Zaměstnání a Cash Flow kvadrant: Jak získat pasivní příjem? [Část 2.] + Audio Zdarma ke stažení na konci článku

cashflow kvadrant zaměstnání cash, cash flow, cash flow kvadrant, finanční nezávislost, zaměstnanec, zaměstnání Zaměstnání a Cash Flow kvadrant: Jak získat pasivní příjem? [Část 2.] + Audio Zdarma ke stažení na konci článkuČlánek pojednává o Zaměstnání – jedné ze čtyř kategorií Cash Flow kvadrantu, do které spadá
většina výdělečné populace, plus shrnutí jednotlivých výhod a nevýhod této kategorie.
 

Proč vlastně většina lidí chodí do zaměstnání?

Systém tradičního školního vzdělávání nás systematicky připravuje na to, abychom si našli tzv. “dobrou a jistou práci” a tak tento model automaticky následujeme bez velkého přemýšlení…

Existuje 95% šance, že 95% z toho, co umíte a víte, jste se naučili od někoho, kdo patří do 95% příjmové skupiny…

 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Gratulujeme. Jste skvělí... Děkujeme za čtení příspěvku... 

Registrujte se na webu pro další skvělé dárky... 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Většina lidí, se kterými v průběhu dospívání přijdeme do styku, jsou zaměstnáni – ať už se jedná o učitele, vychovatele, rodiče či rodinné příslušníky, přátelé či známé – ti všichni nás zpravidla nemohou naučit nic moc o tom, jak podnikat nebo investovat, nebo jak vytvářet pasivní příjem či aktiva.

Jestliže nikoho kdo by podnikal či investoval neznáme, volíme raději cestu na základě známého příkladu – najdeme si práci a celý život pracujeme pro někoho druhého…
 

A i když se to pojí z mnoha omezeními, je to “bezpečné“, protože to tak přece “dělá každý“. Je to tedy “normální” ač před 150 lety bylo normální něco zcela jiného:

 • většina lidí měla svou vlastní živnost nebo hospodářství
 • a to se dědilo z otce na syna.

Nehledě na to, že je dnes méně a méně příležitostí k tomu najít skutečně “dobrou a jistou práci“, která by navíc člověku umožňovala žít podle svých vlastních představ, pravidel a přání a byla dostatečně flexibilní s neomezeným příjmovým potenciálem…
 

Tématu Cash Flow kvadrantu se rovněž věnuji v těchto dalších článcích…

 

Raději byste místo čtení shlédli video? Tady je…


.

Příjem lidí, kteří jsou zaměstnaní, je vytvářen čistě na bázi jejich aktivního úsilí:

Typický den pro tyto lidi vypadá tak, že vstanou a odejdou na 8 hodin (nebo více) od své rodiny pracovat na snu někoho druhého bez možnosti, aby ze svou mnohdy velmi kvalitně odváděnou činnost získali příjem, který si skutečně zaslouží nebo takový, který je zabezpečí na důchod, měli lepší životní styl, mohli cestovat…

 • Pokud lidé v zaměstnání sami nepracují, nevydělávají peníze.
 • Nepřijdou-li do zaměstnání, nedostávají zaplaceno.

 
Nepracuje pro ně žádný funkční systém, který by jim sloužil bez jejich současného aktivního přispění. Ve skutečnosti, oni sami jsou systém pro někoho (majitele firmy / vládu).
Je to reálný příklad Sisyfovské práce – přijdu, potlačím onu “kouli” do kopce a další den musím přijít znovu, protože se mi koule skoulí dolů. A další den takto pokračují znovu a znovu a každý den začínám od nuly.
cashflow kvadrant zaměstnání cash, cash flow, cash flow kvadrant, finanční nezávislost, zaměstnanec, zaměstnání Zaměstnání a Cash Flow kvadrant: Jak získat pasivní příjem? [Část 2.] + Audio Zdarma ke stažení na konci článku
 

Zaměstnanci v zaměstnání ve skutečnosti nevytváří nic sami pro sebe.

Místo, kde pracují, nevlastní…
Nemohou tedy, na rozdíl od podnikatelů, začínat tam, kde skončili včera a navázat na své předchozí úsilí, nebo těžit z toho, co vytvořili před rokem či dvěma a navyšovat své měsíční příjmy.
Zaměstnanci často odvádějí velmi kvalitní práci a dělají to 5 dní do týdne, 11 měsíců do roka, 40 až 45 let svého života, aby se kolem 65 let probrali a zjistili, že ať už vydělávali v průběhu života kolik chtěli, stejně klesnou na důchodový příjem kolem 9000 CZK / měsíc.
Prostě a jednoduše si nevytvořili žádný pasivní příjem, který by jim umožnil mít v důchodu vyšší životní standard.
 

