Vše, co jste nevěděli o daňových rájích

I když se to možná na první pohled nezdá, i čeští podnikatelé se čím dál častěji uchylují k sídlům v některém z daňových rájů. Jaké je k tomu vedou důvody a které země jsou těmi nejoblíbenějšími?

Daňové ráje se těší oblibě

V České republice se počet subjektů se sídlem v daňovém ráji neustále zvyšuje. V současné době dosahuje toto množství téměř třinácti tisíců. Jen za prvních devět měsíců roku 2016 se počet zvýšil hned o 229 subjektů.
Roste tak množství investic do základního kapitálu těchto firem. A podobný vývoj možná bude pokračovat i nadále.

Důvody pro zahraniční sídlo

Ptáte se, proč se vlastně majitelé podniků rozhodují pro sídlo v zahraničí? Odpověď je poměrně prostá. Zkrátka jim něco u nás chybí. Za ten hlavní důvod lze považovat zejména snahu o vyhnutí se vysoké míře zdanění.
Nikdo nechce platit zbytečně vysoké daně, pokud nemusí. Druhým primárním důvodem je touha po zachování jisté dávky anonymity.
Zajímá vás, jak jsou na tom ale konkrétně obyvatelé České republiky?
Proč se Češi rozhodují pro sídlo někde na ostrově obklopeném oceánem? Je to zejména z toho důvodu, že takovým podnikatelům u nás chybí stabilní právní a daňový systém, který by se neustále neměnil.
Určitě jste sami zaznamenali, kolikrát jste se museli seznamovat s nejrůznějšími novelami a novinkami.
S tím souvisí i stabilní podnikatelské prostředí. Nikdo nechce začít podnikat v zemi, kde si není jist dalším vývojem, proto raději přistoupí na zahraniční sídlo. A v neposlední řadě je to i vysoké daňové zatížení u nás. Proč nepřistoupit na nějaké nižší, pokud to jde?

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Gratulujeme. Jste skvělí... Děkujeme za čtení příspěvku... 

Registrujte se na webu pro další skvělé dárky... 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Nejoblíbenější daňové ráje

Z dlouhodobého hlediska jsou velice oblíbenými Kypr a Seychely. O těch jste již určitě někdy slyšeli. Co vás možná překvapí je Nizozemsko.
U něj totiž můžete namítat, že zdejší daňové zatížení je zhruba stejné s tím naším. Co se však liší, jsou další podmínky, které jsme výše zmiňovali. Jedná se o stabilnější stát.
Když se řekne daňový ráj, rozhodně si spousta z vás vybaví nějaký ostrovní stát. Mezi ty nejčastější přitom patří Maledivy, již zmiňované Seychely a Bermudy.
Napadá vás, jaký daňový ráj máme my v Evropě? Kromě Lichtenštejnska se jedná ještě o dva drobné státy. Gibraltar na jihu Pyrenejského poloostrova a Monako obklopené Francií.
Posledním daňovým rájem, do kterého ovšem přichází relativně obrovské množství podnikatelů, patří Delaware. Jeden z padesáti amerických států, který má tu výhodu, že sídlo v USA vypadá rozhodně důvěryhodně.
Zjistěte více o investicích a projektu www.rentaprozivot.cz.