Vyzkoušejte tento NETRADIČNÍ nástroj pro osobní rozvoj – mějte koníčka…

Nebudu mluvit o šamanských technikách zapomenutých kmenů ani o hypermoderních technologiích.
Pro mě je největším překvapením a učitelem v oblasti práce na sobě… kůň!
Největší lekce dostávám tam, kde jsem je nečekala – v ohradě se svým koněm. Parťákem, se kterým se sžívám několik měsíců, a už jsme spolu prožili tolik, že se mi to zdá až neuvěřitelné.

Nemusíte být jezdci…

Kůň ve vás může vzbuzovat pochopitelný respekt nebo jen lhostejný nezájem o veliké a trochu záhadné zvíře. Ale pokud máte tu možnost, jděte se na koně podívat. Přibližte se jim a počkejte, jak na vás budou reagovat.

I koně jsou osobnosti a velmi se od sebe charakterově liší. Ale mají jedno společné.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Gratulujeme. Jste skvělí... Děkujeme za čtení příspěvku... 

Registrujte se na webu pro další skvělé dárky... 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Jsou mistři ve čtení řeči těla. Musí být…

Aby přežili, naučili se dokonale číst řeč těla těch koní ve stádě, kteří například:

  • vedou,
  • řeší problémy,
  • varují před nebezpečím.

Proto takový kůň, ať už je to kostnatý vysloužilec, veskrze otrávený lidmi, nebo lesklý atlet s jiskrou v oku, do vás vidí stejně jako sfinga v pohádce „Nekonečný příběh“.

Pamatujete? Vidí až do vašeho nitra.

Kůň vám nastaví dokonalé zrcadlo….

Poví vám svým chováním, co cítí uvnitř ve vás (nejistotu, smutek, radost, lásku) a zprostředkovaně vám tak velice přesně ukáže, jak vás, pravděpodobně, vnímá okolí – i když jen na té hluboké, pradávné, intuitivní vlně.

Lidé, kteří svou vlastní nejistotu a slabost maskují agresí a na odiv stavěným siláctvím, možná svého psa i koně (a dítě) ukřičí a ubijí do stavu rezignace a vynucené poslušnosti. Ale kůň má oproti psovi velkou výhodu.

Váží přes půl tuny a ve chvíli, kdy má jezdce na hřbetě, má jeho život ve svých rukách, pardon – kopytech. To už stojí za zamyšlení jezdce. Pud sebezáchovy rozumného jezdce donutí udělat ze sebe pro koně natolik spolehlivého, milovaného a respektovaného partnera, že ho kůň ponese rád a ochotně třeba i do pekla.

A protože koně dokáží vrstvičku uměle vytvořeného postoje prohlédnout jako nic, nezbyde člověku nic jiného, než se stát pro koně pravým leaderem a s tím jde ruku v ruce i to, že se stane leaderem pro své děti, partnera, pro kohokoliv, koho potká.

Kdo naslouchá jasné řeči koní, ten má v rukou mocný nástroj…

Může na sobě pomocí přesné zpětné vazby zapracovat v krátké době tak, jak se to mnohým nepodaří za celý život. V očích těchto moudrých a nádherných zvířat uvidí sebe sama takového, jakým opravdu je.

Většinou to není příjemný pohled. Proto je tolik koní bito a ponižováno. Ale naštěstí jsou i lidé, kteří se té hozené rukavice chopí a stanou se majákem nejen pro koně, ale také pro mnohé lidi.

Koně jsou archetypem moudrosti. Pradávným mostem mezi dvěma světy. Tím hmatatelným a tím jen tušeným. Pokud máte tu možnost, navštivte je s úctou, přivoňte k jejich srsti a podívejte se jim do očí. Můžete si tím ušetřit roky meditací a rozjímání.

Let prostorem na hřbetě koně je úžasný zážitek…

Ale ještě úžasnější je, když vás kůň následuje a říká svým tělem: „Člověče, konečně jsi na sobě zapracoval tak, abych se s tebou mohl cítit dobře a bezpečně. Jsi tu se mnou tady a teď, přítomen duchem i tělem. 

Neřešíš minulé a budoucí emocionální propletence, nelituješ se. Jsi moje jistota a já půjdu s důvěrou tam, kam půjdeš ty.“ To je od koně velký dar. V tu chvíli se totiž s vámi tak budou cítit i lidé ve vašem životě.