Zaměstnání je takové trošku novodobé otroctví…

Ano, je to silný výrok, ale pro lidi, jež je zaměstnání jediným zdrojem příjmů je to jako v novodobém otroctví – jejich “šéf” nepřímým způsobem rozhoduje o tom…

 • kde budou bydlet,
 • jak se budou oblékat,
 • do jakých restaurací budou chodit,
 • kolik dětí budou mít,
 • v jakém autě budou jezdit,
 • kam pojedou na dovolenou,
 • na jakou školu budou chodit jejich děti a
 • tak dále…

A smutnou skutečností je, že v důchodu na tom nebudou ani o trochu lépe.
 

Je zaměstnání ta nejbezpečnější cesta, jak jít životem?

Mnoho lidí je v této kategorii, protože je přesvědčeno o tom, že tato cesta je ta nejbezpečnější jak jít životem.
Jsou však vždy překvapeni, co se to děje, když se společnosti, kde pracují, zrovna nedaří a jejich teplé, bezpečné místo není najednou tak teplé a bezpečné a dokonce hrozí, že budou odejití.
 
Ano jistě, zaměstnání má jisté výhody, ale také mnoho nevýhod…

Výhody Zaměstnání:

 • Relativně stabilní a předpověditelný příjem, který se s troškou disciplíny dá použít na start svého podnikání nebo na investování.
 • Nemusíte se starat o své daňové přiznání (= což může být zároveň nevýhoda)…
 • Mohou se spolehnout na to, že mají určitý počet dní dovolené.
 • Mají nějaké zaměstnanecké výhody – auto i k soukromým účelům, telefon, notebook, vzdělávání, příspěvek na bydlení, příspěvek na stravování, občerstvení na pracovišti zdarma, týden nebo dva týdny dovolené navíc, pružná pracovní doba, někdy i 13-tý plat.

 

Nevýhody Zaměstnání:

 • Do práce i z práce chodí ve stejnou dobu, jako mnoho jiných a tak se ráno i odpoledne účastní pravidelného rušného dopravního provozu.
 • Jejich příjem je vytvářen čistě na bázi jejich aktivního úsilí – žádný pasivní příjem, žádná finanční svoboda. Nepracuje pro ně žádný funkční systém, který by jim sloužil bez jejich současného aktivního přispění.
 • Vláda zaměstnancům zkrátí plat o daň, aniž by se jich ptala nebo aniž by do toho nějakým způsobem mohli mluvit, a pak jsou ještě jednou zdaněni při nákupech….
 • Nemohou využívat příliš mnoha daňových úspor a tak na daních zaplatí nejvíce
 • Nevhodný pracovní kolektiv či prostředí – politikaření a pomluvy na pracovišti
 • Nemají plnou kontrolu nad svým životem – někdo jiný určuje podmínky a pravidla…

 

[Mluvil s jedním právníkem, který pracuje pro nadnárodní společnost a platí zde jedno pravidlo, které je nepsaným zvykem, aby neměl v práci problémy:” Do práce dříve než tvůj šéf a domů později…!”
Škoda, že ‘šéf’ nemá rodinu a tak chodí před devátou ráno a končí kolem osmé večer 4 dny v týdnu, 48 týdnů v roce a právník má mladou rodinu a svého čerstvě narozeného synka téměř nevidí…]

 

 • Nemají možnost volně si plánovat svůj čas – nemohou si vzít dovolenou, kdy se jim zlíbí – podléhají rozhodnutí někoho druhého nebo celozávodní dovolené…
 • Největší skok v navýšení příjmů zažívají tehdy, když jdou ze školy do svého prvního zaměstnání – pak už většinu čeká jen mírné navýšení od 1-10% za rok – když mají štěstí.
 • Musí neustále hledět na to, co si myslí jejich šéf, nebo organizace, pro kterou pracují.
 • Často žijí život plný omezení a často i strachu a frustrace.

