Zapisujte si! Zápis je nástroj na cestu k úspěchu

Velmi dobře si pamatuji, že již od první třídy mám dobrou paměť. Nikdy jsem neměl problém si pamatovat fakta, čísla, data, události a detaily mých zážitků v životě. Jako takový jsem vyrostl z návyku, ukládat si věci do paměti tím, že si je ohmatám na rozdíl od toho, abych si dělal zápis. Je to trošku ironie. Jakmile jsem vyrostl, zjistil jsem, jak důležité je si zapisovat své myšlenky – je to způsob, který pomůže hnout se v životě vpřed a získat představu toho, co ve svém životě chceme.

Můžete říct, že děláte to samé pro svůj úspěch?

Když si zpětně pročítám měsíční zápisky, které jsem si psal několik posledních měsíců, pomáhá mně to upevnit zásady, kterým věřím, že mi pomáhají se v životě posunout dál. Navíc, každá kniha nebo článek o stanovování cílů nebo plánování, které jsem četl, zdůrazňuje bod, že bychom si měli zapisovat všechny kroky, které chceme podniknout za dosažením svého cíle.

Navíc kniha, kterou současně čtu o tom, jak důkladně hledat práci, taktéž vyzdvihuje důležitost zapisování si vašich minulých úspěchů v jednom cvičení a následné zapsání vaší vize výdělků pro následujících pět roků v samostatném cvičení.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

Gratulujeme. Jste skvělí... Děkujeme za čtení příspěvku... 

Registrujte se na webu pro další skvělé dárky... 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 

V rukou máte mocný nástroj. Uvědomujete si to?

úspěch tajemství motivace zápis

Psaní je mocný nástroj. Nehledě na to zda jste jeden z těch, kdo má rád papír a tužku, abyste si zapsali své myšlenky nebo ten, kdo dává přednost používání modernějších metod, jako jsou myšlenkové mapy, nástroje projektového řízení, apod. Vždy je velmi přínosné vidět své myšlenky na papíře.

Zápis vyjasní mnoho věcí Vám i okolí.

Uvědomuji si, že pro některé je představa, že uvidí své myšlenky zachycené na papíře je velmi děsivá. Nicméně, ne každý, kdo si vše zapisuje, nečiní tak, aby vydal knihu nebo to zveřejňoval každý týden na svém blogu. I přesto, že jste stydliví, pokud jde o sdílení toho, co si píšete, s ostatními lidmi, své myšlenky si zapište a zápis si poté přečtěte pro sebe.

Po chvíli se taky díky psaní si svých myšlenek naučíte, že je pak jednoduší je sdílet s lidmi, kteří vám mohou pomoct se posunout dál a dosáhnout svých cílů a snů.

Ti, kteří jsou vám schopni pomoct, vám určitě do hlavy nevidí. V každém případě jim zápis Vašich myšlenek pomůže porozumět, čemu věříte, pokud budou moci vycházet z věcí, u nichž jste si udělali čas na zápis.

Udělejte si čas a změňte to vše staré a nepřínosné za lepší.

Takže, o které ze změn ve vašem životě jste uvažovali?

Co za aktivity plánujete dělat ve svém volném čase?

Jak vám jde hledání práce?

Máte již napsanou taktiku, jaké kroky a jak podniknete?

Pokud je odpověď na kteroukoliv výše položenou otázku NE, zastavte se!

Proberte si své myšlenky v hlavě znova a znova, sepište je, a zápis dejte na místo, kde se na ně můžete později obrátit a zaměřit. Zda je to psaní na blog, do denního časopisu, tvoření si plánu k svému cíli, nebo jako jen posouzení, která vám umožní zapisovat vaše pocity, jedno má zápis ve všech těchto formách společného – donutí vás udělat si čas zapsat své myšlenky. Zapisování vašich věcí vás dostane do bodu, kdy zjistíte co ve vás opravdu je. V tomhle rychle měnícím se světě je klíčovým krokem na vaší cestě k cíli si udělat čas, sednout si a ze svých myšlenek udělat zápis.