Zajistěte si letní úspěch

Možná jste právě dokončili vysokou školu, jste uprostřed změny kariéry a nebo znovu rekonstruujete svůj život po ekonomické krizi – jakýkoliv je váš příběh, jestli hledáte způsob, jak posunout svou kariéru, není lepší čas než léto.
Když vaši vrstevníci budou přemýšlet o tom, že by si v létě odpočinuli od hledání práce, měli byste tohoto času využít jako podkladu pro váš budoucí úspěch.

Řady nezaměstnaných čekají

Podle Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj je světová nezaměstnanost stále 8,5%, zatímco americká nezaměstnanost zůstává na ohromujících 9,3% a Kanada zůstává na 7,4%.
Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj hlásí, že od začátku ekonomické krize kolem 3,5 milionu mladých lidí celosvětově rozšířilo čísla nezaměstnanosti.
Podle Úřadu pro statistiky práce ti pod 30 let mohou být nejtvrději zasažení s podílem 30% nezaměstnaných v populaci pod 30 let.
Co všechno toto znamená pro ty, kdo se snaží určit směřování své kariéry?
Znamená to, že je konkurence mezi pracovními silami ještě silnější.
Podle aktuálních průzkumů personalisti hlásí, že jejich firmy jsou si vědomy, že ekonomika bude expandovat v příštím půlroce a zvýšení přijímání lidí bude pravděpodobnější.
Místo srkání mojita u bazénu v létě byste měli raději vytvářet a začít používat novou kariérní strategii naskočením do soutěže.

Letní zpomalení

Letní šance na úspěch
I když můžete argumentovat, že léto může být pro některé odvětví náročnější, s fungováním s menším počtem zaměstnanců, letní pracovní dobou a sníženou produkcí, s čím však nepočítáte, jsou potenciální možnosti zaměstnání, které prázdniny zaměstnanců znamenají.
Pro někoho, kdo chce získat zkušenosti pro něj v novém oboru, léto pro ně znamená perfektní šanci do situace vpadnout a pomoci firmě maximalizovat produkci v době absence zaměstnanců.
Protože jsou věci pomalejší, můžete být schopni získat kvalitní jeden na jednoho mentoring.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Gratulujeme. Jste skvělí... Děkujeme za čtení příspěvku... 

Registrujte se na webu pro další skvělé dárky... 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Stáže a dobrovolnictví

Stáže byly dlouhou dobu respektovanou cestou lidí, kteří právě ukončili školu, aby nastoupili do pracovního života. Především ve vysoce konkurenčních oborech, jako právo a žurnalistika.
Ale stáže nejsou dost pro současné studenty. Stáž uprostřed kariéry se stala perfektní cestou, jak změnit cestu svojí kariéry nebo vyplňování prázdných polí ve své kariéře a přitom udržovat své schopnosti a dosavadní výsledky relevantní.
Často stáže jako tyto vedou k nabídkám práce na konci léta s tím, že někteří vám dokonce zaplatí za vaši předchozí snahu.
Když neseženete práci, získáte alespoň praxi pro vaši další kariéru a vytváříte si hodnotné kontakty v oblasti, která vás zajímá. Jen proto, že váš obor obyčejně nenabízí stáže, neznamená, že to nemůžete zkusit.
Přiblížit se a rozvinout nápad na vaše ideální podniky, sdílení přesněji toho, co myslíte, že můžete nabídnout a proč – můžete být překvapeni jejich reakcí.

Dosáhnout úspěchu skrze dobrovolnictví?

Také dobrovolnictví v místní neziskové organizaci ve vašem oboru (nebo podobných) vypadá dobře na vašem životopisu a vytváří dovednosti a kontakty, které mohou vést k pozici vašich dnů.

Výzkum a síťování

1. Pokud hledáte práci, dejte lidem vědět!

Není důvod dělat z toho tajemství. Dosáhněte vašich přátel, kolegů, sousedů, rodiny a popřípadě i náhodných známostí – nikdy nevíte, kdo vám může pomoci k další skvělé kariéře.

2. Běžte na události v oboru, konference a setkání.

Spojení s vašimi vrstevníky upřímným způsobem vás může dostat do víru možných nových pozic a dovolí vám udržet se v obraze ve vašem oboru.
Skoro 80% zaměstnaných je zaměstnáno touto cestou.

3. Průzkum: Kde byste chtěli ideálně být ve vaší kariéře?

Podívejte se, kdo dělá to, co chcete dělat vy a zkuste zjistit, jak se k tomu dostali.
Zeptejte se jich, jestli by byli otevření k tomu vám pomoci.

4. Držte se informací o změnách ve vašem oboru, zkoumejte současný trh a nové inovace.

5. Rozviňte své schopnosti: Existuje nová schopnost, kterou můžete rozvíjet nebo vědomosti, které můžete rozšířit, abyste zvýšili svou cenu na trhu.

Použijte tento čas k braní hodin, buďte mentorování nebo si čtěte novinky a knihy z oboru.
Tento typ vášně pro vaši kariéru ukáže zaměstnavateli, že se zajímáte.
Pamatujte, že na konkurenční pracovní trhu chtějí zaměstnavatelé vidět váš potenciál v akci, ne fotky z dovolené.