mentora Roberta Slováka, která Vám pomůže nejen si srovnat hodnoty, ale dovede Vás k hlubšímu sebepoznání a pomůže Vám nalézt nejprve hodnotný vztah k sobě samým a následně i ostatním.

Nespěchejte, čtěte pozorně a přemýšlejte o tom, jak Vám Slova Mistrů mohou pomoci na cestě Vaším životem.

Vzhůru do akce a ať je Valentýn, komerce/nekomerce, svátkem šťastně zadaných!