Vždy věř sobě a svému systému!

Ten samý den, povzbuzen prvním úspěšným obchodem jsem vstoupil do dalšího obchodu. Opět na zlatě, opět jsem předpokládal, že cena půjde nahoru.
Cena vibrovala několik minut okolo vstupní ceny. Ani pořádně nahoru, ale ani dolů. Už to trvalo přes deset minut a pořád nic. Tak jsem obchod ukončil se ziskem 5 dolarů. Pro dnešek to stačí. Zítra je taky den a určitě bude zase šance na obchod.
Šance byla, tentokrát jsem bral 150 dolarů, byl jsem tzv. vyhozen na posunutém stop losse. To jde. To opravdu jde. Tak jsem se povzbuzoval. Za dva dny 355 dolarů výdělek. To je dobré. 355 dolarů bylo tehdy asi 6 500 korun.

Se ztrátami je nutno počítat

Přišly samozřejmě i ztrátové obchody, musely přijít. Nelze jen vydělávat. Ale zisky musí být větší než ztráty. U mne byly. Za tři měsíce mně na účtu přibylo přes 3 500 dolarů, což je asi 1150 dolarů měsíčně, v korunách přibližně 20 000. Dvacet tisíc korun měsíčně! 

Baví mě to stále víc a víc

To je paráda. Nemusím ráno vstávat do práce, nemusím nikde jezdit, nemusím se rozčilovat se šéfem, nemusím přesvědčovat klienty, nemusím…. Jsem svým pánem, pracuji z obýváku, pracuji kdy chci, soboty, neděle a svátky mám volno. Našel jsem nový byznys, který chci dělat. Už v životě nechci nc jiného dělat. Chci obchodovat a investovat na burze. To je to, co chci dělat. Byl jsem nadšen. 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Gratulujeme. Jste skvělí... Děkujeme za čtení příspěvku... 

Registrujte se na webu pro další skvělé dárky... 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Tvrdé procitnutí

A začal jsem dělat chyby o nichž jsem často četl. Ale byl jsem přesvědčen o tom, že mně se to nemůže stát. Já přece o těch chybách vím. Mně se to stát nemůže!

Ale stalo se. Za další dva měsíce jsem prodělal celý dosavadní zisk. Za další tři měsíce jsem měl pryč jednu třetinu původního účtu.

Tedy za 8 měsíců obchodování jsem prodělal třetinu účtu, tedy asi 1 700 dolarů. Na koruny 30 000 korun. Toto jsem nečekal. Toto je špatné. Vždyť to jde vydělávat. Přece jsem vydělával! A najednou toto. To je zlé.

Nevíte o nějakém byznysu?

A začal jsem pomalu přemýšlet o jiném byznysu. Přemýšlel jsem o tom, že asi budu dělat něco jiného. Ale stále jsem se v myšlenkách vracel k tomu, že se na burze dají vydělat peníze. Vždyť já jsem jich přece vydělal dost. Vrátil jsem se ke svým obchodům a začal je znovu probírat.

Posuneme se v čase

Uběhly necelé dva roky. Nyní popíši dva obchody, které jsem uskutečnil v pátek 4.května letošního roku.  Odpoledne byla zveřejněna důležitá data z amerického trhu práce.

Trh práce v Americe nedopadl nejlépe. Další důležitou událostí byly nedělní volby ve Francii a v Řecku. Předpoklad byl, že Sarkozy volby nevyhraje a jak dopadnou volby v Řecku?

To byla velká neznámá. Tedy z fundamentálního hlediska se dalo s velkou pravděpodobností předpokládat, že pár EUR/USD bude klesat, jinými slovy řečeno, dolar bude posilovat na úkor eura. Na tomto předpokladu jsem založil svoji strategii a čekal na signál.

Ztráta? Hlavně neztratit nervy!

První signál přišel v 15.35, kdy se vytvořila úsečka zvaná Pinbar. Čekal jsem na její potvrzení. Další úsečka byla opět Pinbar. Teď jsem již nečekal na potvrzení a po jejím dokončení jsem na úrovni 1.31660 vstoupil do obchodu. Následující úsečka však byla modrá, tedy cena rostla a já se dostal do ztráty. A další úsečka? Cena opět rostla a byl zasažen můj stop loss. Prodělal jsem 10 bodů. 

Následuje druhý obchod

Růst ceny se však zastavil a cena začala klesat a vytvořila se opět úsečka pinbar. Počkal jsem na potvrzení. Následující úsečka byla červená a proto jsem po jejím dokončení znovu vstoupil do pozice na ceně 1.31634. A cena klesala.

Za čtvrt hodiny jsem byl v zisku asi 10 bodů a proto jsem posunul stop loss na vstupní úroveň. Již neprodělám. Za dalších 5 minut jsem byl v zisku již 20 bodů a proto jsem opět posunul stop loss, tentokrát na 10 bodů v zisku.

Kdyby se trh obrátil a cena rostla, pak na tomto obchodě získám profit 10 bodů a tím si nahradím ztrátu u předcházejícího neúspěšného obchodu. Dnes již neprodělám.

Obchod končí …

S tímto jsem počítač vypnul a odešel jsem na schůzku. K počítači jsem se dostal po šesté hodině večer. Cena opět klesala po předchozí korekci. Trh dole vytvořil úsečku Pinbar a následující úsečka byla modrá, tedy dalo se předpokládat, že cena poroste. Proto jsem v 18.45 obchod ukončil na úrovni 1.30864.   

Rekapitulace tohoto obchodování?

Ztráta 10 bodů a zisk 77 bodů, tedy výsledek je zisk 67 bodů. Jeden bod je 10 dolarů, tedy zisk byl 670 dolarů. Při kurzu přibližně 19.10 korun za dolar činil výdělěk asi 12 800 korun.