Vyzkoušejte tento NETRADIČNÍ nástroj pro osobní rozvoj - mějte koníčka... - ŽivotbezHranic.cz

Vyzkoušejte tento NETRADIČNÍ nástroj pro osobní rozvoj – mějte koníčka…

Nebudu mluvit o šamanských technikách zapomenutých kmenů ani o hypermoderních technologiích.
Pro mě je největším překvapením a učitelem v oblasti práce na sobě… kůň!
Největší lekce dostávám tam, kde jsem je nečekala – v ohradě se svým koněm. Parťákem, se kterým se sžívám několik měsíců, a už jsme spolu prožili tolik, že se mi to zdá až neuvěřitelné.

Nemusíte být jezdci…

Kůň ve vás může vzbuzovat pochopitelný respekt nebo jen lhostejný nezájem o veliké a trochu záhadné zvíře. Ale pokud máte tu možnost, jděte se na koně podívat. Přibližte se jim a počkejte, jak na vás budou reagovat.

I koně jsou osobnosti a velmi se od sebe charakterově liší. Ale mají jedno společné.

Jsou mistři ve čtení řeči těla. Musí být…

Aby přežili, naučili se dokonale číst řeč těla těch koní ve stádě, kteří například:

  • vedou,
  • řeší problémy,
  • varují před nebezpečím.

Proto takový kůň, ať už je to kostnatý vysloužilec, veskrze otrávený lidmi, nebo lesklý atlet s jiskrou v oku, do vás vidí stejně jako sfinga v pohádce „Nekonečný příběh“.

Pamatujete? Vidí až do vašeho nitra.

Kůň vám nastaví dokonalé zrcadlo….

Poví vám svým chováním, co cítí uvnitř ve vás (nejistotu, smutek, radost, lásku) a zprostředkovaně vám tak velice přesně ukáže, jak vás, pravděpodobně, vnímá okolí – i když jen na té hluboké, pradávné, intuitivní vlně.

Lidé, kteří svou vlastní nejistotu a slabost maskují agresí a na odiv stavěným siláctvím, možná svého psa i koně (a dítě) ukřičí a ubijí do stavu rezignace a vynucené poslušnosti. Ale kůň má oproti psovi velkou výhodu.

Váží přes půl tuny a ve chvíli, kdy má jezdce na hřbetě, má jeho život ve svých rukách, pardon – kopytech. To už stojí za zamyšlení jezdce. Pud sebezáchovy rozumného jezdce donutí udělat ze sebe pro koně natolik spolehlivého, milovaného a respektovaného partnera, že ho kůň ponese rád a ochotně třeba i do pekla.

A protože koně dokáží vrstvičku uměle vytvořeného postoje prohlédnout jako nic, nezbyde člověku nic jiného, než se stát pro koně pravým leaderem a s tím jde ruku v ruce i to, že se stane leaderem pro své děti, partnera, pro kohokoliv, koho potká.

Kdo naslouchá jasné řeči koní, ten má v rukou mocný nástroj…

Může na sobě pomocí přesné zpětné vazby zapracovat v krátké době tak, jak se to mnohým nepodaří za celý život. V očích těchto moudrých a nádherných zvířat uvidí sebe sama takového, jakým opravdu je.

Většinou to není příjemný pohled. Proto je tolik koní bito a ponižováno. Ale naštěstí jsou i lidé, kteří se té hozené rukavice chopí a stanou se majákem nejen pro koně, ale také pro mnohé lidi.

Koně jsou archetypem moudrosti. Pradávným mostem mezi dvěma světy. Tím hmatatelným a tím jen tušeným. Pokud máte tu možnost, navštivte je s úctou, přivoňte k jejich srsti a podívejte se jim do očí. Můžete si tím ušetřit roky meditací a rozjímání.

Let prostorem na hřbetě koně je úžasný zážitek…

Ale ještě úžasnější je, když vás kůň následuje a říká svým tělem: „Člověče, konečně jsi na sobě zapracoval tak, abych se s tebou mohl cítit dobře a bezpečně. Jsi tu se mnou tady a teď, přítomen duchem i tělem. 

Neřešíš minulé a budoucí emocionální propletence, nelituješ se. Jsi moje jistota a já půjdu s důvěrou tam, kam půjdeš ty.“ To je od koně velký dar. V tu chvíli se totiž s vámi tak budou cítit i lidé ve vašem životě.