 
Pokud se nacházíte čistě jen v této kategorii Cash Flow kvadrantu, pak toto Vaše bezpečí je a vždy bude jen omezené.
Nepřeji Vám to a byl bych rád, pokud by Vám Vaše zaměstnání skutečně poskytovalo vše, co od života chcete a to do konce Vašeho života, zkušenost mi však napovídá, že ti, co dnes považují své místo za teplé a bezpečné, o něm budou přemýšlet zcela jinak v horizontu příštích 3, 5-ti či desíti let.
 

Zaměstnání – Co může být řešením?

Jestliže se nacházíte v této kategorii Cash Flow kvadrantu – jste zaměstnání a chcete to změnit, protože chcete mít více pasivní příjem než máte, chcete mít více svobody a klidu ve svém životě, pak je potřeba začít přemýšlet o tom, jak byste mohli vytvořit dodatečný příjem.
A nyní nemám na mysli tím, že si najdete druhou práci, kde budete vyměňovat dalších x hodin denně za to, abyste vydělali pár tisícovek navrch k tomu co máte.

Potřebujete myslet v kategorii toho, jak navýšit svůj příjem tak, abyste jej mohli “škálovat” bez závislosti na Vašem vlastním osobní čase. Tzn. potřebujete najít způsob, jak můžete podnikat nebo investovat.

Nečekejte v zaměstnání se založenýma rukama a nečekejte na dobu, až budete skutečně potřebovat nějaké východisko či další řešení svých financí…
 

‘Kopejte studnu, dokud NEMÁTE žízeň…’

Posuňte se do dalších kategorií Cash Flow Kvadrantu.
A přitom nutně nemusíte opouštět pracovní pozici, začněte s podnikáním nebo investováním na částečný úvazek.
Začněte na částečný úvazek tvořit něco svého, začněte krok za krokem vytvářet systém, který v průběhu 2 nebo 3 let bude základnou pro Vaše osvobození od Vašeho zaměstnání.

Pokud se s tím nechcete trápit sami a raději chcete získat osvědčený systém, který mám připravený nebo nemáte dostatek prostředků, abyste mohli investovat, pak klikněte zde.

 

Navazující části článku…

Jestliže Vás téma Cash Flow Kvadrantu zajímá více, pak si přečtěte jednotlivé pokračování, která hlouběji rozebírají jeho jednotlivé kategorie:

 

Závěrem na téma Zaměstnání a Cash Flow kvadrant…

 • Jestliže jste mladí a po škole a začínáte svou produktivní část života, nemyslím si, že je špatné jít do zaměstnání a naučit se základům disciplíny a odpovědnosti, které jsou potřeba a vydělat první peníze.
 • Jestliže však už máte své zaměstnání delší dobu, myslím, že je potřeba, abyste si jej prozatím podrželi, abyste měli peníze pro start svého podnikání na částečný úvazek nebo na první investice.

V obou případech však hledejte způsob, jak můžete začít vytvářet pasivní příjem a přesunout se v nějaké blízké budoucnosti z levé strany Cash Flow kvadrantu na stranu pravou, vydělávat více peněz, dosáhnout finanční a časové svobody a mít více klidu ve svém životě.

Stáhněte si k danému tématu skvělou Audio nahrávku z přednášky o financích, která Vás naučí lépe chápat kapitalismus a ukáže možnosti, co to pro Vás může znamenat.

Jestliže Vám v této oblasti mohu asistovat, kontaktujte mě.
Přeji skvělý den a těším se na naše osobní setkání.
 

PS: Chcete se na pravou stranu Cash Flow kvadrantu přesunout dříve než ostatní?

Objevil jsem způsob, jak člověk může získat svůj pasivní příjem a “ŽÍT Život bez hranic” tím, že vybuduje podnikání vedené z domu a mám systém, který zvládne každý, kdo má sen a chce jej naplnit. Nezahrnuje to prodávání a nejlepší na tom je, že to nevezme ani moc času – asi tak 30 minut soustředěného úsilí / den.
Chtěl/a byste o tom vědět více? Kontaktujte mě…
 

Jestliže je článek nápomocný, dejte to vědět…

 • Sdílejte článek na sociálních sítích se svými přáteli…
 • Zašlete odkaz na článek emailem svým nejbližším nebo spolupracovníkům
 • Rozdělte se o své myšlenky níže v diskuzi.
 • Klikněte na tlačítko “Děkuji” níže pod tímto článkem…
English translation of this article you will find here.

 

Tipy a nabídky 5v1