Víra ve vaše sny je první krok k jejich uskutečnění

Když jsem dnes ráno v mém kanceláři otočil stránku v mém motivačním kalendáři, uvítal mne obrázek několika horkovzdušných balónů letících na jasně modré obloze. Patří to také mezi Vaše sny?
Já jsem měl možnost letět balónem dvakrát v životě. Moje vzpomínka na tento zážitek patří mezi nejklidnější a nejjasnější, co jsem kdy zažil.

Vzpomínám si na klidný let několik set metrů nad zemí. Jediný zvuk, na který si pamatuji, byl občasný zážeh plamene, když pilot korigoval směr letu. Bylo vidět na míle daleko všemi směry. Jak jsme letěli, viděli jsme ubíhat svět pod námi. Zatímco lidé dole byli zabráni do svých aktivit, my v balóně jsme si vychutnávali pocit klidu, kontrolu nad emocemi a příležitost užívat si krásu, která nás obklopovala.

Tehdy jsem si vybavil výrok bývalé první dámy Eleanor Rooseveltové:

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Gratulujeme. Jste skvělí... Děkujeme za čtení příspěvku... 

Registrujte se na webu pro další skvělé dárky... 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Budoucnost patří těm, kdo věří v krásu svých snů.

Může nás pohyb novým směrem nebo následování našich snů frustrovat? Rozhodně, protože nikdo z nás nedokáže přesně předpovědět, jakým překážkám bude na své cestě čelit. Když se objeví potíže, může to v nás vyvolat otázku, zda stojí za to pokračovat v cestě za našimi sny.

Nicméně, i ty nejcennější sny nepřichází bez velké oběti, tvrdé práce, odhodlání a celkového zaměření na “krásu” toho, co hodláme dosáhnout, když se náš sen stává skutečností.

Jak se kalendář otáčí do druhé poloviny roku, využijte to jako příležitost k tomu, že přezkoumáte své sny a cestu k nim.

sen snyMožná budete chtít začít pracovat od začátku na cílech, které jste stanovili na počátku roku. Nebo možná budete chtít vyhodnotit, co se vám stalo během prvních šesti měsíců roku, a vidět, jak to, co se událo, vás udržuje ve směru vaší vize nebo vás to svedlo z cesty. Pololetí je také skvělý čas zjistit, zda je třeba nějakým způsobem změnit své sny nebo jen jednotlivé kroky, které se chystáte učinit na cestě k nim.

Mějte ve vašem životě sny.

Nemusí to být nic komplikovaného. Možná je to dovolená,  kterou jste odkládali. Možná je to poznání nového koníčku nebo zájmu. Moje devadesátiosmiletá tchýně se udržuje sama ve směru vpřed tím, že se zúčastní každé velké rodinné události. V tomto roce se těší, že uvidí svatbu svých dvou vnuček a narození dalších dvou vnoučat.

Nakonec při posledním pohledu na citát a s ohledem na obraz těch horkovzdušných balónů plujících po obloze, nezapomeňte na to, že část této krásy, která je v budoucnu, vyžaduje, abyste žili v přítomnosti. Opusťte minulé bolesti a chyby. Nenaříkejte nad tím, co mohlo nebo mělo být. Postavte nyní základy pro to, co chcete později dosáhnout tím, že naplánujete další kroky, které vás zavedou tam, kam chcete.

Pamatujte si, že dosažení vašeho cíle nejspíše zabere nějakou dobu. Každý den vytrvejte a udělejte malý krok, který Vám přiblíží Vaše sny. To, že máte vizi, o kterou se snažíte, znamená, že jste udělali první krok na vaší cestě. Teď si užívejte kroky, které učiní vaše sny realitou.